Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet, hogy egy nő...

Mitől lehet, hogy egy nő elkezd szőrösödni ott, ahol addig nem, vagy nem látványosan?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és simán lehet, hogy bebeszélem magamnak, de eddig fel sem tűnt, hogy a bajuszvonalon is van pár szőrszálam, most pedig, ahogy közelről néztem a tükörben, kicsit meglepődtem, hogy van, de még mennyi. Messziről nem látszik, de eddig közelről sem tűnt fel nekem...


A hasamon is mintha több pici szőrszál lenne, mint eddig.


Lehet ez? Kiválthatja valami? Fogamzásgátlót sohasem szedtem, és más gyógyszert sem vettem be évek óta.


2011. dec. 16. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Hormonprobléma miatt lehet. Ha nagyon zavar, menj endokrinológushoz.
2011. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szőke pihékről van szó, akkor nem hiszem, hogy ebből ügyet kellene csinálnod.

Ha erős, fekete szőrszálak és esetleg más probléma is társul hozzá (pl. hajhullás, nagyon zsíros, pattanásos bőr, hízás, menstruációs problémák), akkor viszont mindenképpen fel kell keresni egy endokrinológust.


Ha pihékről van szó, de aggaszt a dolog, akkor esetleg a házidokidtól kérj egy pajzsmirigyhormon vizsgálatot.

2011. dec. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem erős egyáltalán, és nem is értem miért most vettem észre.


Endokrinológus SZTK-ban is van?

2011. dec. 16. 13:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Van:)
2011. dec. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!