Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sztk-ba nőgyógyász ingyen...

Sztk-ba nőgyógyász ingyen van? És ahhoz megyek akihez én akarok? Melyikre menjek sztk-ba vagy magánrendelésre?

Figyelt kérdés
Nincs kedvem 10 ezreket kiadni 1 vizsgálatért...
2009. jún. 8. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

igen, ingyen van. azaz nálunk igen, de sztem mindenhol.

csak ha gyógyszert ír fel bármilyet is, kérdezd meg hány ft, mert engem már csomószor átvertek azzal, hogy drágább gyógyszert írtak fel, pedig volt olcsóbb is. és ugyanaz szinte.

2009. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia

az SZTK igen az ingyen van, ezért fizetünk a bérünk után TB-t. Nálunk időpontot kell kérni, és hát az az orvos vizsgál aki épp az nap rendel, szóval nem választhatsz, de én ezért direkt aznap megyek, mikor tudom az az orvos a soros amelyik nekem szimpi.

Ha csak rutinvizsgálatra, pl az évi rákszűrésre mész, vagy foggátlót iratni ide menj szerintem, tényleg felesleges ezért kiadnod plussz pénzt, ha el tudsz menni nap közben ide is.

Magándoki akkor jó, ha napközben munka miatt nem tudsz menni és panaszok miatt igen sűrgős lenne, vagy van aki csak egy bizonyos dokiban bízik meg, ezért mindig egyhez megy és inkább fizet még plusszban, pedig hát havonta fizetjük a TB-t az ellátásért, de hát mégis lehúzzák a bőrt még ahol lehet, mivel a kórházban meg sokszor nem olyan szintű az ellátás kénytelen is az ember néha magánba menni.

És hát igen, ma már a magándokinál 5-6 ezer alatt nem lehet megúszni egy rutin dolgot.


Üdv

2009. jún. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az sztk-ba ingyen van, de nem ahhoz mész, akihez akarsz! Időpontot kérsz és ha szerencséd van ahhoz a dokihoz kerülsz, ahová szeretnél! Én inkább magánhoz járok! Inkább kifizetem azt a 6000 Ft-ot, de legalább rendesen foglalkozik velem az orvos. Az sztk-s dokik mind olyan bunkók (legalábbis nálunk), meg 80 éves vén f*szok! Az sem mindegy nálam, hogy nem 50 kisebbségi járt már ott és feküdt ugyanazon az asztalon, amin én!
2009. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, szerintem itt nem kéne behozni a megkülönböztetést, magándokinál honnan tudod, hogy pl nem roma származású volt előtted, van 1-2 tehetősebbje is...

A dokiknak mindent cserélni, fertőtlenítenie kell.

Bár bevallom én is szoktam félni, megfordult a fejemben, hogy mi van ha pont a dokinál kap el valamit az ember, de ez magánnál ugyanúgy felmerül.

2009. jún. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az "alja" nem tudja kifizetni, a tehetősebb pedig már tisztálkodik rendesen! Azért nem mindegy!
2009. jún. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!