Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betadine hüvelykúpot használta...

Betadine hüvelykúpot használtatok már? Vélemény?

Figyelt kérdés

Nekem szüni nem akarok folyásom, gombásodásom van. Elmúlik ettől a Betadine hüvelykúptól. Azonban kiújul, ha párommal lefekszem- óvszerrel védekezünk mindig-. Orvos szerint lehetetlen, hogy úgy kapjak el újra fertőzést. Pedig ha 2 hétig nincs szex, 2 hétig nem is vagyok beteg. Ha lefekszem párommal éjszaka, reggel már beteg vagyok... neki Canestent ajánlottak, meg egy másik kenőcsöt, ezekkel mindig keni. De semmit se használ...

Szóval én rendszeresen használom ezt a kúpot.

ui.: rengeteg kúpot használtam már, és ez az egy ami elmulasztotta a fertőzést. viszketésünk nincs egyikünknek sem. Neki néha piros pöttyök a makján nekem pedig túros, nagyon sok, fehéres sárga folyás. Voltam 3 helyen kenetet venni. Abból egyiken állapították meg, hogy gombám van- azt is úgy, hogy az a doki nem vett kenetet(előtte való nap vettek tőlem), csak bekarikázta, hogy az van-. Természetesen nem kaptam semmit, csak haza küldött. Bőrgyógyászatra mentem el végül, ott széttárt karokkal annyit mondtak, hogy ők nem találtak semmit, menjek vissza nőgyógyászatra. Visszamentem, megint haza küldtek. Addig szórakoztak velem és párommal(mert ő közben milliószor elment urológushoz), hogy belefáradtunk az egészbe és orvoslóm magam amennyire tudom.

Szóval most ezt használjuk.

Ha tudtok valamiben segíteni, hogy hol van ingyenesen olyan orvos-akár nőgyógyász- aki páromat IS(!!!) megvizsgálná alaposan, annak örülnék. Mert ugyan én kezeltettem magam, de neki ezek a kenőcsök nem jók semmire... Élvezhetetlen már a szex is...


2012. márc. 1. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
nálam hasonló a probléma... 1 éve küzdök hüvelygyulladással és állandóan kiújul...addig jó amíg az aktuális gyógyszer épp használom és ennyi én is már nagyon ki vagyok....párommal alig vagyunk együtt....ő már volt vizsgálaton de neki semmi baja....ez a BETADINE ugye bár jód..én a colpo cleaner jódot használtam mert állítólag az jó a hüvelygyulladásra és egyébként gombára is...ideig óráig jó volt, aztán használta colpo cleaner laktózt a hüvlyflóra visszaállítására...de semmi...most telt le a 3 hónapos kezelésen Lacofeel nevű gyógyszerrel 3500 ft volt havonta de semmi...3 hónap után ugyan ott vagyok....most fogok vissza menni, reménykedve... SZÓVAL A BETADINEre visszatérve nem akarlak elkeseríteni de szerintem nem fog hatni...
2012. márc. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

egy dobozban 14 db van. 2. dobozzal vettem 3-4 hónap alatt fogyott el az előző. De persze nem mindig használtam rögtön, ha volt folyásom, csak ha krónikus-túros, fehér, büdös-.

Nálunk még úgy is kiújul, ha szájjal kényeztet... de főként ez okozott eddig komolyabb folyást. Valami baktérium lehet a szájába, gyomrában... remélem nem fog hülyének nézni az orvos, hogy nekem ettől is kialakul...

2012. márc. 1. 18:59
 3/16 A kérdező kommentje:

visszatérve az óvszerrel való védekezéshez, ezt egy orvos írta:

"Tévhit, hogy az óvszer véd minden fertőzés ellen. Kétségtelen, hogy a legtöbb nemi betegség a vér útján terjed, tehát kis sérülések útján jut el a korokozó egyik gazdából a másikba. Természetesen ezek ellen véd az óvszer. Azonban a folyások ellen az óvszer nem véd. Ugyanis, az óvszert csak egy bizonyos magasságig tudjuk a hímvesszőre húzni, a hüvelybe, viszont a hímvessző egésze bekerül. Amikor folyása van a női partnernek, akkor az egész hüvelyben van gyulladás, tehát nem nehéz elképzelni, hogy a betegséget okozó baktériumok és gombák, könnyen átjutnak az óvszer ellenére is a férfi partnerre."

