Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha 100 kg vagyok, akkor...

Ha 100 kg vagyok, akkor szedhetek fogamzásgátló tablettát?

Figyelt kérdés

Nem a trombózistól félek (mert heti 3x biciklizem 40 percet, tehát mozgok), hanem attól, hogy nem fog hatni. Muszáj váltani a gumiról, a tabletta tűnik a legjobbnak. A többiben nem igazán bízom (pl pharmatex).

Tehát a kérdésem adott. Valahol olvastam egyszer, hogy a kövér nőknél nem hat úgy a tabletta, mint ahogy kéne - de a dokim erről semmit sem mondott (már megvan a recept, 2 hét múlva jön meg a menzeszem, tehát akkor kezdem el szedni).


Esetleg van tapasztalata valakinek? Aki lehetőleg 100 kg környékén van, illetve ducibb.


2012. márc. 4. 15:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom én erről még nem hallottam, hogy a kövérebbeknél nem hatna úgy a gyógyszer. Nekem is kiírták a gyógyszert és 1,5 éve szedem és semmi probléma nem volt. Én is 85-100 közt ingaoztam ebben a 1,5 évben. Igaz mondta az orvosom, hogy fogyni kellene, de azt meg sem említette, hogy azért mert így nem hat a gyógyszer. Gondolom extrém elhízásnál lehet erre esély de szerintem ott is azért mert más betegségek is megjelennek.

De aki erről pontos dolgokat tud arra én is kíváncsi vagyok.

2012. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

a hormononális fogamzásgátlás hormonKONCENTRÁCIÓN alapszik

a kencentráció az anyag/közeg térfogata

a közeg itt a vér. egy testesebb nőnek több vére van, azaz nagyobb a vérének a térfogata, ergó ugyanaz a hormonális fogamzásgátló kisebb hormonkonectrációt tud nála előidézni mint egy átlagos súlyú nőnél, hiszen ugyanannyi anyag jut nagyobb térfogatra

márpedig ha a hormonális koncentráció nem megfelelő, akkor a fogamzásgátló nem hat

a pontos súlyhatárt nem tudom, orvossal kell megbeszélni, de gyanítom, hogy egyedi dologról van szó, hiszen nagyon változékony kinek milyen erős szer kell

tehát valószínűleg nincs egy pontos kg határ ami fölött mindenkinek csökken a foggátló hatása

én inkább azt mondanám, hogy a testesebb hölgyek legyenek vele óvatosabbak, és hasznájanak kiegészítő védekezést amíg ki nem derül, hogy hat-e (mint már mondtam, általában jelentkezik pecsételő vérzés ha nem hat)

2012. márc. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Főleg neked, utolsó.


Illetve merültek fel bennem kérdések.. A több vér ugyanúgy eljut mindenfelé, mint a kevesebb.. Nem tudom érthetőbben megkérdezni.. :D Tehát akkor ez hogy van?

Illetve 100 kilósan én extrém elhízott vagyok? Vagy a kövérebbeknél nem hat? Ha a doki nem mondott erről semmit, akkor ne féljek? Teljesen összezavarodtam..

Illetve így megint várhatok 2 hónapot :(( Fasza.

2012. márc. 4. 19:10
 14/22 A kérdező kommentje:
Illetve 1 hónapot nem elég várni? Általában annyit javasolnak. Meg nem derül ki annyi idő alatt, hogy hat-e?
2012. márc. 4. 19:10
 15/22 A kérdező kommentje:
Illetve ha valami nagyobb hormontartalmút kapok, akkor az egyből hatna, nem? Tehát mondjuk nem Lindynette 20, hanem mondjuk tri-regol. Ez csak példa volt, nem ismerem mindegyik bogyót.
2012. márc. 4. 19:17
 16/22 A kérdező kommentje:

[link]


Ez az oldal szerint viszont meg ugyanúgy hat... Próbálom megnyugtatni magam...

2012. márc. 4. 19:19
 17/22 anonim ***** válasza:
A Tri-regolt a kifejezetten sovány nőknek szokták írni, csak szólok...
2012. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Jó, mondtam, hogy csak egy példa volt. Úgy tudtam, hogy annak nagy a hormontartalma, nem?

Na de mind1, ez most lényegtelen.

2012. márc. 4. 19:21
 19/22 anonim ***** válasza:

Oké kérdező, képzeld el, hogy van egy normál csészéd amit teletöltesz teával, és raksz bele mondjuk 2 kanál cukrot, és az neked pont elég édes.

Nah de ha neked van egy nagyobb csészéd, amit szintén teletöltesz teával, és abba is ugyanannyi cukrot raksz, az kevésbé lesz édes.

Nah most helyettesítsd be a foggátló hormontartalmát a cukorral, és a teát a keringő vérrel. Ahhoz, hogy a foggátló jól működjön, a "teának" el kell érnie egy bizonyos "édességi" szintet. De ha több "tea" van, mert nagyobb a "csésze", akkor ha a "cukor" ugyanannyi, akkor előfordulhat, hogy nem lesz elég "édes" a "tea".

Ez egy nagyon leegyszerűsített példa, de kb ezen az elven működik a dolog.

A gond viszont ott van, hogy hogyan becsülöd meg hogy valakinek mennyi hormon kell.

A foggátlókat normál, azaz egészséges testsúlyú nőknek fejlesztették ki. A hormonrendszer bonyolultsága miatt nagyon nehéz megbecsülni, hogy a normál testsúlytól való mekkora eltérés okozhat gondot, és szerintem ez biztos egyénenként is változik. De az nyilvánvaló, hogy minél nagyobb a túlsúly, annál nagyobb az esélye, hogy nem fog hatni a tabletta, vagy nem olyan jól hat.

A 2 hónapot azért javasoltam, mert foggátlónál gyakran előfordul pecsételő vérzés az első két hónapban, ami nem feltétlen azt jelenti, hogy gond van vele, csak ilyen mellékhatás az elején. De ha az első hónap alatt nem tapasztalsz semmilyen pecsételő vérzést, akkor el lehet hagyni a kiegészítő védekezést a második hónapban már. A lényeg viszont, hogy ha pecsételés a 2. hónap után sem múlik, akkor nem hat megfelelően a tabletta. Tehát ha a második hónapban is van pecsételés, akkor ne hagyd el a kiegészítő védekezést egészen addig amíg meg nem bizonyosodtál, hogy a 3. hónapban már nincs pecsételés. Ha viszont akkor is van, akkor irány az orvos, aki felírta.

Igazából ez mindenkinek ajánlott eljárás lenne, de egy egészséges testsúlyú nőnél sokkal kisebb az esélye, hogy nem hat a foggátló.

2012. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Én 100 kg fölött vagyok, szedtem bogyót egy ideig, 7 nap után már hatott, soha nem volt vele semmi gondom, nem változott meg semmi (mármint testsúly, vagy ilyesmi), szedtem és működött.
2012. márc. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!