Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemibeteggondozóban tudnak...

Nemibeteggondozóban tudnak ezen segíteni? Járt már valaki ott?

Figyelt kérdés

Már 1 éve folyamatos hüvelyfertőzéssel küszködök, szenvedek. A legrosszabb az állandó csípő és viszkető érzés, de fehéres-sárgás folyás is van bőven. 1 éve egyből mentem nőgyógyászhoz, ahol candida albicans és több mint 5 fajta baktérium tenyészett ki. :( Használtam rengeteg gomba elleni készítményt, antibiotikumokat és persze minden alkalomkor hüvelyflóra helyreállítót, de mintha sose alkalmaztam volna semmit...

Fél évig használtam grapefruitmag cseppeket is, de hasztalan volt.

Már elegem van az egészből, az állandó viszketésből. A nemibeteggondozóban tudnak radikálisabb megoldásokat? Az az utolsó reményem már. :(

(még annyi, hogy partnerem nincs, nem is volt a betegségkor sem, és kötelező szénhidrátdiétán is vagyok már 10 éve ami majdnem ugyanaz a candida diétával)


2012. jan. 3. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem nemibetegséged van igy nem hiszem hogy ott kapnál megfelelő kezelést. Inkább egy másik nőgyógyászhoz fordulj.
2012. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vércukorszint rendben (a diétával)?

Használsz-e tisztasági betétet, illatos wc-papírt, intim lemosót? - Tilos! Babaszappant használj.

Milyen a mosószered? Vegyél antiallergént.

Milyen a fehérneműd? Legyen pamut, egyelőre kerüld a nejlonharisnyát.

Ne használj tampont, bár gondolom, nem is tudsz.

Próbálj pamut nadrágot venni, bár ez ma elég reménytelen.

Szedsz-e más gyógyszert, gondolom, fog. gátlót nem? (mert az is okozhatná)

Ezek jutottak eszembe.

2012. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Decemberben volt vércukor ellenőrzésem is többek közt, az mindig rendben van, most is rendben volt. Viszont inzulin rezisztenciám van, ezért a szénhidrát diéta, meg gyógyszer.

Intim betétet használok, de nem illatosat, mert azokat nem bírom, túl erősen illatoznak. :D Lemosót szoktam hetente 2x 3x, Nivea intimot. Wc papír sima. Szappant nem merek oda használni, mert az lúgos, a hüvely meg savas és nehogy baj legyen belőle.

Nem szoktam tampont használni, csak nagy betétet meg vattát.

Fogamzásgátlót még sosem szedtem, nem is fogok soha, minden női rokonom huszonévesen halt meg mellrákban, ezért "tiltják" az orvosok nekem.

Mosószer, meg a pamut nem tudom mennyire játszana közre. Elvégre a betét pamut, szóval... :)


Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 3. 16:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ez már a 6. nőgyógyászom, lassan elfogynak már a lakhelyemen. :(
2012. jan. 3. 16:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a kefírt! Kenj a hüvelyedre belőle bőségesen!Néha a legegyszerűbb dolgok segítenek! Az antibiotikumos krémek többet ártanak, mint használnak. Próbáld ki ezt, veszteni nem nem fogsz vele!
2012. febr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, véletlenül kétszer írtam a nemet:)
2012. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!