Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet az, vagy mitől...

Hogy lehet az, vagy mitől van, hogy valakinek,37 éves korába abba marad a menstruációja? {tényleg ismerek ilyen személyt, csak tőle nem merem megkérdezni}

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Így van beállítva a szervezete, hogy korán kezd klimaxolni. Végül is nem kóros, alkati dolog. Lehet, hogy nagyon korán kezdett menstruálni, állítólag akkor hamarabb is fog elmaradni.
2012. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 35 éves koromban maradt el. Ilyen a "természetem".
2012. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

40 éves kor előtti menopauza az RENDELLENES, betegség

a leggyakoribb oka a petefészek hormontermelési zavara, vagy a petefészek eltávolítása illetve sugárkezelése rák miatt

örökletes is lehet

ilyen korai menopauza bármilyen idősen előfordulhat, akár 14-15 évesen is, de 30 éves kor előtt nagyon ritka

mindenesetre ez egy komoly, sok gondot okozó betegség, főleg 30 éves kor előtt

az egyik legrosszabb következménye erőteljes csontritkulás vagy szívbetegség lehet

hormonális és egyéb gyógyszerekkel kezelhető a probléma, de attól is függ milyen stádiumban veszik észre

ha már csak akkor amikor elmaradt a menstruáció, akkor kicsi az esély a folyamat visszafordítására

nekem nagymamámnak volt ilyen, 29 évesen el akart neki maradni (neki későn jött meg, csak 16 évesen), aztán mondták neki, hogy szüljön még egy gyereket, azzal tudja késleltetni, és azt hiszem végül 38 évesen maradt el neki véglegesen, mivel sikerült teherbe esnie akkor

2012. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nekem is a mamámról van szó amúgy...neki ugye 37 korára abba maradt... a többit nem merem megkérdezni tőle...
2012. márc. 1. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!