Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Amikor a puncit tisztítjátok,...

Amikor a puncit tisztítjátok, a nagyajkak belső felületét (illetve a hüvelyen kívüli részeket) szappanos vízzel vagy csak sima vízzel mossátok?

Figyelt kérdés

A hüvelyt nem ajánlott semmivel se mosni (mivel öntisztuló). A kisajkakat se.

De a hüvelyen és kisajkakon kívüli részeket lehet szappanozni?


Remélem érthetően fogalmaztam :)



2012. márc. 7. 22:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ottanik is megmosom tusfürdővel :) Akinek érzékenyebb a terület, használhat intim mosakodó gél-t, az kevésbé irritálja a területet.

A sima víz sztem nem elég ott sem.

2012. márc. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Igen, vannak, akik sima vízzel mossák belül a nagyajkaknál, de szerintem se elég a víz. Én legalábbis úgy érzem, hogy kell még oda egy kis szappan is, hogy tiszta legyen. A hüvelyt nem éri a szappan, tehát elvileg nem lehet baj.
2012. márc. 7. 22:57
 3/30 anonim ***** válasza:
53%
Hallottam Én is ezt a sima vizes lemosás mániát, de Én nem érzem úgy magam jól, ha csak sima vízzel mosakszom. Mondhat bárki bármit, szerintem szappannal, vagy tusfürdővel, vagy intim mosakodóval, mindegy mivel, de meg kell mosni alaposan.
2012. márc. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is így gondolom, és én is meg szoktam mosni szappannal a hüvelyen kívül. (illetve a kisajkak között nem, mert ott van nagyon közel a hüvelybemenet és ezért ott már nem szabad szappanozni, esetleg ha egy kis szappan odakerül az nem baj, csak ne kerüljön közvetlenül a hüvelybe)

Azért szokták a sima vizet mondani, mert a szappan kémhatása lehet, hogy nem tesz jót a nemi szervnek, érzékenységet válthat ki. De ez a kémhatás-dolog elvileg csak a hüvelyre érvényes, szóval szerintem az a fontos, hogy a hüvelyt ne mossuk szappannal, de gondolom a többi részen lehet szappannal.


Azért is tettem fel ezt a kérdést, mert nem vagyok teljesen biztos abban, hogy melyik a jobb (egészségesebb) megoldás.

2012. márc. 7. 23:20
 5/30 anonim ***** válasza:
61%
Én is intim mosakodót használok kívülre, illetve a kisajkak külső részén, meg egy kicsit felhúzva a bőrt a csiklón, de belül csak tiszta vízzel.
2012. márc. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
ugyan úgy tusfürdővel mosakszom ott is, mint máshol. Annyi a különbség, hogy ott utána alaposan lemosom a tusfürdőt. Kézzel, amíg érzem, hogy síkos a tusfürdőtől.
2012. márc. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%
nekem orvos mondta, hgoy intim lemosóval kaphatóbb vagyok a gombára, így hagyjam abba. helyette reggel és este sima vízzel mossam meg. hiszek neki.
2012. ápr. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos nagyon hajlamos vagyok gombára, de ha minden nap megmosom intim lemosóval, akkor szinte sose jön elő, csak ha pár napig kihagyom. Tehát szerintem igenis kell használni.

Amúgy ez az 'öntisztuló' elég furán hangzik. :DD Kb. egy okostelefon jutott eszembe...:DD

Amúgy ez az 'öntisztulás' minden testrészünkre igaz... Régen nem mosakodtak rendszeresen az emberek, a gazdagok sem és nem voltak büdösek, mert a bőrük és a hajuk magától tisztult. Vannak ilyen elvetemült emberek manapság is, akik direkt sokáig nem fürdenek, habár megtehetnék és állítólag tényleg pár hét után elkezd magától tisztulni mindenük. Nekem is volt egy időszakom, amikor az amúgy is gyorsan zsírosodó hajamat sokáig nem tudtam megmosni és észrevettem, hogy egy idő után teljesen olyan lett a tapintása, mintha pár napja mostam volna meg. Nem frissen mosott, csak pár napos. Aki nem hiszi próbálja ki.

2012. ápr. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Igazad van, de a hüvely tényleg tisztítja önmagát :P nem kell külön szappan vagy intim mosakodó, ezek csak felborítják az egyensúlyát. Persze a hüvelyen kívül nem árt ezeket használni.
2012. ápr. 9. 02:20
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig szappannal v tusfürdővel fürdök ott is, de anyukámnak pl egy vizsgálat kimutatta, h érzékeny és nem használhat ilyeneket szóval neki tényleg maradt csak a sima víz v az intim lemosó, de azt is nagyon meg kell válógatni!!!!!!
2012. ápr. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!