Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Két éve fogytam 10kg-ot....

Két éve fogytam 10kg-ot. Akkor TELJESEN ELMÚLT a menstruációm. Visszajött a súly és az is rendeződött. Fogytam 4 kilót és nem jön meg. Lehet hogy nekem csak akkor jön meg ha dagadt vagyok? Mi az hogy nem engedi a szervezetem a további fogyást.14/L

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak ijeszgetni de ez biztos nem logikus probléma hiszen a legdagadtabb nőktöl leg az anorexiásabbon át mindegyik (ha csak nincs valami betegséged vagy tul öreg )akkor menstruál.szerintem a lényeg:el kéne menned nőgyógyászatra mindenképpen és ott részt kéne venned egy kivizsgáláson mert lehet ,hogy valami súlyos betegség tünetei ezek!!!
2011. nov. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hány centi vagy és hány éves? Sajnos egyre több lány hajlamos dagadtnak nevezni magát, akkor is ha tökélesetes az alakja. Egyébként a menstruációhoz, kell egy bizonyos mértékű testzsír!
2011. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy? Hány centi? Második voltam. A korod nem akartam kérdezni, mert már írtad. Bocs!
2011. nov. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Most két lehetőség van: Az egyik, hogy túl vékony voltál ahhoz, hogy menstruálj, a másik, hogy hormonális zavarod van.

De ez úgy dönthető el, hogy hány kiló vagy, nálad mi az a kövér?

Akár mentális, akár testi probléma ezzel orvoshoz kéne menni.

2011. nov. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha túl vékony voltál, akkor érthető, hogy nem menstruáltál, mert akkor a szervezet nem érlel petesejtet, bioszból majd tanuljátok.

Ha most egyszer nem jött meg, akkor várj még, és ha még egyszer nem jön meg, akkor esetleg menj dokihoz. És ne fogyókúrázz, az a te korodban nagyon káros!

2011. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Már 6éves korom óta fogyózom.és am először 45kiló voltam madj 48 majd 57 és most 53mindehez 160cm.és mindez egy év alatt.ennyit híztam és fogytam.pedig nem ettem többet.gondoltam már hogy elmegyek orvoshoz.de a szüleimmel nem lehet ilyesmiről beszélni..
2011. nov. 13. 13:25
 7/14 anonim ***** válasza:

a hormonjaiddal van a gond.

nagyon fiatal vagy a fogyáshoz,főleg az ilyen mértékű fogyáshoz.én is voltam így 15 évesen,és 25 kilót fogytam és nem tudtam menstruálni egyszerűen.(előtte napra pontosan jött meg 10 éves koromtól)

aztán kaptam rá gyógyszert amitől igaz sokat híztam de rendeződött a ciklusom.

szerintem is menj el nőgyógyászhoz egy vérvizsgálatra és majd találtok rá megoldást.

2011. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
de semmiképp ne hanyagold el mert meddőséget is okozhat az ilyen probléma!
2011. nov. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
voltam vérvizsgáltaon már de nem mutatott ki semmit.viszont tényleg nem lehet ezt megbeszélni a szüleimmel sehogy.
2011. nov. 13. 13:49
 10/14 A kérdező kommentje:
a szüleim csak azt tudják ismételgetni hogy ilyen az alkatom s csak azért híztam hogy beálljon rendesen.de ez engem nem vigyasztal amikor mindenki vékony én meg tehén vagyok.és bármit csinálok nem tudok fogyni.a háziorvosom sem foglalkozik vele,hiába mondtam neki..
2011. nov. 13. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!