Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos lányok fogamzásgátló...

Pcos lányok fogamzásgátló vagy mercformin szedése, ha nincs inzulinrezisztenciám?

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék tapasztaltabbaktól, hogy mit tegyek! Az endokrinológus azt mondta mercformint szedjek, a nőgyógyászom azt, hogy fogamzásgátlót! Nincsen se cukor problémám, se inzulinrezisztenciám, 168 cm és 50 kiló vagyok, a doki azt mondta egyei esete a PCOS-nek. Ja, és most még nem szeretnénk babát a férjemmel. Bizonytalan vagyok, kérlek segítsetek!

2012. jan. 26. 08:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez van. Nekem az endokrinológus is meg a nőgyógy is azt mondta, hogy egyiket se.

Az endokrinológus írt olyan tesztoszteron csökkentőt, ami nem fogamzásgátló és nem steroid. A nőgyógy meg próbálkozik. Nemsoká megyek vissza, de eddig azon kívül, hogy a tabletta visszafogta a szőrnövekedést meg szépen letisztította a bőröm, nem történt semmi:/

2012. jan. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak az a szitu, hogy nekem szép a bőröm, nincs túlzott szőrnövekedésem, semmilyen pcos tünetem nincs azon kívül, hogy cisztáim vannak és az LH FSH arány magas.
2012. jan. 26. 08:39
 3/14 anonim ***** válasza:
A menzeszed normális?
2012. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem normális, hónapok maradnak ki, innen derült ki, hogy probléma van. Viszont azért vagyok bizonytalan a fogamzásgátlóban, mert szerintem ennek köszönhető a pcos. 6 évig szedtem gyógyszert, és mikor abba hagytam, akkor kezdődött a mens kimaradása. Szedtem már clostyt, utrogestant, mercformint, de egyiket se bírtam, rettentően szédültem tőlük, meg a hasam sem bírta.
2012. jan. 26. 09:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Minek szednél metformint, ha nincs inzulinrezisztenciád? A szédülésed is emiatt volt, hogy normoglikémiás állapotban bevettél hipoglikemizáló hatású gyógyszert. A nőgyógyászodra hallgass.
2012. jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Mindenki sztárolja Tűű dokit, pedig ő írta fel úgy, hogy látta a leleteimet!
2012. jan. 26. 13:13
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat! Olyan jó beszélni erről valakivel, aki valamennyire is érintett a témában! Szóval köszi!
2012. jan. 26. 13:17
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szedj fogamzásgátlót. Azt tudom erre mondani, amit a nőgyógyászom.

A tabletta nem oldja meg a problémát, hanem elfedi. Most nincs peteérésed, nem működik rendesen a petefészked, a tabletta meg még jobban legátolja. Ha elkezded, lehet az isten se rakja helyre utána.

A tabletta csak egy látszólagos megoldás...

2012. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de nem tudom mit tegyek! Mivel nincs inzulinrezisztenciám nem hiszem hogy a mercformin a jó megoldás, de a fogamzásgátlót se tartom jónak,épp a leírtak miatt! teljesen bizonytalan vagyok!
2012. jan. 26. 15:54
 10/14 anonim ***** válasza:

Maximálisan átérzem, nekem teljesen ugyanez van. Nemsoká megyek vissza a dokimhoz, majd kiderül van-e vmi ötlete.

Egy ideig nagy adag D vitamint szedetett velem, mert bizonyos tanulmányok szerint néha segít. Egy peterésem volt is, mikor elkezdtem, de aztán megint semmi. Szóval várom az újabb ötletet. Ha okosabb leszek, írok:)

2012. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!