Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van e félnivalóm a nőgyógyásztól?

Van e félnivalóm a nőgyógyásztól?

Figyelt kérdés

nagyon erős a vérzésem az utóbbi két hónapban olyan szinten hogy félóránként kell betétet cserélnem. és este kétszer-háromszor kelek fel úgy hogy mindenem-minden csupa vér. nagyon sok jó és hasznos tanácsot kaptam, hogy fordúljak nőgyógyászhoz és hogy beszéljem meg anyával ( még most se tudja egyszerűen nem merem neki elmondani) de a nőgyógyásztól nagyon félek még csak 13 vagyok de már 3 éve megvan. biztos hogy nőgyógyászhoz kell mennem nem lehet hogy csak valami hormonprobléma mivel kissé "érettebb" vagyok kortársaimnál? és ha tényleg csak a nőgyógyász segít férfihez vagy nőhöz menjek?

va válaszokat előre is köszönöm


2012. jan. 28. 17:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi bajod.

Vannak nők akiknek nagyon erős vérzésük van,és van aki csak "pecsétel" Mindkettő kategória normális,és egészséges.Nekem is erős a vérzésem.Úgy mint neked.Éjszaka többször fel kell kelnem betétet cserélni,különben minden csupa vér lesz..Én voltam vele nőgyógyásznál,és semmi baj nincs.. Anyukádnak meg nyugodtan elmondhatod,hiszen ez nem szégyellni való,és tudna segíteni,hogy erősebb betétet vegyetek.Éjszakára meg éjszakai betétet.

2012. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nagyon kösz most naon megnyugtattál jó tudni h vannak még ilyen jófej emberek tényleg naon naon kköszi
2012. jan. 28. 17:49
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mersz beszélni anyukáddal? Mitől félsz vele kapcsolatban?

A nőgyógyásztól nem kell félni, gyermeknőgyógyászatra kell menned, fájdalmatlan a vizsgálat.

A korodnál viszont akkor leszel valóban érettebb, ha édesanyádat beavatod és felnőttként mondod el problémád.

2012. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

szia!


én most 18 éves vagyok,és mióta 11 éves koromtól menstruálok mindig ilyen erős a vérzésem,ahogy te is mondod.

voltam nőgyógyásznál nekem sincs bajom hálistennek,egyszerűen csak ilyen a szervezetem.

én nap közben is csak éjszakai betétet szoktam használni és így kevesebbszer ázok át.

2012. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat nagyon megnyugodtam
2012. jan. 28. 17:52
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha zavar, mond el ezt a háziorvosodnak, aki ad beutalót vérvételre, vagy az endokrinológiára, ahol ugyanúgy vérvételre küldenek. Ennyit megtehetsz magadért! :)
2012. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Elég baj,ha nem tudod Anyádnak elmondani.Mert kinek,ha neki nem?? Tudod Ő is menstruál,és csak Ő vihet nőgyógyászhoz.

Oda pedig el kell menni.Mert gondolom vérvételre is elküld,mert ez nem normális.Valószínűleg gyógyszert fog felírni,a vizsgálat inkább kellemetlen a póz miatt.Téged valószínűleg végbélen keresztül fog vizsgálni.Kibírható.

Én a férfi nőgyógyászt szeretem,más a nőre esküszik.

Döntsd el,vagy bízd Anyádra,hogy melyikhez visz, tapasztaltabb,mint Te.

2012. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

köszi a válasz LFA ez nem is olyan rossz ötlet ;)


az uccsó meg egy tapló kiba*zottul nem tudja h mit élek át, de a többieknek nagyon szépen köszönöm

2012. jan. 28. 18:01
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Mindenképpen női nőgyógyászt keress, pláne elsőre!

Sokkal kevésbbé ciki elötte vetkőzni, terpeszteni, mint egy idegen férfi előtt!

Azonkívűl a női doki saját maga is átélte mindazt a problémát, ami neked is van éppen és nem csak könyvből tanulta, mint férfi kollegája.

Feltehetőleg empatikus képessége is nagyobb, és általában a férfinép durvább nagy általánosságban, mint az "asszonynép"!

2012. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg TE vagy a tapló, nem aki a nődokit javasolta. Menj el, mert ő tudja pontosan megmondani, miért is vérzel ennyire. Persze, vannak, akiknek ilyen erős, de attól még nem feltétlenül normális, elég gyönyörű anémiát (vérszegénység) is "kaphatsz" miatta.

De házidokihoz feltétlenül menj el, és kérj vérvételre beutalót. Ha vérképpel minden okés, akkor nem muszáj, nőorv., de ha vmi nem klappol, akkor sajna jó lenne.


Az meg, hogy nem mered anyudnak elmondani, nem a "kissé érettebb vagyok kortársaimnál"-ra utal, sőt...

2012. jan. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!