Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap állapította meg a...

Tegnap állapította meg a nőgyógyász a pcos-t. Viszont a ciklusom pontos 28 napos, még sosem maradt ki, és az lh teszt is mindig 13. napon már mutatja a pozitívat. Szerintetek bizakodhatok a spontán teherbeesésben?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem is igazán értem, hogy tökéletesen rendszeres ciklussal hogy lehet PCO-d, hiszen a betegség egyik fő jellemzője az ovuláció hiánya.

Miből állapította meg? Ha van peteérésed, akkor teherbe is eshetsz.

2012. jan. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak akiknek csak gyenge PCO-ja van. Ha van ovulációd persze, hogy spontán teherbe eshetsz, de ha kezelik a PCO-d akkor még valószínűbb.

Ne aggódj, a nagymamám sikeresen teherbe esett korai menopauzával is. Gyógyszereket adtak neki, meg gyógykaparást csináltak, és aztán összejött spontán. Azóta meg még sokat fejlődött az orvostudomány :)

2012. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagy esélyed van a spontán terhességre, ha rendszeres a ciklusod.

Amikor a kisfiammal terhes lettem, nem tudtam, hogy pcos vagyok (a doki megállapította, de elfelejtett szólni, kaptam fogamzásgátlót, mert akkor nem akartunk babát), voltak komplikációk a terhesség alatt.

Aztán mikor a kistesót akartuk, nem sikerült. Volt ciklusom is, de nem volt peteérésem. Végül ciklusom se volt, ekkor állapította meg a mostani dokim, kialakultak a ciszták. Másfél évig kezeltek pco-ra, diéta, mozgás és gyógyszer, de semmi. Végül 4 sikertelen inszem után feladtuk a harcot. Keményebben kezdtem diétázni és többet sportolni, hogy elfelejtsem az egészet. És az elsö hónapban terhes lettem:)

Szóval, ha betartod a diétát, sportot és szeded a gyógyszert, akár az elsö hónapban sikerülhet! (A kisfiam az második hónapban sikerült)

10 hetes vagyok, eddig nem volt semmi baj, semmi komplikáció, tartom a diétát, de a sportot a doki szerint is hanyagoljam. Marad a séta:)

Minden jót kívánok!

2012. jan. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,nagyon bíztatóak.Kedves 3. válaszoló,megkérdezhetem hogy milyen gyógyszert szedtél a pcora?Nekem sajnos a nőgyógyász semmit nem mondott,csak hogy nehezebben fog összejönni a terhesség és hogy semmit nem tehetek !!!(milyen bíztató)a gyógyszert kérdeztem azt mondta semmilyen kezelési lehetőség nincs.Gondolhatjátok mit éreztem,a mai napig nem tértem magamhoz a sokktól.Aztán utána olvastam a neten és elkezdtem diétázni,bár nem túl sok fölösleg van rajtam,de tudom hogy az csak jó lehet ha annyi se marad.Én egy merkformin nevű gyógyszerről olvastam,de nem tudom hogy azt milyen doki írja föl és milyen vizsgálatokat kell elvégeztetnem előtte.Kedves első válaszoló ,én is meglepődtem mikor olvastam róla hogy a rendszertelen ciklus a legfőbb tünet,mert nekem aztán minden csak nem rendszertelen,de a cisztákat a petefészekben még én is láttam az ultrahangon,szinte gyöngyfüzérszerű volt,ami szintén tipikus jel.Köszönöm ha válaszoltok,és bocs hogy ilyen hosszú lett :)
2012. jan. 30. 06:54
 5/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Nekem a nőgyógyász hormonvizsgálatot csinált, de ezzel igazság szerint nem neki kell foglalkozni, majd csak akkor, ha gyermeket szeretnél. Addigis menj el egy endokrinológushoz, az kérni fogja a leletet, amin a nődoki a cisztákat írta. Aztán elküld vérvételekre és megnézi a hormonjaidat. Kell csináljon terheléses inzulin vizsgálatot, mert többségünknek inzulinrezisztencia áll a háttérben. A vizsgálatok eredményei alapján fogja felírni a gyógyszert. Igen, általában merckformint írnak fel. Ez segít az IRben és ha amugyis teljesen rendszeres a ciklusod, akkor nem hiszem, hogy évekig kell majd várnotok a babára. Lényeg a hármas kezelés és minden rendben lesz.

Igen, én is a merckformint szedem.

Már a 14. hétben vagyok a második babánkkal:)

2012. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló,pont azért érdekel a dolog nagyon mert gyereket szeretnénk a párommal,3 hónapja próbálkoztunk mikor elmentem nőgyógyászhoz az ultrahang miatt,hogy megtudjam minden rendben van-e.A nőgyógyász abszolút nem volt segítőkész,a hormonvizsgálatot említette de hogy milyen hormonokat kellene nézetni még annyit se mondott.Az volt a válasza hogy próbálkozni kell,majd egyszer csak összejön(vagy nem).
2012. jan. 30. 12:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Gratulálok a terhességedhez,bárcsak már én is ott tartanék :)
2012. jan. 30. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!