Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha valaki teherbe esne mik a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki teherbe esne mik a teendök? . Teszt, nögyogyász, elvetetés vagy 72 orás tabletta pontosan mi is ez a tabi hogy és miképp kell használni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz babát, akkor nem kell lehetőséget adni annak, h teherbe ess. A 72órás tabi használatát meg elmondja a doki, amikor elmész felíratni. Ha már a teszt kimutatja a terhességet, akkor a 72órás semmit nem ér, de gondolom erre te is rájöttél. Inkább védekezz. Az abortusz nem épp kellemes és a tabinak is vannak elég kemény mellékhatásai.
2009. júl. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

na haladjunk szépen sorban.

megtörténik az aktus, mely során nem védekeztek, vagy valami hiba csúszik a védekezésbe, pl kiszakad az óvaszer. na ettől kezdve 72 órája van a lánynak hogy bevegye azt a bizonyos tablettát. A tablettában található hormonok az esetlegesen megtermékenyült petesejt beágyazódását akadályozzák meg. De mégegyszer mondom, ezt csak 72 órán belül szabad bevenni. 2 tabletta van benne, 12 óra különbséggel kell bevenni (ha jól tudom, szerencsére sose volt rá szükségem). Csak orvos írhatja fel! A hatása annál biztosabb, minélé kevesebb idő telt el az aktustól.

Ha a tabletta bevétele nem történik meg, a terhességet a menstruáció elmaradása fogja mutatni, vesz a lány egy terhességi tesztet, az kimutatja hogy terhes/nem terhes.

Ha terhes bejelentkezik vagy elmegy egy nőgyógyászhoz, megvizsgálja, megállapítja a szülés várható időpontját, elmondja a következő vizsgálatokat, mindent.

Abortuszt itt kell neki mondani, ő pedig elmondja ennek is a lehetőségét.

2009. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Dehogy mondja el a szülés várható időpontját. Honnan tudná? általában amikor kimutatja a teszt és elmész dokihoz, a baba még olyan pici, hogy uh-gal se nagyon látják. Én kétszer voltam terhes (vetélés lett mindkettő) és egyiknél sem mondták meg mikor születne meg. Azt csak később látják, az alapján, hogy feljődik a kicsi.

A kérdésre válaszolva. A doki felteszi a kérdést, h meg akarod e tartani. Ha nem akkor megvizsgál (akkor is ha igen) és ad beutalót majd vérvételre illetve a családsegytőbe. Ha azt akarod, h ő legyen az orvosod, megbeszélheted vele, h vállaljon el. Elmész a családsegítőbe, ott megkérdezik miért akarod ez tenni, majd kapsz egy csekket, hogy fizesd be. Aztán mész a leletekkel a kórházba a megbeszélt időpontba

2009. júl. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
oké köszönöm ezt most már rtem..de van valami injekcio is nem ? mivel el lehet vetettni?
2009. júl. 31. 18:29
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
az azonnali vetélést okoz, ugy tudom. de az csak indokolt esetben ajanlott. pl. h ha vki a terhessége alatt kétszer, vagy többször volt ultrahangos vizsgalaton, ugyanis az karositja a magzatot. ezt a biosztanarnő mondta.
2009. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

vagyis nem kettő, hanem öt.


[link]

2009. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hol kell feliratni a 72 orás tabit? körzeti dokinál a saját orvosomnál?
2009. júl. 31. 19:36
 8/10 anonim ***** válasza:

A második válaszoló tökéletesen leírta, hogy mi merre hány méter.


Harmadiknak:

Az utolsó menstruáció dátumából számolják ki a szülés várható időpontját, de ezt neked is tudnod kéne, ha már volt két terhességed.


Az utolsónak:

Amiről te beszélsz az nem az ultrahang, hanem a röntgen. Ha elolvastad volna a cikket, amit belinkeltél, akkor tudnád, hogy minimum 5 alkalommal végeznek ultrahangos vizsgálatot egy terhesség alatt: 6. hét környékén (a terhesség megállapítása), 12. és 18. héten (ezek az úgynevezett genetikai ultrahangok - a genetikai betegségeket szűrik ki) a 30. hét környékén és a 36. hét környékén. A neve is mutatja (ultra-hang), hogy egyfajta hanghullámok segítségével kukkolnak be a pocakba, így ártalmatlan. Egyes kutatások most azt vizsgálják, hogy ezeket a hangokat mennyire hallják a magzatok, okoznak-e kellemetlenséget nekik.

A röntgen viszont tényleg káros, ezért minden nőtől minden röntgenezés alkalmával megkérdezik, hogy várandós-e (legalábbis meg kéne, hogy kérdezzék). Ha igen, akkor mérlegelni kell, hogy mennyire szükségszerű a röntgen, esetleges ultrahanggal ki lehet-e váltani. Ha elengedhetetlen a vizsgálat, akkor ólomkötény használatával megcsinálják.



Visszatérve a kérdésre:

Az injekciós magzatelhajtás Magyarországon illegális.

A 72 órás tablettát pedig vagy a saját nőgyógyászodnál vagy vannak sürgősségi ambulanciák. Az ország bármelyik részéről hívható száma: 06/30/30-30-456.

"A vonalon egy fiatal női hang köszönti a hívót. Három menüpontból lehet választani: az egyes gomb megnyomásával rövid ismertetőt hallhatunk a sürgősségi fogamzásgátlásról és a tablettáról; ha a kettes gombot választjuk, munkanapokon 8-16 óráig személyesen beszélhetünk egy szakavatott munkatárssal; a hármas gomb esetén megkapjuk a lakóhelyünkhöz legközelebb található sürgősségi ambulancia címét és telefonszámát.

Ehhez mindössze a település irányítószámát kell bepötyögni. Az elérhetőségek megadása után az egyes gombbal közvetlenül kapcsolnak a területileg illetékes tanácsadóhoz, aki elmagyarázza, pontosan hova kell menni."

2009. júl. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó. Akkor lehet, hogy az én orvosommal van a probléma, mert nekem abszolút nem mondott semmit, hogy mikor szülhetek. Mikor először mentem még a babát sem látta. Először minden normális doki megbizonyosodik a terhesség tényéről és arról, hogy él e a baba, van e szívhangja, utána foglalkozik a szüléssel, meg annak az időpontjával.

És képzeld el tudom hogyan számítják ki a szülés időpontját! Ennek ellenére az én dokim a 3 vizsgálat alatt egyszer sem tért ki erre a témára. Pedig hetente jártam hozzá. Sőt amíg nem látta a szívhangot, addig a védőnőhöz sem küldött el. Nem hiszem hogy van doki aki azzal kezdi, hogy: "még nem látható az embrió, csak felritkulás illetve vastagodott nyálkahártya, de december 20-án fog szülni" Ilyen nincs. És ezért nem engem kéne leszólni. Talán két terhességgel a hátam mögött van tapasztalatom abban, hogy mit csinál a doki, amikor a pozitív teszt után először mész hozzá! Nagyokos!

2009. júl. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja és ahhoz képest, hogy az utolsó menstruáció időpontjától számítják a szülést, arra is volt már példa, hogy menet közben változtatott rajta a doki, mert úgy fejlődött a baba. És ez nem kamu, itt is olvastam már ilyet és ismerősömnél is volt ez. De valószínű, te mindent jobban tudsz!
2009. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!