Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti milyen fogamzásgátló...

Ti milyen fogamzásgátló tablettát szedtek és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
A nőgyógyásznak lehet mondani h milyet szeretnék?!Kivizsgálnak mielőtt írnak vagy ilyenkor mi történik?!Szerintetek melyik a legolcsóbb és melyik a legmegbízhatóbb fajta??!
2011. nov. 8. 16:17
 1/8 anonim válasza:
nem szedek semmilyet, ugyanis nem vagyok lány.
2011. nov. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Egyébként gumit javasolok
2011. nov. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akk minek írtál?
2011. nov. 8. 16:34
 4/8 A kérdező kommentje:
gumit használtunk eddig,de nagyon késik most is de szerencsére nincs gond csak nállam szinte minedn hónapban ez van.Barátom mondta h írassak mostmár tabit azért kérdezem ezt mert elgondolkodtam ezen.
2011. nov. 8. 16:35
 5/8 anonim ***** válasza:

"de nagyon késik most is de szerencsére nincs gond csak nállam szinte minedn hónapban ez van"


A fogamzásgátló szedésének az alapfeltétele a legalább két éve meglévő, rendszeres menstruációs ciklus.

Ha rendszertelen ciklusra elkezded szedni, akkor bizony a saját egészséged kockáztatod vele, ugyanis az ilyen esetekben gyakran fordul elő, hogy az abbahagyás után nem indul újra a peteérés.


De egyébként nem lehet megmondani mit írjon fel, azt írja, ami szerinte jó.

2011. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A rendszeres menstruáció és a pontos menstruáció nem ugyanaz. Ha rendszeresen menstruálsz ( mindegy, hogy késik-e néhány napot ) és a vérképed is rendben van ( laborvizsgálatot szoktak csinálni ), akkor az orvos fel fog írni neked valamit. Azt, hogy mit nem te döntöd el, azt viszont nyugodtan megmondhatod neki, hogy olcsóbb árfekvésűt írjon, a legtöbb nőgyógyász ezt tiszteletben is tartja.


A tablettától pontosan be fog állni a ciklusod, kevesebbet fogsz vérezni, nem fogsz görcsölni. Ettől függetlenül nem árt azért az óvszer használata sem, mert ugye soha nem lehet tudni... Mert ugye csak az véd meg a betegségektől.

2011. nov. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A rendszeres menstruáció és a pontos menstruáció nem ugyanaz."


Nekem a "nagyon késik" az nem 1-2 nap csúszást jelent, hanem legalább egy hetet. És 35 napnál hosszabb ciklus esetén nem biztos, hogy van peteérés. Ha pedig nincs rendszeres peteérés, akkor NEM szabadna fogamzásgátlót szedni.

2011. nov. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Éppen ezért írtam, hogy majd az orvos fogja eldönteni, hogy milyet ír fel.
2011. nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!