Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barnázás miatt utrogeston...

Barnázás miatt utrogeston hüvelykúpot kaptam. Ki meddig használta? Miután elmút a barnázás még meddig használtátok? Nem volt baj az abbahagyás után?

Figyelt kérdés
Most vagyok 6 hetes, másfél hete kaptam mert volt egy kis barna folyásom (bugyimon két babszemnyi folt), már napok óta semmi. Az orvosom azt mondta hogy ha nincs semmi, akkor abbahagyhatom. Mi van ha az abbahagyás után megint visszajön? Vagy ha abbahagyom és elvetélek?
2010. nov. 22. 12:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mi alapon mondta ezt a dokid, de én mindenkitől úgy tudom, hogy ha valaki elkezdi nem szabad ergo tilos abbahagyni a 12. hétig, ha van barnázás ha nincs. én 12. hét után 5 nap alatt építettem le. mert ugye abbahagyni sem szabad egyik napról a másikra, hanem fokozatosan.

szóval én nem akarok egy doki szakmai véleményének ellentmondani, mert én nem vagyok nőgyógyász, de érdekes....

2010. nov. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A 12. hét végéig kell használni, mert visszatérhet bizony a vérezgetés.

Utána, mint az első is irta másfél-2 hét alatt kell teljesen leállni vele.

Szerintem más szakorvos véleményét is kérd ki, mert endem ez a válasz nem nyugtatott volna meg.


Pl, mi okozta a barnázást?

él-e még a terhesség, stb...

2010. nov. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 5 hetesen barnáztam,és akkor csinált uh-t látta hogy hematóma,én is utrogestan kaptam (tablettát) és a 7. héten új uh és látta,hogy elmúlt a hematóma,él a babám,de akkor is a 12.hétig kellett szedni, és fokozatosan abbahagyni!és nekem feküdni is kellett a 12. hétig!

2010. nov. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Hasonlóan jártam mint te!Szájon át szedtem 2x1-et, nem derült ki, hogy mi okozta, a biztonság kedvéért szedtem.12 hetesen bevéreztem, annak se derült ki az oka.(Talán a lepény, mert mélyen fekszik, de nem biztos).

Szóval szedtem 16. hétig (a 12 hét után abba lehet hagyni, de közben én orvost is váltottam, ezért a 16 hét)Az abbahagyást is csak fokozatosan lehet megtenni.Szóval én se értem ezt a hagyd abba, ha elmúlt dolgot...

Ha leesik ennek a hormonnak a szintje-hirtelen az nem lehet jó-márpedig ez megemeli sztem, még, ha nem feltétlen kell is-mint nálam.Szóval inkább kérdezz rá másnál is.

2010. nov. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is használtam az előző terhességemnél és most is. Mindkétszer hasonló apró gond miatt, mindkét esetben (két orvos) a 12. hét végéig kellett használnom, azt mondták, hogy nem árt, legfeljebb nincs szükség rá. A 12. héten 5-6 nap alatt leépítettem és fokozatosan elhagytam. Az első terhességemből van egy 14 hós fiam, most pedig 16. hetes terhes vagyok. Eddig semmi gond, már 4 hete nem használom.
2010. nov. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne hagyd abba a 12. hétig. Én 4,5 hetesen kaptam, mert barnáztam, és már volt előtte vetélésem. Összesen 12 doboz hüvelykapszula fogyott el, a végén szép lassan hagytam abba. Nem volt semmi gond.

2010. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

12. hét végéig használtam én is.


Először szájon át szedőst kaptam. VOlt, hogy nem jelentkezett a barnázás, de egy kis reggeli hányás után - mivel az utrogestán is kijött - újra visszatért a barna folt. Így váltottunk a kúpra, amivel nem volt gond, a 12. hét végéig szedtem.


Nem biztos, hogy elvetélsz, de ne kockáztass!!!!


Boldog babavárást!


9 hónapos a kislányom!

2010. nov. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én is 12 hétig használtam a hüvelygolyót,igaz 14.hétbe léptem mire végleg abbahagytam,mert fokozatosan kellett csökkenteni.

Szerintem neked is végig kellene alkalmazni,semmiképp sem ártasz vele,emiatt nem kell félned,csak kap egy kis hormontámogatást a szervezeted.


Minden jót kívánok!:)

2010. nov. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én két terhességemnél szedtem Utrogesztánt és egészen a 32.hétig kellett szednem.

Szerintem te se hagyd abba,nem is értem a dokidat hogy miért akarja abba hagyatni Veled...

2010. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Én is igy voltam és két dobozzal kellett bevennem mikor az elfogyott akkor már nem kellett szednem, mivel a következő vizsgálaton mindent rendben találtak.Pihenj sokat az nagyon fontos feküdj!!!!ja és no sex.
2010. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!