Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egészségügyi küret"kaparás"...

Egészségügyi küret"kaparás" után tényleg 50-50% a teherbe esés esélye?

Figyelt kérdés
vérzés zavarkor szoktak ilyet elvégezni ,Én úgy tudom,hogy ez a műtét azért is egészségügyi küret és nem abortusz ,mert ott áll fent ez a lehetőség hogy vagy teherbe esik utána vagy nem. De eü.küret után én csak olyanokat ismerek akik teherbe estek sőt már az első próbálkozáskor.(persze a kivárt x időn túl míg helyre áll asszem 6 hét).
2012. jan. 9. 12:57
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Azért egészségügyi küret, és nem abortusz, mert nem terhesség megszakítása, hanem a méh nyálkahártyájának az eltávolítása a célja. Utána a teherbeesést nem befolyásolja.
2012. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Az egészszégügyi kaparás és a müvi abortusz között CSAK annyi a különbség, hogy az elsö esetben nem terhes a nö, a másodiknál meg igen.

2. Az, hogy 50-50% a teherbeesés esélye azt jelenti, hogy vagy terhes lesz a nö, vagy nem. Ez minden védekezés nélküli szexnél igy van.

3. Egy ilyen mütét után se nagyobb, se kisebb nem lesz a terhesség esélye, mint elötte.

2012. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat,jövőhéten megyek ilyen "kaparásra" és félek egy kicsit hogy befolyásolja a teherbe esést,mert az egyik ismerősöm azt mondta hogy ő már hallott olyat hogy eü kaparás után nem esett teherbe (sehogy)=/

Azt jól tudom hogy ha még nem szültem akkor tesznek fel egy tágítót? az milyen?! Fájdalmas? akkor bennt is kell aludnom a korházba ? = /

2012. jan. 9. 13:17
 4/9 zkriszti3 ***** válasza:
9 éve októberben volt a műtétem rendszertelen, hosszan tartó vérzés miatt. Decemberben terhes lettem a fiammal. Előtte 2,5 évig nem lettem terhes. Szülés után a problémák visszatértek.
2012. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom ez a küretnek is köszönhető hogy tiszta voltál,viszont a szülés után helyre jöttél?Annyira nem értem hogy mitől változhat meg ennyire az ember szervezete ,nekem mindig normálisan jött meg ,most meg decemberben ....ez a pecsételő vérzés...de hogy mitől...semmit sem csináltam másképpen mint előtte.viszont ha eü kaparás lesz akkor remélem segít a teherbe eséshez ,arra gondoltam hogy ha megcsinálják a műtétet akkor vissza megyek dolgozni addig is elterelem a gondolataimat a terhességről.
2012. jan. 9. 13:29
 6/9 zkriszti3 ***** válasza:
Mi már nem is gondoltunk rá. Sajnos szülés után ugyanott voltam mint előtte. (előző vagyok )
2012. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Remélem mostmár helyre állt a szervezeted és nincs semmi egészségügyi problémád,felkészülök mindenféle fájdalomra,és igazából még azt sem tudom hogy gyógyszeressel vagy kaparással akarja a vérzés zavaraimat helyre állítani.Annyit mondott hogyha nem marad annyiba a pecsételő vérzés akkor be kell avatkoznunk.Különben 19 éves vagyok májusba leszek 20-ilyen korosztályba is megcsinálják a kaparást vagy inkább elhúzzák hátha gyógyszerrel helyre lehet állítani ?
2012. jan. 9. 13:47
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Minden korban először gyógyszeres próbálják megoldani, és ha az nem működik, akkor műtéttel. A te krodban is természetesen megcsinálják a műtétet, ha arra lesz szükség. A tágítás, úgy hallottam, valóban fájdalmas, de szükséges a sérülések megelőzése miatt. A fájdalmat biztos próbálják csillapítani, a műtétet pedig altatásban végzik.
2012. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hozzászólást,remélem akkor először nekem is gyógyszerrel próbálják meg helyre hozni a ciklusomat,és ha az nem működik akkor valóban jobb lesz a "műtét"nem szeretném hogyha a jövőben bármi egészségügyi problémám lenne hisz jó lenne akkor most végleg megoldást találni rá és utána csak arra koncentrálni hogy mikor lesz + a terhességi tesztem = ) próbálom pozitívan látni a helyzetet és nagyon sokat segítetek nekem ebben,akár pozitívat akár negatívat írtok mindenre fel kell készülni hogy aztán ne pánikoljak hogyha nem úgy jön össze a dolog,de akkor azt mondjátok hogy nem befolyásolja a teherbe esésemet az egészségügyi küret!?
2012. jan. 9. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!