Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » óriási fájdalmak, hányás,...

óriási fájdalmak, hányás, hasmenés, néha ájulás menstruációnál. Mitől? Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Szóval nekem mióta megvan a mensim, mindig úgy jön meg hogy az első két nap az általában betegágyas otthonmaradásos, mert fáj a fejem, a hasam, a derekam, a fenekem környéke is feszül és a legjobban a combom meg a vádlim. Ezen kívül sokszor kell elmennem WCre, és sokszor hányok is mikor kezdődik. Volt, hogy már ájultam is el tőle. Valaki vmi tipp, hogy ez miért van, vagy hogy kezeljem?
2011. okt. 25. 12:07
1 2
 11/16 anonim válasza:
Második vagyok..A tamponost nem értem, szerintem nem írta senki, hogy attól lenne. Amúgy nekem is azt mondta a doki, hogy örökletes és semmi betegségem nincs, effektív csak így jártam :).."élmény" amúgy összeesni mondjuk a nyílt utcán...remélem soha többé nem kell átélnem :S
2011. okt. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

Szia!

Hasonló panaszaim voltak nekem is régen a menstruáció 1. napján. A nőgyógyászom először hormonmentes készítményeket írt fel, de azok csak ideig-óráig segítettek, a végső megoldás a hormontabletta lett sajnos. Jelenleg hüvelygyűrűt használok, mert a hormontablettáktól állandó hányingerrel küszködtem. A hüvelygyűrű is tartalmaz hormont, de nekem ez jött be a legjobban, igaz így is van havi egy "hányingeres napom"...:(

2011. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12:24

A PMS és a toxikus sokk két teljesen külön dolog, ha téleg TSS lett volna azonnali orvosi segítség nélkül belehalt volna. Sokan ennyire rosszul vannak menstruációk alkalmával.


Sajnos sokan ilyen típusok, ahogy írták nőgyógyászhoz kéne menni. Gyakran írnak fel ilyen panaszokra Mastodynont vagy fogamzásgátló tablettát.

2011. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Gondoltam, hogy nem lehet valami krónikus betegség,"


De bizony lehet. Pl. endometriózis. Menj el orvoshoz, nem biztos, hogy normális ez az állapot.

2011. okt. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Érdemes egy kivizsgálás, bármi hatással lehet rá. Nem akarlak ijesztegetni, de én is ájultam el, ügyeletre vittek görcsoldó injekciót adtak, aztán véletlenül kiderült, hogy hoppá epekő. Mióta kiműtőtték alig fáj.
2011. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

gondolom nem ugyan arról beszélünk, de nekem a görcsöléseket megoldja egy jó kis magneb6-kalcium kombo. németországban erre külön gyógyszert is árulnak, mestruációs ásványpótlásra görcsoldóvl meg fájdalomvsillapítóval, estleg érdemes lenne kiprobalni. (+ ha nem, DOKI)

(bocs a rémes helyesírásért!)

2013. aug. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!