Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek belevágjunk az...

Szerintetek belevágjunk az építkezésbe vagy sem?

Figyelt kérdés

Azért kérem a tanácsotokat, mert nem tudok dönteni. Még időben belefértünk és megkaptuk a szocpolra való jogosultságot kb. két éve, ami elvileg addig érvényes ameddig az építési engedélyünk. Az engedélyünk, most nyáron lejár - így elveszítjük a szocpolt is - ha nem kezdünk neki az építkezésnek. Technikailag azt mondták, hogy meg is tudnák lehet oldani a hitel részét, csak attól félek, hogy így már elég sok lenne a havi törlesztőnk és ha ne adj isten a párom vagy én elveszítjük a munkánkat, akkor nem tudnánk már megélni. Tudom ha így állna mindenki hozzá, akkor senki sem jutna sehová, de van már két pici gyerekünk is akikről gondoskodni kell.

Szóval építkezzek most, hogy megkapjam még a szocpolt és ne dobjam ki az ablakon az éppenséggel nem olcsó építési engedélyünket (egy egyébként 68 m2-es kis "pici" házra), úgy hogy bevállalok egy nagyobb törlesztőt.

Vagy hagyjam veszni a nehezen és utolsó pillanatban megszerzett szocpolt és építési engedélyt és így maradjak két gyerekkel 27 négyzetméteren és várjam a csodát, hátha egyszer majd az ölembe hullik a lehetőség.

Biztos érzitek, hogy egy irányba húzok egy picit, vagyis az építkezés felé, ami azért is van, mert régi álmom válna vele valóra és úgy érzem, ha most nem lépek, akkor a küszöbön állva lépnék hátra egyet a tervezett utamon. Viszont az eszemben lévő lámpák is elkezdtek pirosan villogni, hogy nehogy pórul járj az álmod miatt.


Szóval egyszerűen nem tudok dönteni. A szívem és a már bele fektetett pénzem és energiám azt mondja, hogy merjek kockáztatni, mert e nélkül nem juthatok semmire.

Az eszem pedig azt mondja, hogy vigyázz, sokan pórul jártak már akik ilyen bátrak voltak kockáztattak.


Légyszi segítsetek, mert szükségem lenne kívülállók véleményére mindenképpen!!!


2011. ápr. 24. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez a te döntésed nos hitelt felvenni iszonyat nagy kockázattal jár mert mint tudod elveszted a munkádat akkor nagy bajba kerülhetsz. Legjobb az ha elvállalsz másodállást és lesz némi kis tartalék pénzed vész helyzet esetére maximum ezzel is előre léphetsz, de nagyon vigyázz jól fontold meg és várd meg a többi válaszoló véleményét is.
2011. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mi 4 éve vettünk fel hitelt. szocpollal eggyütt 9,1 milliót ft alapon. most fizetünk rá 46 ezret, de noverbertől 66 ezer lesz. minket is riogattak, hogy nehéz építkezni stb. de az jobb, hogy valaki mást gazdagítasz azzal, hogy nála laksz albérletben? és ha elveszíted a munkád? az albérletet is fizetni kell, ott sem engednek sok halasztást. mára már nekünk is 2 gyermekünk van. én 20 éves voltam, amikor elkezdtünk építkezni, a párom 26, de nem féltünk. lényeg, hogy ft alapon kérd a hitelt. szomszéd barátunk 9.2 milliót vett fel svájci frankban és 60 ezerrel kezdte. azt mondta, hogy hülyék vagyunk,mert mi több kamatot fizetünk vissza, erre most 114 ezer ft-ot kell fizetniük még 20 évig. Szóval én azt mondom, hogy vágjatok bele. Ahogy írtad is, ha nem próbálkozol, akkor nem lesz semmi.
2011. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Èn a volt férjemmel elkezdtünk építkezni, és tudom biztosan (amit ugye mások is mondanak) hogy minimum 10%-t még kerekíts hozzá a költségekhez.

