Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan, akinek a metformin...

Van olyan, akinek a metformin segített a PCOS-nál, enyhíteni/megszüntetni a pattanásokat és a szőrösödést?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem,mert úgy hallottam,hogy a metformin ennél a betegségnél a teherbeesést segíti elő.Én még nem szeretnék babát,de a pattanások és a szőrösödés már nagyon-nagyon zavar.:(

Köszi előre is!


2012. febr. 25. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
a Metformin az inzulin termelésre ha. Vagyis az PCo-ban a fennálló inzulin rezisztencia kezelésére. közvetetten segíti csak a teherbe esést. Más hormon gyógyszerek vannak erre. Érdeklődj az endokrinológus orvosodnál.
2012. febr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Aha,igen ettől féltem.:( Vagyis ezt hallottam én is,hogy az inzulin rezisztenciára van,de abban bíztam,hogyha ezt kezeli,akkor ezzel a pattanásokat és a szőrösödést is megszünteti....de akkor nem.:(
2012. febr. 25. 14:48
 3/10 A kérdező kommentje:
azért köszi a választ.
2012. febr. 25. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Olvasd el a betegtájékoztatóját.. ne legyél ilyen.....
2012. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
milyen?:)
2012. febr. 25. 14:51
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

buta: agyis ezt hallottam én is,hogy az inzulin rezisztenciára van,de abban bíztam,hogyha ezt kezeli,akkor ezzel a pattanásokat és a szőrösödést is megszünteti....de akkor nem.

Ez butaság..

2012. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy tudatlan voltam ebben a kérdésben,belátom,de attól még nem kellene le butáznod! Szerencsére te marha okos vagy.
2012. febr. 25. 15:01
 8/10 anonim válasza:
Igen segít, mivel kezeli az IR-t így a hormonháztartás is rendbe jön és nem lesz annyi pattid. A szőrökkel már nehezebb dolgunk van, mivel a gyógyszertől nem fognak kihullani idő előtt a már meglévők , de jócskán kevesebb új fog a helyükre nőni. Nekem az endokrinológus így mondta. Ja és még azt is mondta, hogy lábon karon ne várjam, hogy kevesebb szőr lesz, mert az genetika. Viszont arcon, állon, hason már hormonális eredetű. Kb. 9 hónapja szedem a Meforalt 3x500 mg és tényleg kevesebb a pattanás és a szőr is. Remélem tudtam kicsit segíteni. Szép napot!
2012. febr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen,mindenképpen tudtál segíteni!:)

Nagyon szépen köszönöm,és bízom a legjobbakban,mert már nagyon-nagyon fogytán van a türelmem...:(

2012. febr. 27. 17:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia végül segített a szőrösödésben?
2021. máj. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!