Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 éves vagyok, két éve...

15 éves vagyok, két éve menstruálok, de olyan négy hónapja hogy a menzeszem kb.21 naponta jön meg! Kicsit félek hogy nincs-e valami bajom, valaki tud tanácsot adni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 17:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
jah és nem is azt írtam hogy azonnal kezdjen el fog.gátlót szedni mert attól rendszeres lesz. Sok lánynak azért írnak fel fog.gátlót mert rendszertelen a mensije, hol megjön késve/elöbb, hol nem jön meg.
2009. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért vagy ilyen érzékeny, amikor téged senki sem támadott. Csak nem értenek egyet azzal, amit mondtál. A kettő nem ugyanaz.


A menstruáció és a megvonásos vérzés nem ugyanaz, hiába vér mind a kettő. Menstruációnál a méhnyálkahártya leválik és vérzés közben távozik, mert nem ágyazódott be petesejt, és nincs további progeszterontermelés, ami a méhnyálkahártyát fenntartaná. Megvonásos vérzés esetén nfel sem épül a méhnyálkahártya, ezért a vér mennyisége is jóval kevesebb, és csak azért vérzel, mert épp nem szedsz be gyógyszert. Ha folytatod azonnal a következő levéllel, nem jön a megvonásos vérzés. Mensturációval ezt nem tudnád megtenni: a méhnyálkahártya leválik, akár akarod, akár nem.


A kérdezőnek: [link] Ezen belül is: Programozott menstruáció(kicsit lejjebb kell tekerni) Van itt pár szó a tabletták hátrányairól, valamint a női nemi ciklusról részletesen.

2009. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezeő,jó nagy vitát indítottál el!: D

Én már írtam neked választ,nem írom újra ugyanazt...: )

2009. jún. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

én 16 vagyok 2 éve hogy megjött és van hogy az egyik hónapban elmarad.

de a következőben megjön

úgyhogy csak nyugi nincs semmi bajod

ez normális

2010. ápr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!