Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit fognak ezek után csinálni...

Mit fognak ezek után csinálni velem? :O

Figyelt kérdés

2011-ben el kellett mennem vérvételre mert fájt a vesém amiből egy vese gyulladás lett, a leleten nagyon kitünt a vas, egy normális ember vérében 19. a megfelelő vas arány az enyémbe 26. volt. Elküldtek pest legjobb vas orvosához, aki megnyomkodta a hasam és vért vettek megint, ekkor már 38. volt, az orvosok kezdtek bepánikolni mivel a vasat fel lehet nyomni de levinni semmivel se lehet. Azt mondta októberbe hogy jöjjünk vissza három hónap mulva, eljött az idő március 22-re kaptam időpontot megint, mi lesz ha még nagyobb lesz a vas arányom??? Azt mondta hogy komolyabb vizsgálatok alá fognak vetni, ez pontosan mit jelent? :OO

14/L



2012. márc. 5. 19:01
 1/3 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok.Azzal a különbséggel h nekem 40-es a vasam.A neutrofiljaim alacsonyak és a leukocitáim száma pedig 2X annyi mint a megengedett.Ez 2006-tol így van.Majd 2007-ben javult ezért lezárták az ügyet.Most 2011 decemberében megint vettek vért és megint kezdődik az egész elölről.Fogalmuk nincs h miez,levettek 1 csomo vért(erre számíthatsz)és ennyi.kizártak 1 betegséget (valoszinüleg neked is arra vesznek majd le vért)vmi monochromatozist v mit(ez vmilyen öröklődö vasbetegség)majd folytatodik.2hét mulva megint megyek.Szerintem az orvos csontvelőt akar majd venni h megtudják h mivan.(abba én nem fogok beleeggyezni)Ill. ha még nem voltál akkor elküldnek ultrahangra.(pajzsmirigy,és a nyirokcsomokat fogják vizsgálni)Leukémiára gondolnak először valszeg azt is zárják ki legelsőnek(ha nem az).

Szoval kb. ennyi.Most nemtudom h velem mit fognak ezután kezdeni,remélem semmi fájdalmasat/semmit.De mivel már betöltöttem a 18-at s nem fáj semmim(és amennyiben nem mondnak vmi nagyon ilyesztő diagnozist-ami halálos)Nem járulok hozzá további vérvételhez,sem pedig további vizsgálatokhoz.Mert már ebben az évben 3x vettek le vért és nem kezelnek,akkor nem fognak javulni az értékek a véremben.Tehát nincs értelme.(megerősíthetné v cáfolhatná esetleg 1 orvos ha olvassa ezt :) )

Nem valoszinű h rájönnek h mi a bajod.

18/f

2012. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok,nekem hálistennek sose volt eddig ilyen problémám,ne is legyen.


[link]


Ezen az oldalon azt olvastam,hogy ez egy örökletes betegség,amelynek során a szervezet vasháztartása az egészségesnél jóval magasabb lesz.A felesleges vas a szervekbe rakódik le - és hát különösen a májadat,a szívedet és a hasnyálmirigyedet károsítja.


Ezen az oldalon is,amit az előbb írtam,azt írja,hogy az egyetlen működő megoldás a vérvétel(bizonyos vérmennyiség levétele).


A weblap szerint(ez mondjuk amerikai) van erre néhány gyógyszer és hát változtatni kellene az étrendeden is.


Egy másik weblap:


[link]


szerint ez a betegség egy bizonyos HFE nevű génhibának tudható be,amelynek 2 mutációja is van: a C282Y és a H63D.A fontosabb a C282Y.Azoknál az embereknél,akik mindkét szülőjüktől C282Y-t örököltek a test túl sok vasat nyel el és ennek az eredménye a betegség.

Azok,akik csak egy szülőjüktől örököltek ilyen betegséget,azok csak hordozók lesznek,tehát a betegség kvázi bennük lappang,amíg esetleg egy ilyen vizsgálaton fel nem fedezik - náluk elvileg tünete nincs(ebbe eshetsz te is)


A fiatalkori és az újszülöttkori hemokromatózist egy génmutáció,a hemojuvelin okozza.


Az Egyesült Államokban ez a legelterjedtebb genetikai népbetegség.S leginkább a kaukázusi vagy észak-európai leszármazottak érintettek benne.


Szerintem nem lett volna szabad a dokinak 3 hónappal későbbre tenni(ilyen sokára,ilyen későre!) a következő találkozást.


Szerintem vért 100%-hogy vesznek megint,másképp miből tudnák megállapítani a vasad szintjét.Komolyabb vizsgálatok?

Nem tudom.Én nem vacakolnék ezzel a helyedben,és nem itthon vizsgáltatnám,hanem valahonnan szüleimmel összeszedetnék egy kis pénzt, -akár kölcsönt,bármit- és kimennék minimum Ausztriában.Ott az egészségügy helyzete sokkal jobb,a legmodernebb dolgok vannak,jobban lépést tudnak tartani a tudomány fejlődésével(minden más is virágzik - gondolj csak arra ott mennyi autópálya van és itthon mennyi van) és ott keresnék kezelőorvost.Sok magyar is kinn dolgozik - ezzel persze nem azt akarom mondani,hogy a magyar orvosok gázak lennének,nem,nem erről van szó,de a körülmények kinn sokkal emberibbek,minőségibbek,mint itthon,és egy ilyen dologgal ahol a vérrel van gond,én nem kockáztatnék...

2012. márc. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul,akkor ezeket még elolvashatod:

[link] ha nem,de érdekel a dolog,keress meg privátban(nem vagyok orvos,de a nemzetközi szakirodalmakból,ami a betegséget tárgyalja,szívesen fordítok neked)


Anyut 2 éve diagnosztizálták vastagbélrákkal,és pont egy ilyen fordítás mentette meg az életét,mert egy olyan dologról hallott tőlem,illetve egy amerikai weboldaltól az orvos(én fordítottam,mert az orvos nem beszélt angolul),amit itthon még egyáltalán nem alkalmaztak.


Szakfordító vagyok.

2012. márc. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!