Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba ellen ez a védekez...

Hüvelygomba ellen ez a védekezés jó?

Figyelt kérdés
Holnap megyek fürdőbe és sajnos vagy 3havonta előjön a gomba,de ha utána intimzuhannyal kitisztítom magam akkor kevesebb az esélye hogy megint előjöjjön igaz? Tudom-tudom kerülni kéne a fürdőt,de csak hideg vízbe megyek,meleget nagyon elkerülöm,mert ott több a baciveszély.
2009. jún. 9. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem jó ez a védekezés.

Ha ilyen sűrűn előjön a hüvelygombád, próbáld ki a grapefruitmag cseppeket, nekem bevált, pedig én is évek óta küszködtem vele, szájon át szedhető, de, ha már észlelem a tüneteket irrigálni is szoktam vele, így nem jön ki, mert elpusztítja a gombát.


Jó egészséget Neked!

2009. jún. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen elkapós vagyok,közösbe ha megyek,márpedig muszáj menni mert suliban sokáig kell ülni én is rögtön elkapok mindent...

A strandon illetve strandra én tamponnal megyek mindig.Igaz én joghurtba nem mártom bele,de állítólag abba is be kellene és ott ,még sosem szedtem össze semmit...ez azért érdekes.Próbáld ki sztem megéri...

Amásik meg egy gél csak hát ha hamaarbb kérdezed még meg is érkezik ,most mindegy,a teafaolajos intim gél,ezt strand előtt és után kell benyomni a nuniba és megvád a gombűtól,de csak rendelhető,legalábbis úgy láttam pedig én is akartam venni

2009. jún. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: Február óta szedem a grapefruit cseppeket és május elején mégis előjött, lehet az érettségi miatt nem tudom (stressz),de ha előjön augusztusban is ,akkor az pont 3hónap és biztos visszamegyek a dokihoz hogy vmit csináljon,mert ez nem állapot ha 3havonta előjön. a cseppet folyamatosan szedem.


Utolsó: hát én nem igazán szeretnék tamponnal lenni, elég elviselnem mensikor :(, ezt a teafaolajos dolgot még nem si hallottam, érdekes...Fel kell valamit vinni a hüvelybe és megvéd?nem folyik ki? :) hm....

2009. jún. 9. 13:21
 4/5 anonim válasza:
100%

nekem a kamillatea vált be! én évekig küszködtem evvel a problémával, néhány hónapja amikor csak tudok megiszom egy kamillateát-tehát napi 1et, de van, hogy csak heti 2x-3x-, és azóta elmúlt.

a pamut alsóneműre figyelsz? valamint arra, hogy se a bugyid, se a nadrágod ne legyen túl szoros, mert attól is kialakulhat.

és persze a tanga sem jó ilyen szempontból, mert az is gyorsabban terjeszti a gombás fertőzéseket, hiszen a gáton keresztül a végbélből nagyon könnyen eljutnak a baktériumok a hüvelybe.ha teheted, ne hordj tangát, vagy, amikor tudod, vedd le

és jót tesz a szellőzés is, pl otthon ne legyen rajtad bugyi, meg alvás közben sem

2009. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tangát már nem igazán hordok, franciabugyira cseréltem olyan 95% pamutosak, azok jok kényelmesek, szűk nadrágot sem hordok,az amugy is kényelmetlen. próbáltam már éjszakára a bugyi nélküliséged,de nem vált be,hiszen sok folyásom van és a boxeralsom (amit rövidnadrágnak használok)"koszos" lett,tehát a bugyinélküliség nem vált be. köszönöm azért az eddigi tanácsokat!
2009. jún. 9. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!