2012. márc. 1. 19:02
 4/16 A kérdező kommentje:
kezelésekről:"A legtöbb folyást okozó korokozó nem okoz semmilyen panaszt a férfi partnernek, de visszaadhatják a betegséget a nőnek. A fertőzés átterjedése lehetséges ugyanazon WC-t használók között is, tehát ezért is fontos a partner kezelése, még akkor is, ha nem élnek rendszeres szexuális életet. Makacs fertőzések kezeléseÁllandóan visszatérő gyulladás és fertőzés esetén nagyon fontos a hosszan tartó kezelés. Ilyenkor javasolt az akár 10 napos vagy még több, 14-20 napos kezelés is. Természetesen a férfi partnert is eddig kell kezelni. Ez lehet helyi készítmény, vagy tabletta is, általában a helyi készítmények tapasztalat szerint jobbak, hiszen ott fejtik ki a hatásukat, ahol kell."
2012. márc. 1. 19:04
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
használat a kúp? én most fogom gombára használni...
2012. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, használ(t).

Ha kicsit is érzem, hogy gond van, egyet felteszek és ki se újul. Csak akkor, amikor Párommal vagyunk együtt. Ezen még a doki se tudott segíteni... már sok kenőcsöt kapott, de még mindig elkapom tőle. Hogyha 3 hétig nem csináljuk, akkor 3 hétig egészséges vagyok, ha együtt vagyunk csak a kúptól múlik el. Pedig már gombaölőt is használunk közösülésnél +óvszer. Óvszert ha nem használunk(szedtem gyógyszert ezelőtt) ugyan úgy beteg lettem, sőt betegebb... szóval gumira se lehetek allergiás..

Engem már nem érdekel, a doki, bőrgyógyász nem tudta megmondani mitől jöhet ki.

A kúp használ, ez a lényeg.

2012. júl. 17. 15:43
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
én használtam egy hónapja, utána meg protexin gynopulost a hüvelyflóra visszaállítására és amit elfogyott mind a kettő vissza is jött a gomba....mivel egy hónapja használtam nem mertem megint venni pedig olcsó lenne, mert az írják neten h húzamosabb ideig nem jó használni mert pajzsmirigy gondokat okoz a jód...olvass utána...ezért nem mertem megint venni mert csak 1 hónap telt el és igazából ezek szerint nem is annyira hatott mert rá egy hónapra ismét kijött. Pevaryl vettem, mert jókat írtak a neten róla...3 db. 2000 ft volt...remélem hatni fog és nem jön vissza megint 1 hónap után. caneseten kombit nem akartam venni mert már azt is használtam és 2 hónap után akkor is előjött. szóval most a ebben a Pevarylban bízok, utána meg megint veszek Protexin gynopulos a hüvelyflóra visszaállítására. Örülök, hogy nekem azért valamennyire hatott :) ja és pedig a páromat is bekentük és mégis visszajött...szóval nem tudom..
2012. júl. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Törölközőket, alsóneműket magas hőfokon mosni lányok és vasalni!!!!!!
2012. aug. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Gyógyszeres kezelést eddig nem kaptatok? Mert ha visszatérő gombás fertőzése van valakinek akkor gyógyszeres kezelést szoktak a nőgyógyászok mindkét félnél alkalmazni kenőcsös kezeléssel együtt. Nőgyógyászt kellene váltanod! A betadine hüvelykúpot pedig egy hétig,minden nap kell alkalmazni,ha erős a fertőzés akár egy nap kétszer is lehet, de utána NEM SZABAD! Ezzel sztem többet ártasz magadnak mint használsz,hiszen felteszel egyet és utána ismét semmi,majd megint egyet stb...


Én most fogom a betadine kúpot kipróbálni. Én már gyógyszeres kezelést is kaptam mégis folyton visszajön...Most teljes életmódváltás jön nálam mert már rámegy a szexuális életemre.:( Kipróbálom egy hétig napi egyet felteszek ebből a kúpból, majd kidobom az összes bugyim,újakat veszek(Kizárólag pamut!!). A törölközőket 90fokon kimosom, kevesebb élesztős terméket eszem. Remélem elmúlik...már kész vok ettől...:(

2012. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

7 nőgyógyásznál jártam fél év alatt.

Ebből volt fizetős is, aki egyébként műtött...

Nekem gyógyszerest nem javasolt egyik sem, csak kúpokat írtak fel, és teljesen más mindenkinél a gombás fertőzés OKA!

Köszönöm a válaszod, de a te javulásod semmiképp sem hasonló és nem összeegyeztethető másokéval :) további minden jót és egészséget kívánok.

2012. aug. 30. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!