Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj, ha úgy kaptam meg a HPV...

Baj, ha úgy kaptam meg a HPV elleni oltást, hogy nem voltam még nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

Ha baj, már úgyis késő, mert már a második után vagyok. :D De azért utólag is szeretném tudni.

Háziorvos adta be egyébként.

16/L


2011. dec. 7. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem baj, nem kell hozzá nőgyógyászati vizsgálat. Ha kellett volna, akkor meg a háziorvos elküldött volna.
2011. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ha szűsz vagy még akkor nem baj, sőt akkor nem is kell a vizsgálat papírforma szerint. Ellenkező estben viszont kellett volna (ez állt a tájékoztatón), bár a háziorvos tőlem sem kérte
2011. dec. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

Nem baj, a baj az, hogy egyaltalan megkaptad! Az emberek bemennek a doktorbacsihoz/nenihez es elhisznek mindent amit a feherkopenyes mondd.

Szeretnem latni es el is olvasnam azt a tudomanyos tanulmanyt, amit tobbszazezer gyermeken vegeztek ami altal bebizonyosodott hogy ez az oltas tenyleg mukodik es tenyleg hasznal. Viszont mikor rakerestem, akkor fiatal lanyok halaleseterol es benulasarol olvastam, amit ez az oltas kivaltott.

Ha nem muszaly, akkor miert kell egyaltalan beadatni? SOKKAL nagyobb a kockazata es a mellekhatasa, mint amennyi vedelmet nyujt... mar ha nyujt egyaltalan vedelmet, mert ezt nem bizonyitjak, csak tippelik...


Sajnalom, hogy beadtak neked. Szivembol remelem, hogy neked mar lesz felnott fejjel annyi eszed, hogy a lanyodnak nem adatod be!

2011. dec. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bizony nekem is komoly kételyeim vannak, a pénz nagyon jól jön a gyártóknak, esetleg orvosoknak is, de kockázata van ...
2011. dec. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3

Nem az volt a kérdés, hogy mennyire hülye vagyok, hogy beadattam. Én úgy gondolom, könnyebb kibírni háromszor pár nap karzsibbadást mint egy esetlegesen végzetes kimenetelű rákot. Mindennek van mellékhatása és bármiben meg lehet halni. Ahogy kikövetkeztettem, nem orvosi foglalkozásban van. Amíg meg nem végez el egy sokéves nehéz egyetemet, addig ne ugasson már mindenféle értelmes ok nélkül a kérdésembe, köszönöm.

2011. dec. 8. 14:48
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem akarom én megvédeni #3 -t,

de ő nem azt irta, hogy a szuri fájdalmát nehéz elviselni, hanem aggódik az oltás hatásosságát illetően, illetve senki sem tudja, hogy 20-30 év múlva mit okozhat majd ez esetleg... (gondolj pl a Contergan baby-kre!!)

2011. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

14:48

"Mindennek van mellékhatása és bármiben meg lehet halni"

Ez tökéletesen igaz, a kérdés csak az, hogy a haszna egy ilyen oltásnak mennyivel nagyobb az esetleges károknál amit okozhat.?.


Azért az "UGATÁS"..hmm.. egy kicsit erős volt....

2011. dec. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A kérdező pedig nem esetleges mellékhatásokra és megalapozott/alaptalan (ki-ki döntse el maga) félelmekre volt kiváncsi.


Az eredeti kérdésére a válasz, hogy ha már él nemi életet akkor fennáll a veszélye a HPV-nek is és gondolom ezért kell a nőgyógyászati vizsgálat, hogy ne egy meglévő HPV fertőzésre oltsanak rá...gondolom én.


Amúgy én is túl vagyok 2 oltáson és köszönöm jól vagyok. Én ezt a kockázatot vállalom,aki meg nem adatja be, az meg a méhnyakrák kialakulásának sokkal nagyobb kockázatát vállalja.

2011. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

"Amúgy én is túl vagyok 2 oltáson és köszönöm jól vagyok"


Most biztosan jól vagy, ez nem is kérdés, hanem mi lesz veled majd kb 20 év múlva? ez a kétséges...

2011. dec. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
az,hogy mi lesz velem (velünk) 20 év múlva az a mi probláménk lesz, ha lesz. mi ezt vállaltuk, más meg a méhnyakrák és a hpv fertőzés nagyobb kockázatát vállata. Majd 20 év múlva megdumáljuk kinek jött/vagy ne adj isten nem jött be:)
2011. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!