Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonzavarral mennyi esélyem...

Hormonzavarral mennyi esélyem van teherbe esni? Fontoos

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is!20/L
2011. dec. 15. 19:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Ma mar ezek kezelheto dolgok. Leirnad pontosan, hogy miben nyilvanul meg a hormonzavar? Mennyire sulyos?
2011. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Szeretnél gyereket vagy nem?


1. Ha nem, akkor a hormonzavar nem jelenti azt, hogy nem eshetsz teherbe és nem kell védekezned.


2. Ha igen, akkor is teherbe eshetsz, de vszínűleg nehezebben. Persze nagyban függ attól, hogy milyen hormonzavarod van.

2011. dec. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

Sokféle hormon van, sokféle zavar is. És nagyon bonyolult a működésük, nem lehet csak úgy amatőr módon beavatkozni, mert felborulhat az egész..

Szerintem van annyira fontos és bonyolult a kérdés, hogy egy orvossal megbeszéld.. Bátorság!

2011. dec. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Egyszer (kb 1 éve)bevettem egy 72 órás tabit...utána rá 2-3 hónappal elkezdett szőrösödni az állam, meg híztam vagy 40 kilot a hónapok során, pedig nem is ettem sokat..és nem megy le bármit csinálok.a mai napig szenvedek ezzel.hajam is hullik meg ilyenek, valószínű cisztám is van, a napokban készülök menni orvoshoz...de már 36 napja késik a mensim...és nagyon félek nem e vagyok terhes...előző hónapba 33 napra jött meg azelőtt 31 és az előtt rendszeresen 28-29 napra nagyjából(kb fél éven át).és utóbbi hónapba volt olyan sajnos hogy nem védekeztünk párommal...és félek hogy emiatt késik, vagy a hormonzavar már oda fajult vagy hogy is fejezzem ki hogy a menstruációmba is bezavar.és hallottam valakitől hogy azt mondta hogy valószinűleg hogy a hormonzavar miatt késik.
2011. dec. 15. 19:35
 5/28 A kérdező kommentje:
nem 36 napja késik bocsánat hanem a 36.napban vagyok!!!
2011. dec. 15. 19:36
 6/28 anonim ***** válasza:
Ezt csak az orvos tudja majd pontosan megmondani, de a hormonzavar nem jelenti azt, hogy valaki nem eshet teherbe.
2011. dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
annyira ideges vagyok 2 napja a sírás kerülget folyton, nem tudok elmenni orvoshoz majd csak 1 hét múlva mert a munkából nem hiányozhatok.semmilyen tünetem nincs csak a mellbimbóm nagyon érzékeny vagy 2 hete és a petefészkem fáj szinte mindig a bal oldali mintha meg akarna jönni..és ma még rózsaszín pici folyásom is volt.hát teljesen készen vagyok...ha holnap reggel tesztelek egyet mutathat már valamit? ráadásul ugy tudom hogy a ciszta félre tud vezetni az is tud pozitívat mutatni.
2011. dec. 15. 19:44
 8/28 anonim ***** válasza:

Hát arra, hogy nem akarsz még gyereket, akkor kellett volna gondolni, mikor lefeküdtél a barátoddal.

Tudod a terhességet megelőzni kell...


Nem tudom melyik a rosszabb. Ha hormonzavarod van, vagy ha terhes vagy...


Csinálj tesztet.

2011. dec. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Holnap reggel már kimutatja. De első vizeletből kellene megcsinálni. Ha tudsz, még most menj el tesztért vhova (pl. tesco nyitva van ilyenkor is).

Vagy ügyeletes patika...


Egyébként az baromi ritka, hogy ciszta miatt álpozitív eredmény van. Szerintem ha pozitívat tesztelsz, akkor kezdj el beletörődni a terhességbe.

2011. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
2hónappal ezelőtt is alig akart megjönni , már annyira fájt a hasam, csak feküdtem, és úgy éreztem mintha valami szétszakadt volna bennem és akkor rá vagy 5 percre megjött...ez volt a bal petefészkem..és most megint abból kellene jönnie...
2011. dec. 15. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!