A szocpolt még nem utalták ki? vagy nem vettétek le a számlártokról? ha nem utalták még ki akkor azt hiszem semmi nincs, de ha már ki van utalva akkor ha vissza fizetitek akkor minden évre ami eddig eltelt a jegybanki alapkamat kétszeresét kell fizetni. (rengeteg pénz)


De azt számítsd ki hogy mennyi a havi bejövötölk és a hitel+ a ház rezsije ne legyen több mint a bejövötök 1/3-a így lehet normálisan megélni.


és azt nem tudjátok csinálni hogy a kicsi lakást kiadjátok és egy nagyobba albérletbe költöztök?


mi most így élünk, mert ahol lakunk hihetetlen drágák a lakások (nem magyarország) így vettünk ahol a párom szülei laknak egy lakást amiböl bejön az albérlet pénz ez kb az itteni albérletünk fele.


mi sem akarunk elhitelesedni, így ez sokkal jobb megoldás mint ha itt vennénk lakást és egy életre hitelt a nyakunkba vennénk.

2011. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Nem lakásban lakunk, hanem anno mikor megvettük a mostani pici házikónkat direkt nagy kerttel vettük, hogy tudjunk majd építkezni. Így kiadni sem tudom sem a bank (külön ki van kötve, hogy nem lehet kiadni) sem azért, mert egy telken belül én nem akarok közösködni idegenekkel.


Szocpol: még megkaptuk a jogot, hogy folyósítsák majd ameddig érvényes az építési engedélyünk. Már nem lehet leszerződni rá, de mi még megtettük. Jövő héten kell menni a bankba egyezkedni, hogy a mi esetünkben pontosan mi is a menete.


Másodállásom már van, olyan szinten, hogy a jelenlegi munkahelyemen bevállaltam pont a törlesztők miatt a hétvégi munkát is, ami egyébként nem kötelező, csak vállalható. Így oldottam meg, gondoltam minek bonyolítsam az életem egy másik munkahellyel. Sokkal többet úgysem tudnék dolgozni két gyerek mellett. Így is sírni szokott a nagyobbik lánykám, mikor jövök el szombat reggel, de hát nem jó kedvemből megyek hanem a családért, miattuk,... Nem örökre tervezem az biztos.


16:11

Szerencsétek volt, hogy jól döntöttetek 4 éve. Mi sajnos pontosan ugyan úgy jártunk mint a szomszédotok, ezért is tatok még jobban az egésztől. Az biztos, hogy most csak és kizárólag ft-ban veszem fel még ha engednék a devizát akkor is!!!


Ne legyen több, mint a bejövőnk 1/3-a?

Tudsz olyan bankot, ami olyan törlesztőre ad kb. 10milliót (ez még egy pici 1-2 szobás lakás ára) ami nem több mint a bejövő 1/3-a? Sajnos nem keresek milliókat, így ilyen álmom nem is lehet, (max. nyugdíjas éveimben) hogy 1/3-ánál kevesebbet fizessünk törlesztőre. Gondolj bele. Most 10 milliót kb. 100e Ft/hó törlesztőre adnak 20 éves futamidőnél. Melyik családnak van havi nettó 300-as jövedelme? Sajnos elég kevésnek, pont ezért is aggódom. Még ha most bele is férnénk mi van akkor ha egyikünk elveszíti a munkáját vagy lerokkan,... Szóval bármi lehet. Akkor viszi a bank az egészet amiért addig szenvedtünk, dolgoztunk heti 7 napból 6-ot fősuli meg gyerekek mellett.

Azért köszi a tanácsot, de sajnos szerintem mostanság kevesen tudják azok közül kivitelezni ezt, akik nem kaptak egy kis szülői vagy egyéb anyagi hátteret indulásnak.


Szóval azért köszi mindenkinek és még várnék véleményeket!

2011. ápr. 24. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!