Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fáj az edzéstől a cisztám?

Miért fáj az edzéstől a cisztám?

Figyelt kérdés
Mikor legutóbb dokinál voltam, kiderült, hogy petefészek cisztám van. Azt mondta, hogy ezzel nem kell törődni, 18éves vagyok, serdülőkorban indulnak be a petefészkek, ettől lehet. Anyukámnak is van, szerinte lehet, hogy örököltem is a hajlamot. Néha néha szoktam érezni, és előfordul, hogy ki is lehet tapintani, de panaszt nem okoz. De tegnap ugrókötelezés közben éreztem, hogy szúr. Először azt hittem, hogy a lépem, mert rosszul lélegzem. De kb. a petefészkem körül van ez. Azóta is érzem. Nem mondanám fájdalomnak, csak néha-néha kicsi szúrásokat érzek. De nem erősek. Miért van ez? Ez azt jelenti,h ogy felejtsem el az edzéseket?
2011. okt. 27. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán nőtt a ciszta. Szerintem menj orvoshoz.
2011. okt. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem is van és az hülyeség hogy te ki tudod tapintani dokim azt mondta ilyen nincs peidg én is azt hittem mikor fájt szinte éreztem de akkor csak bebeszéltem magamnak!persze érzékeny hiszen a ciszta megtelik folyadékkal...engem beutaltak kórházba és műtét napján reggel a ciszta eldurrant valamilyen csoda folytán és mehettem haza mondanom sem kell mennyire örültem:)sok féle ciszta van ha a tiéd is olyan mint az enyém akkor nem kell vele foglalkozni ha le is szívják ki újulhat nekem először azt hitték dermoid azt bizony ki kellett volna venni de szerencsére más volt és eldurrant,eltünt néha még érzem és járok vele vissza dokihoz de szerencsére nem vészes....figyelj oda az étkezésedre egyél sok zöldséget mert a cisztánál nagy szerepe van mit eszel és persze mint a legtöbb daganatnál itt is fontos a lelki háttér!próbálj kevesebbet stresszelni a torna meg szerintem csak jót tesz!
2011. okt. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom,ha megerőlteted az edzést azért fáj.Csak annyit tornázz,míg nem megerőltető.A cisztát szerintem nem lehet kitapintani.:)
2011. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy akkor csak a petefészkem volt. Ez mindenesetre megnyugtató. Az edzés nem volt kemény, kb. 5perc ugrálás után jött elő. Másfajta edzésnél nem szokott, pedig szoktam edzeni edzőteremben is és néha futok is. Egyébként ha jól emlékszem /lassan egy éve volt, így nemszokára ugyis megyek a dokihoz újra/ nem egy nagyon ciszta volt, hanem sok kicsike.
2011. okt. 27. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!