Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pontosan mit vizsgálnak a...

Pontosan mit vizsgálnak a vetélés után javasolt immunológiai vizsgálaton? Konkrétan mi szerepel az orvosi papíron/leleten?

Figyelt kérdés
El szeretnék menni egy ilyen vizsgálatra, de az orvosom szerint még nem indokolt. De én nem akarok megvárni még egy vetélést, ebbe is majd belehaltam... nagyon régóta várjuk a babát. Szóval el akarok menni a saját szakállamra, csak épp nem tudom, milyen vizsgálatot kell kérnem. Segítsetek!

2012. márc. 2. 18:35
 1/1 anonim válasza:

Szia.

Mi a 2. vetélésünkön, ugyanakkor 3 babánk elvesztésén vagyunk túl, de minket alaposan kivizsgáltak az első után is. Tehát az egyik legfontosabb dolog, amit sajnos mint tapasztalt nő tanácsolhatok, válts orvost, mert ez nem vesz komolyan.

A másik, hogy az immunol. kivizsgálás nem egy egyszerű folyamat.

Először is el kell menni egy bizonyos orvoshoz, aki közel 20 féle vizsgálatot kér hozzá, amik több hónapot emésztenek fel, és utána is ennek a bizonyos orvosnak az aláírt adatlapja szükséges ahhoz, hogy egyáltalán ezt az immunol.vérvételt engedélyezzék.

És még ezzel sincs vége, de a folytatás egyéntől függ, mindenkinél más, vagy kell kezelés (IVIG) vagy nem. És az IVIG-nek is 2 fajtája van.

Mi is már jártunk ennél az orvosnál, megkaptuk a hosszú listát a vizsgálatokról, ami sokszor nem egyértelmű és hiába már egyszer megcsinálták, ő a friss eredményeket fogadja el csak...stb.

Szóval nagyon nagy harc, én azt gondolom, ha spontán tudsz teherbe esni, és nem az ART-módszerek egyikével, akkor ne akard kitenni magadat ennek az idő- és költségigényes folyamatnak.

Magánlabor ilyet nem végez, egyedül ezen az orvoson keresztül lehet, de mint mondtam, nem egyszerű.

Hidd el, ha valaki, hát én megértem a fájdalmadat, én a 3 babánkat 1,5 éven belül vesztettem el, mindkétszer műtét is volt, a másodiknál meg kellett szülnöm őket....félidős terhesen...

Úgyhogy kérlek ne arra gondolj, hogy nem értem meg a félelmedet, csak hidd el, ha amúgy semmi egészségügyi problémátok nincs, akkor igaza van az orvosodnak, tényleg nem indokolt ez a vizsgálat.

Egyébként pedig ezt habituális (ismétlődő) vetélőknél végzik csak el, rendszerint a 3. után (igen, elképesztő!), de mivel én 6 éve lombikos is vagyok, ezért nálunk már csak ez az 1 esély maradt mint ok.

De kívánom, hogy minden rendben legyen!

2012. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!