Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit csináljak belevágjunk a...

Mit csináljak belevágjunk a kistesóba?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hónapos kislányom szeretnénk neki kistestvért de még szopizik és nagyon cicifüggő nem tudom bele merjünk-e vágni a kistesóba vagy előbb szoktassam le a ciciről és csak utána.Olvastam hogy a terhesség és a szoptatás nem igazán jó mert vetélést okoz és sajnos nekem már volt egy nem szeretném ha ez miatt elmenne a baba .

A másik kérdésem hogy mennem kéne tüdőszűrésre de nálunk csak egyszer van egy évben valamikor ősszel lesz.Terhesen nem szeretnék és úgy tudom nem is csinálnak tüdőszűrést .Nem gond ha addig teherbe esem és a kiskönyvembe 2008-as dátum lesz?


2010. júl. 31. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy a helyedben belevágnék a dologba és az élet el fogja rendezni a szopidolgot is. Lehet, hogy terhességtől függetlenül 2 hónap múlva egyszer csak kitalálja ,hogy ő nagylány és nem kell neki szopi. Több ismerősöm gyerkőce is egyik napról a másikra "nagy" lett és már nem kellett neki a cici.


A tüdőszűrés: 2-szer voltam eddig terhes soem kérték/nézték a tüdőszűrős papírt. Semmi hátrányod nem lesz egy 2008-as papírral, főkétn ,hogy asszem 35 év alatt nem is kötelező évenkétn, még meghívót sem küldenek rá. Én is életemben egyszer voltam eddig akkor is úgy, h senki nem hívott, csak bementem, h én akarok szűrést.

2010. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én győri vagyok..itt csak orvosi beutalóval lehet tüdőszűrőre menni és negyven éves kor alatt még beutaló mellett is fizetni kell érte nyolcszáz forintot..érdemes utána járnod..terhesen viszont már nem csinálják meg..a tesóprojectről meg annyit, hogy hajrá:)) de én előbb leszoktatnám a ciciről..elég nagylány már..simán ihat pohárból tejcsit ..neked pedig nem lesz méhösszehúzódásod és a vetélés kockázata is kevesebb lesz..a másik dolog pedig az, hogy ameddig van tejed és szoptatsz sokkal több a szervezetedben a prolaktin nevű hormon..ami legtöbb esetben gátolja a teherbeesést..sok meddő nőnek ez a baja..ez a hormon..nekem is ez volt az első gyerek előtt azért nem estem sokáig teherbe..olyan magas volt a prolaktinom mint egy szoptató anyának..mert ugye ez a hormon normál esetben csak szoptató anyáknál magas..tehát szerintem előbb szoktasd le a lányodat..vehetnétek együtt csőrös poharat pl amit ő választ ki , szépet és csajosat:) és mondanád neki, hogy apa és anya szeretne neked egy kistestvért de csak akkor tudjátok ezt vállalni ha ő a szép pohárból iszik mert a cicinek pihenni kell, hogy mire jön a tesó újra tele legyen:9 vagy valami ilyesmi:) sok sikert.
2010. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi próbálkoztunk szoptatás alatt is, de nem jött össze, sőt jó 2 hónap eltelt, amire visszaállt a szervezetem. Akkor azonnal megfogant a kistesó.

Szoktasd le, bár én nem hiszem,hogy egy 15 hónapos bármit is ért a magyarázatból-egyszerűen szoktasd le.

Írhatnak most egyébként neked olyat, hogy szoptattak és terhesek voltak, de ez a ritkább.

Vagy nem esel teherbe vagy elvetélsz, esetleg sikerül. Ér ennyi kockázatot?

Nagylány ő már a cicihez egyébként is és ahogy telik az idő, annál nehezebb lesz, mert egyre okosabbak és rafináltabbak.

Sok sikert hozzá.

Nekünk pár hét alatt sikerült.

2010. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Iszik ő csőrös pohárból sima pohárból segítséggel ezzel nincs gond csak ő még mindig cicizett és ehhez nagyon ragaszkodik :)Azt hiszem először inkább a cicileszoktatás lesz utána a kistesó project :)
2010. júl. 31. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is nyugodtan vágjatok bele! Elvileg a tej is megváltozik a terhesség hatására, és hallottam olyat hogy sok baba ilyenkor leválasztja magát mert már nem kell a tej.


Én is 2008-ban voltam utoljára tüdőszűrőn, vagy még régebben. 2009 elején estem teherbe a lányommal, és most pedig a kistesót várjuk. Tehát a kiskönyvemben nekem sem lesz friss adat a tüdőszűrőről. De az előző terhességemnél senki sem foglalkozott vele (én sem).


Sok boldogságot! :)

2010. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!