Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség PCOs vagyok?!

Viki.erdős kérdése:

Segítség PCOs vagyok?!

Figyelt kérdés
Sziasztok, én egy 25 éves férjezett nő vagyok! A párommal próbálkoztunk a babával, és eddig sikertelen ül... Tavaly a nőgyógyász megállapította, hogy PCOS van. Elküldött az endokrinológiára, ahol a doki felírta a mercformin nevezetű gyógyszert! Elkezdtem szedni, ahogy a doki tanácsolta, majdnem két hónap után jutottam el a napi 2X1000-re, és iszonyatosan rosszul lettem, egy héten keresztül szédültem, elgyengültem, hányingerem volt... Így abba is hagytam,, és szüneteltettük a dolgot. Kipihenve újra neki szeretnénk állni a babázásnak. Újra elkezdtem szedni a gyógyszert, és bejelentkeztünk a Budai Meddőségi Kp. Sajnos az évek során nagyon meghíztam( 165cm/83kg) Szerintetek mennyire lesz sikeres, vagy nektek hogyan sikerült, vagy még próbálkoztok? Ha megosztanátok velem a tapasztaltaitokat, hátha akkor nem félnék annyira, hogy mi is lesz...
2012. márc. 8. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért kaptál mercformint? Tudtommal ezt cukorbetegek szedik, a cukrod sem jó? Mert ha az jó akkor lehet azért voltál rosszúl, mert nagyon levitte a gyógyszer.

Mik voltak a tüneteid, hogy PCO-t állapítottak meg nálad?

2012. márc. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megállapította az endokrinológus vérvétel alapján, hormonvizsgálat, és a tünetek alapján. Egyenlőre nem vagyok cukorbeteg, de a PCOs-ok hajlamosak az "időskori cukorbetegségre" Ez egy bevált gyógyszer a PCO-nál. :(
2012. márc. 8. 11:51
 3/8 anonim válasza:
Nagyon sok jót hallottam erről, szerintem olvass te is utána pl. fórumokon: www.mensmentis.hu
2012. márc. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A metformin akkor ér vmit, ha mellette diétázol és megpróbálsz lefogyni. Tudom, nem egyszerű, de ez már önmagában helyrehozhatja a dolgot.

Tehát gyógyszer, diéta és sport!

2012. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Azon leszek! :)
2012. márc. 8. 19:12
 6/8 anonim válasza:

Szia. A PCOS hátterében állhat inzulinrezisztencia, melyet tényleg endokrinológus néz és írja fel a Merckfromint.

Ezt kúraszerűen kell szedni 4 hónapig étrendet életmódot kell váltani. Lehet babád, de ameddig a szervezetedet nem teszed rendbe meg fogja gátolni a teherbeesést és/vagy a terhesség megmaradását (korai vetélés).

A mensmentis tényleg a legjobb. én is oda járok. 18 hetes kismama.

2012. márc. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szedd kitartóan a gyógyszert, diétázz, sportolj. Próbálj meg leadni néhány kilót és aztán próbálkozzatok a babával szerintem. www.pcos.hu Itt sokat olvashatsz a betegségről.
2012. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, aki írt! :)
2012. márc. 10. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!