Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász észreveszi, ha...

A nőgyógyász észreveszi, ha valakinek PCOS-e van? Ti hogyan vettétek észre?

Figyelt kérdés
Nekem rendszertelen a menstruációm, és hiába mondtam a nőgyógyásznak, megvizsgált, de fog. gátlót írt fel. Viszont én nem szedem, mert hamarosan babát szeretnék.
2012. jan. 12. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Én magam vettem észre. Mikor mentem dokihoz, már tudtam, hogy PCO. Félévente egyszer volt vérzésem és nőhöz képest tök szőrös vagyok.

A doki hormonvizsgálatból és UH-ból tudja biztosra megmondani, hogy PCO, de már a tünetek alapján gondol rá...

2012. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

PCOS-t CSAK alapos hormonvizsgálattal + ultrahanggal lehet kimutatni. Ha ezeket nem tette meg az orvosod, akkor lehet PCOSed és ajánlom, hogy keress egy endokrinológus nőgyógyászt (más néven reproduktív endokrinológus), akinek a szakterülete a menstruációs zavar, illetve ha gondjaid lesznek a teherbeeséssel, azon tud segíteni és kivizsgálni mi a baj.

Ahhoz a dokihoz meg, aki felírta a foggátlót ne menj vissza, mert egy lusta pancser, akit nem érdekel, hogy meggyógyulj bármi is a bajod, csak felírta a foggátlót, hogy lekoptasson. Sajnos sokan ezt csinálják, hogy felírják a foggátlót rendszertelen menzeszre, mert sokkal egyszerűbb mint sok vizsgálaton végigmenni, hogy kiderítse mi a bajod.

Amúgy más PCOS tüneted van? Mert azért más is okozhatja a rendszertelenséget!

2012. jan. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ronda pattanások miatt jártam bőrgyógyásztól bőrgyógyászig, majd az egyik azt mondta fog.gátlót ad, mert ez hormonális baj lesz.

Én visszautasítottam, mert inkább egy nőgyógyásszal akartam előtte konzultálni.


Rákszűrésre eddig is jártam, az mindig jó lett, de most másik nődokihoz mentem, aki komolyabban vette a bőrgyógyász feltételezését. Hüvelyi ultrahanggal is megvizsgált a pattanásaim és a kimaradozó menzeszek miatt. Mondta, hogy ez PCO szindróma, én akkor hallottam erről először.


Még néhány vizsgálat következett (vérvétel, MRI) majd diétás étrendet kaptam tőle és Diane 35-öt hogy a pattanásaim eltűnjenek hamar. (ez idegesített legjobban)


Azt mondta, hogy mire végigszedem a bogyót addigra a diéta is megteszi hatását, majd egy gyengébb gyógyszert kapok majd azt is el lehet hagyni, elvileg nem fog visszajönni, vagy ha mégis... így jártam. De kb. 2-3 év múlva babát szeretnék.

2012. jan. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!