Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan nő, aki megbánta...

Van itt olyan nő, aki megbánta, hogy valaha is fogamzásgátlót szedett?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért bánta meg?
2012. márc. 6. 21:20
1 2
 11/15 anonim válasza:
Ez hülyeség.. Hüha utána olvasok a neten leír egy két mellékhatást, és? Attól még nem tudhatom hogy rám hogyan hat majd. hosszú kapcsolat mellet mi mást lehet tenni? Nem jó örökösen a gumi
2012. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én megbántam! Ha mégegyszer 20 éves lennék sose kezdeném el!


kb. 3 évig szedtem, volt közte egy kis szünet. hatásai: visszerek, pattanások a nyakamon, amik azóta se múlnak el. peteérés hiány, ez 3 éve derült ki,amikor már 5 év telt el hoyg nem szedtem a gyógyszert. ennek következtében csak mesterséges megtermékenyítéssel lehettem terhes.Hálistennek ikreim lettek.:) Persze nem feltétlen midnen a fog. gátló miatt van, de ha tegyük fel ha nem szedtem volna. Szóval megbántam.

2012. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Sajnálom:( De hál' Istennek sikerültek a gyerkőcök:)


10-es válaszadó:

1. Hiába sejt vmit az ember, ha az orvos azt sulykolja, hogy márpedig nem az a baja. Mivel gondolom a válaszadó úgy volt vele, hogy az orvos ebben kompetensebb mint ő, biztosan igaza van.


2. Azt, hogy miért kell megvárni, míg felszalad 20 kg, én sem értem. Viszont az oldalon is láthatod, hogy egy csomó ember azt mondja, hogy nem attól hízik vki, hogy szedi, hanem attól, hogy zabál. Lehet a kérdező is magában kereste a hibát, nm a gyógyszerben. Esetleg a párja is úgy volt vele, hogy csak azért hízik mert zabál, és nem a tabitól.


3. Azért valljuk be, sok férfi nm hajlandó óvszert húzni, az emberek nagy része meg a tabin és az óvszeren kívül más módszert nem igen ismer. Ha a férfi nem akarja felhúzni a kotont, akkor a nő választhat: vagy szenved a mellékhatásoktól, de legalább nem lesz terhes, vagy választja a megszakítást és bevállal egy esetleges abortuszt.

2012. márc. 11. 17:34
 14/15 anonim válasza:

A legelső válaszoló vagyok! Hát, tyűha! A 6. kommenttől kicsit megijedtem most. Pedig magánrendelésre járok (nem kevés pénzért), mert gondoltam ott figyelmesebbek és normálisabbak az emberrel, hát ezek szerint tévedtem. A héten nagyon görcsölt a hasam, szerda éjszaka kórházba is kerültem ez miatt, mert annyira elviselhetetlen volt. Elméletileg petefészek gyulladás volt a bűnös, naponta 7 szem gyógyszert kellett rá szednem, de csütörtök délután már megszűntek a tünetek. Azóta jól vagyok, péntek délután ki is engedtek. Szombat reggel pedig megjött a vérzésem!! :) Nem tudom, hogy esetleg a gyógyszerek hatására, amiket kaptam, (mert mondtam a kórházban, hogy már kb. fél éve nem menstruálok, vagyis jobban mondva a fél év alatt egyszer igen, de azt is egy "vérzésbeindító" gyógyszer hatására) vagy pedig magától, de a lényeg, hogy megjött. Már csak a következő hónapig kell kicsit izgulnom, hogy vajon újra megjön-e, de bízom benne! :)


Amúgy az én magánorvosom tényleg nem volt jó választás! Már nem először mentem hozzá azzal a panasszal, hogy nem jön meg a vérzésem, és igazából nem csinált velem semmit, csak egy általános vizsgálatot végzett el. Amikor kórházba kerültem a görcsök miatt, megvizsgáltak, majd hüvelyultrahanggal is megnéztek! Ez az ultrahang mutatta ki, hogy a tüszőm nem repedt meg, tehát ez miatt nem jött meg... A magánorvosomnak ez maximum plusz 5 percet vett volna el az életéből, hogy esetleg ilyen módszerrel is megvizsgáljon...


Egyszóval mindenki olyan magánorvost válasszon, akiről hallotta is, hogy normálisan végzi a dolgát! Ne fizessünk ki több tízezer forintot az ilyen trehány munkáért!

2012. márc. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves 10!

Tudom régi már a válaszod, de hátha olvasod még. Sajnos a nőgyógyászok agyba-főbe írogatják fel a fogamzásgátlót minden létező problémára, egyszerűen mindenre az az első válaszuk, nemcsak fogamzásgátlásra. Valóságosan rátukmálják a fiatal lányokra. Telebeszélik a fejüket, hogy az égvilágon semmi mellékhatása nincs a tablettának, ha mást hallottál "hülye vagy". Ha nem tetszik akkor szépen mehetsz haza. Sajnos nekem is nagyon-nagyon sok ilyen tapasztalatom van. Nagyon sokszor elmentem orvoshoz hormonális problémával segítség reményében. Egy idő után egyszerűen feladtam.Nem szedtem be a tablettát csak azért sem mert csak még többet ártott volna. Most 27 vagyok és lehet, hogy soha nem lehet gyerekem.

2023. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!