Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan nő, aki megbánta...

Van itt olyan nő, aki megbánta, hogy valaha is fogamzásgátlót szedett?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért bánta meg?
2012. márc. 6. 21:20
1 2
 1/15 anonim válasza:
én nem az, hogy megbántam, mert amíg volt párom, jó volt, hogy nem kellett az óvszerrel és hasonló dolgokkal bajlódni, de kb 2 év után abbahagytam, és azóta nem jött meg a menstruációm. annyira bekavart, hogy magától nem jött meg, kaptam rá egy olyan gyógyszert, amit 10 napig kellett szednem. rá egy hétre megjött, de azóta ismét semmi. a nőgyógyászom azt mondta hogy bekavart a hormonrendszerembe a fogamzásgátló, és vagy várok a csodára, vagy újból elkezdem a fogamzásgátlót, ha rendszeres menstruációt akarok :(
2012. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom:( Mikor hagytad abba(hány hónapja)? Előtte rendszeres volt a vérzésed?
2012. márc. 6. 21:26
 3/15 anonim ***** válasza:

Én 3 évig szedtem, és utána 60 napig nem jött meg, aztán magától igen, és utána rendben volt.

Most 4 éve szedem, és hamarosan tervezem abbahagyni.


Szerintem mindig a kisebbik rosszat kell választani, DE mindenki maga dönti el, mi a kisebbik/nagyobbik rossz neki.

Én nagyon féltem a nem kívánt babától, szóba sem jöhetett más módszer, én abban bízok, ami az én kezemben van, amit én irányítok és ellenőrzök.

2012. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de igazából most tényleg olyan emberek története érdekelne, akik megbánták. De tényleg köszönöm:)
2012. márc. 6. 21:33
 5/15 anonim ***** válasza:

Felborította az egész hormonháztartásom.Teljesen legyengültem

Ez volt 4éve. Azóta is vannak problémák a vérzésemmel.

2012. márc. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

21:23

szerintem AZONNAL válts orvost, mert ez nagyon nem ért a dolgához

ilyet mondani, hogy kezdj el újra fogamzásgátlót szedni, hogy legyen rendszeres MENSTRUÁCIÓD...

fogamzásgátló szedése alatt NINCS menstruáció, csak MEGVONÁSOS VÉRZÉS, ami azért nem menstruáció, mert ugye NINCS PETEÉRÉSED, és ha nincs peteérésed, akkor nem menstruálsz

tehát a foggátló abbahagyása óta max egyszer volt peteérésed, azaz nagy vakószínűséggel nem tudsz teherbe esni, ha majd akarsz

ezen a foggátló NEM fog segíteni, max mégjobban bekavar

szükséged lenne egy olyan orvosra, aki elég kompetens, hogy kiderítse mi a bajod, és meggyógyítson, vagy SOSE lesz természetesen úton gyermeked

legjobb ha keresel egy reproduktív-endokrinológust amíg nem késő, már ha egyáltalán már nem ment véglegesen tönkre a hormonháztartásod

mindenesetre ezt a dokit, aki most van ejteni kéne, mert meggyógyítani nem fog, az tuti

2012. márc. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
en nagyon meg bantam 1 even at szedtem es miutan abba hagytam ra jottem hogy a vissza tero huvelygomba a tableta miat volt.se hogy sem tudtam tole meg szabadulni de az orvosom allitotta hogy nem a tablete miat van meg nem egy termeszetgyogyasz mondta hogy hadjam abba a tableta szedesen azota semi bajom nincs a huvely gomba megszunt
2012. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én 18 évesen kezdtem tablettát szedni és 21 évesen hagytam abba.

Nagyon megbántam, mert a tablettaszedés alatt meghíztam 80 kilósra és teljesen megszűnt a menstruációm, nem volt megvonásos vérzés sem..

Nagyon csúnya, keloidos arcbőröm lett, amin azóta sem tudnak segíteni :(

2012. márc. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és sajnálom a negatív tapasztalatokat!


5. válaszoló: Kifejtenéd, hogy mit jelent, hogy felborította a hormonháztartásod? És mi a probléma a vérzéseddel?


7.: Örülök, hogy már rendben vagy:)


8.: Azóta van már vérzésed? Vagy teljesen megszűnt?

2012. márc. 7. 19:00
 10/15 anonim ***** válasza:

Csak egy dolgot nem értek: aki a tabit választja, miért nincs tisztában azzal, hogy mivel jár és milyen esetekben kell azonnal váltani vagy abbahagyni? Akárhány éves, ha tabit szed, miért nem OLVAS? Itt a net, ki se kell tennie a lábát a lakásból.

Gondolok itt arra, hogy az egyik válaszoló "rájött", hogy a tabi okozta a hüvelygombáját. Ez így valóban nem igaz, ezt jól mondta a doki, de a tabi megváltoztatja a hüvelyflórát, ami így kevésbé lesz ellenálló. Vagyis a tabi hajlamosít a fertőzésekre, de nem okozza őket. Csak utána kellett volna olvasni egy kicsit...

A másik... miért kell megvárni, míg valaki 80 kilóra hízik, miért nem lehet az első 3 kg után visszacsattogni a dokihoz és másik gyógyszert kéni? Tudjuk, hogy hormon van benne, és hízni lehet tőle. A betegtájékoztatóban benne van, hogy ha a gyógyszerszünetben nem jön meg, vissza kell menni a dokihoz.


Most erre mit lehet mondani?

2012. márc. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!