Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Belevágjunk a Sotrettel...

Belevágjunk a Sotrettel történő kezelésbe?

Figyelt kérdés

16 éves lányomnak Sotretet javasol a bőrgyógyász. Laborleletek alapján nincs akadálya, hasi UH vizsgálat van még hátra. Azt mondta a doktornő, hogy 8 hónapig kéne szednie. Utána olvastam, hát elég durva dolgokra képes, nem szeretném, ha a gyerekemnek bármi baja lenne. Akik használták, azok tapasztalataira lennék kíváncsi.

Ennyire durva mellékhatásokkal kell számolni?

Tényleg ennyire érzékeny a bőr?

Mennyire és mennyi ideig rosszabbodik a bőr állapota az elején?

Van értelme nyár közeledtével elkezdeni?

Ha letelik a 8 hónap és kiürül a szervezetből nem kezdődik minden elölről?

Köszi a válaszokat.


2012. márc. 9. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire súlyos a lányod aknéja, de hacsak nem nagy és összefüggő gennyes pattanások találhatók rajta testszerte, akár a hajlatokban is, akkor egészen biztosan nem kezdeném el a kezelést nyáron. A fényérzékenyítő hatása szinte minden betegnél előjön, ami azzal jár, hogy az egész nyarat hosszú ujjú felsőben, kalapban, hosszú nadrágban., zárt cipőben, 50-es fényvédő faktoros krémmel kellene töltenie, ellenkező esetben nagyon fájdalmasan megégne. A bőrét is nagyon kiszárítja, a kezelt betegek szája gyakran véres cafatokban hámlik, .. igaz, ezekre a tünetekre megoldás a jó minőségű, direkt akne terápia mellé kifejlesztett hidratáló krém (LRP Effaclar Hidratáló, Bioderma Sebium H, a szájra pedif LRP Ceralip). A súlyosabb mellékhatásokkal kapcsolatban az internet barokkosan túloz és jócskán felnagyítja a terápia veszélyeit, illetve egyes részeit eltorzítja, de a készítmény májkárosító hatása tényleg jelentős, illetve van néhány ritkán (10.000 betegből legfeljebb 1-nél) jelentkező, de nagyon veszélyes mellékhatása (koponyaűri nyomásfokozódás, epilepsziás görcsök, öngyilkosság), ami ugyan csak kb. a kezelt betegek egy ezrelékénél jelentkezik, de nyilván senki nem szeretné, hogy ő vagy a gyermeke legyen ez az egy ezrelék. Én egészen biztosan csak akkor engedném a saját gyerekemnek felíratni, ha már minden más megoldás csődöt mondott (kozmetikus, helyi kezelések, fogamzásgátló tabletta, stb.) és szerintem még ekkor is várnék vele a "gyerek" minimum 20 éves koráig. Ha a gyerekem befelé forduló, szorongásra, depresszióra hajlamos, még ekkor is ellenezném, hogy szedje.


Hogy személyesebb tapasztalatot is írjak: a volt csoporttársam és barátnőm szedte kétszer is, 21 ill. 23 éves korában. Előtte minden mást kipróbált (patikai krémek, Clinique, Hauschka, szárító keverékek, kozmetikus, stb.), de sikertelenül. Az ő bőrével csodát tett, de az első kezelést később meg kellett ismételnie. A szája mindkét esetben véresen lehámlott, apró kis cafatokban, de ezen kívül nála más panasz nem jelentkezett. Ezt követően az eredmény tartós maradt és bababőre lett. - Egy gyógyszerész

2012. márc. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, nekem is nagyjából ez a véleményem. Mármint, hogy ha belevágunk is, nem nagyon szeretném ősz előtt a kezelést. De a bőrgyógyász minél előbb el szeretné kezdeni, merthogy szerinte hegesedni fog. Egyébként szó sincs gennyes és nagy területre kiterjedő pattanásokról, a homlokán, a halántékán, illetve a jobb felén a füle mellett vannak apróbb pattanások, szinte nem is látszik a hajától. De azért őt természetesen zavarja és meg is értem, ezért mentünk el orvoshoz. Persze nem gondoltam, hogy ennyire ütős kezeléssel indítunk.
2012. márc. 11. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:

én 21 vagyok, és majd 3 hónapja kezdtem a kezelést, de az első hónap nekem rászoktatás volt, hogy mérsékelje a lehetséges mellékhatásokat. De bevállt, mert jelenleg szájkiszáradás is alig van. A bőröm egy picit száraz, de az se nagyon. Csak annyi, hogy heti kétszer helyett bőven elég egyszer hajatmosnom, de egyáltalán nem zsíros akkor se a hajam.

Viszont azt meg kell jegyezni, hogyha bármi durva mellékhatást észlel az ember, azonnal abba kell hagyni a szedést, és orvoshoz fordulni, Ez le is van írva a betegtájékoztatóban. Ha azonnal abbahagyják ilyen tünetnél, akkor nagyobb problémát nem tud okozni, szóval csak ez a veszélye, hogy oda kell figyelni, és betartani a betegtájékoztatóban leírtakat.

Amúgy azért azt megjegyezném, hogy én estére egy krémmel meg reggel egy másikkal kenem a szám, amit az orvos írt fel, hogy ne száradjon, és tényleg rendben tartja. Plusz szintén orvos által felírt fürdető meg zsírozó krémet használok a testemre. De így tényleg nem vészes.

2012. márc. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

húgomnak most kezdik a kezelést, és az orvos figyelmeztette, hogy használjon naptejet, meg műkönnyet (mivel kontaktlencsés), de ettől függetlenül semmi gáz

most is ugyanúgy el lehet kezdeni mint bármi máskor, hiszen egy súlyosabb esetben egy-másfél vagy 2 év kezelés minimum, akkor is nagyobb adaggal, és abba mindenképpen van nyár ugye, de túl lehet élni, csak jó naptej kell

2012. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szó sincs 1-2 éves kezelésről. Mint az kérdésnél is jeleztem, csupán 8 hónapról van szó, s az mondjuk ősztől tavaszig simán letelik. Azért köszi a véleményed.
2012. márc. 23. 11:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

én 17 évesen szedtem és fél évig.

Nálam ugy különösebben nem voltak mellékhatások, persze vigyázni kellett amikor megbetegedtem hogy olyan gyógyszert írjanak fel ami nem ütközik a sotret hatóanyagaival.

Cserepes lett a szám és az csak akkor múlt el amikor már abbahagytam a gyógyszert. Fényérzékeny a gyógyszer szóval én télen kezdtem el szedni és jobb is ha akkor szeded, mert minél jobban jött a nyár nálam kiütéses lett a kezem.

remélem segítettem :)

2013. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!