Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék? Idő előtt...

Mit tehetnék? Idő előtt orvoshoz menjek? Nagyon fáj.

Figyelt kérdés
Hólyaghurutom volt augusztusban, írt az orvos rá antibiotikumot, utána visszamentem (bár ez hónapok múlva történt, mert nem tudtam a munka miatt), és a vizeletvizsgálat gombát mutatott ki. Vagyis az orvos azt mondta, írt fel Augmentint, a gyógyszerész ismerős Ospamox.-t adott helyette, azt mondta, ugyanaz a hatóanyag, csak más gyógyszergyártó. Végigszedtem és még mindig nagyon fáj a hüvelyemnél. :( De a laborba csak jövő héten kell mennem, mert kell pár nap a gyógyszer abbahagyása után. Nem értem, antibiotikumot gombára? :S Vagy baktériumok is voltaké azokat akarta előbb kiirtatni? A Canesten jó lenne? Vagy addig inkább semmit ne csináljak? :(
2011. dec. 22. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Tán azért nem gyógyultál meg, mert mást szedtél helyette. Azért mert azt mondja -.-' még nem kell a másikat szedni.
2011. dec. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de ha ez a helyzet, akkor mit mondjak az orvosnak? Lehet, le fog cseszni. :(

De olvastam, hogy az antibiotikum eleve súlyosbíthatja a gombát. :(

2011. dec. 22. 19:53
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Lecseszhet, mert mást szedtél. Az Augmentin a legerősebb antibiotikum.
2011. dec. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A patikus jól tudta a dolgát, nem cserélhet le egy gyógyszert önkényesen másikra. A két antibiotikum ugyanaz, más néven. A gond inkább az, hogy ha tényleg gomba, arra nem hatott az antibiotikum. Menj vissza sürgősen.
2011. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak tudnám ki volt az az okos, aki teljesen lepontozott :D
2011. dec. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5.

Bocsika, de honnan lehet tudni ilyen hamar hogy lepontoztak, én mindig csak másnapra látom...

2011. dec. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Én anyum gyógyszerész, és higyjétek el, legalább annyira ismerik a gyógyszerek hatóanyagait, összetételét, esetleges helyettesitéseit, mint az orvosok. Igen gyakran fel is hivják az orvost, hogy valami nem stimmel a felirt gyógyszer mennyiségével, szedési javaslatával, a másik - vele együtt szedni felirt - gyógyszer együtt hatásával, stb. És bizony az orvos ilyenkor meg is köszöni nekik...
2011. dec. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!


Én nem pontoztam le senkit!


Egyébként csak jövő héten tudok, mert ugye az ünnep miatt csak sürgősségi van. Szóval keddig valamit kellene. :S


Canestent vehetek?

2011. dec. 23. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Gombánál viszketne, de nem fájna. Ne vegyél Canesten-t, Hívd fel a dokit, ma még szerintem elérhető.
2011. dec. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!