Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 éves korban ajánlott a tampon?

14 éves korban ajánlott a tampon?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
én 12 éves koromtól használom, több mint 25 éve.
2009. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
78%

szia

én is 14 éves vagyok ...és azt használok

nekem bejött..sokkal jobban érzem magamat ha tampon van mint betét..azt nem szerettem :(

2009. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Tampont már az első menstruációkor lehet használni. Hogy előnyös-e, az már más kérdés. Ha jobban érzed magad vele, akkor használj azt, ha esetleg még nem próbáltad akkor pedig próbáld ki. Én 13 éves korom óta használok azt, és egy áttörés volt az életemben:D, mert anyu közel 2 évig nem engedte meg. De tényleg annyira örültem neki utána hogy van..:D
2009. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
A tampon jó dolog.Lehet használni,akkor is ha szűz vagy,mert az csak egy tévhit,hogy szüzet nem használhatják.Egyébként az ob honlapján rengeteg érdekes dolgot megtudhatsz a tamponról,ha érdekel.
2009. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen =)
2009. máj. 15. 21:36
 6/9 anonim válasza:
93%

Igen, lehet.

Énis 14 vagyok eleinte betétet használtam, de mostmár tampont használok. Hidd el sokkal kenyelmesebben érzem magam. És miniszoknyát is vehetsz fel. Mindenesetre egy próbát megér.

2009. jún. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

Én is 14/L vagyok,és már tampont használok/fogok használni(1x már használtam,csak aztán a nyáron mikor megvolt mindig úgy jött meg,hogy mentünk ide-oda és akkor nem kísérleteztem vele,mert kitudja mikor jutok el wc-re,nehogy baj legyen).Na,hát az az egy alkalom valami fantasztikus volt,össze sem lehet hasonlítani a betéttel.Komolyan ég és föld,sokkal jobb.Eddig a betéttel mindig csak bizonyos nadrágokat hordtam,amit tudtam,hogy azon biztos nem látszik át,ha ünneplőbe kellett menni akkor meg vittem nacit és amint lehetett átvettem.A tamponnal ilyen gondok sincsenek!:D Meg azt az érzést sem szeretem amikor érzem,hogy folyik ki a vér a belőlem :S

A tampon jobb,legalábbis szerintem,nyugodtan használd!

14/L

2009. júl. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hello.

Én ma próbáltam ki először. Nem nagyon számítottam rá, hogy sikerülni fog, de azért megpróbáltam. o.b. Mini Pro Comfort-tal próbálkozz, kicsi, és könnyű felhelyezni. nekem elsőre sikerült. Szerintem nem kényelmetlen, nem is érzed hogy megvan. 3-6 óránként kell cserélni, attól függ milyen erős. Néha én is éreztem hogy szúr, de egy idő után elmúlik, vagy nem is tudom. Max elmégy wc-re és megigazítod. Szerintem sokkal jobb mint a betét, nem ázik át, és nem kellemetlen. Mondjuk az tuti, hogy ki kell tapasztalni, stb. Ma már a harmadik, semmit nem érzek belőle és kényelmes :) Abból a szempontból viszont elég rossz, hogy hogyha nyilvános vécében vagy (suli...) elég sz*r felnyúlkálni...... De előtte utána kézmosás, és akkor nem annyira gáz. Szűz lányok is használhatják, rá is van írva. Úgy van kifejlesztve, hogy nem tesz kárt a szűzhártyádban. Teljesen mindegy hány éves vagy, szerintem. Sok sikert. Nekem bejött :D

2009. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én első menstruációmkor betétet használtam, eléggé kellemetlen volt. Nem éreztem magam jól benne, féltem hogy kifolyik meg ilyenek. Azóta átváltottam tamponra, sokkal kényelmesebb és a közérzetem is jabult, meg nem úgy járok már mint egy pingvin :) Amúgy legelsőre nem mentem féltem is ideges is voltam. Másodjára megprobáltam és egész klassz volt. A feneked/hátad felé told és menni fog. :)

13/L

2010. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!