Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, hány évesek voltatok,...

Lányok, hány évesek voltatok, amikor először megjött a menzeszetek?

Figyelt kérdés
Hogyan éltétek meg és kinek mondtátok el először? Egy kis csajos sztorimesélés :)
2012. márc. 10. 18:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
11,5
2012. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
13éves,és pont a suliban voltam.
2012. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
80%

13 évesen jött meg a menzeszem.

Először anyukámnak szóltam természetesen, aztán az akkori legjobb barátnőmnek. Izgatott voltam, és éreztem, hogy nő vagyok és de jó! (büszke is voltam ám rá) :)

2012. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
12voltam, a suliban jött meg, szörnyen fàjt a hasam és mire a mozsdóba értem àt is àztam:( fogalmam sincs mi van velem, a barátnõm nyugtatott meg és magyarázta el, h ez normàlis dolog...
2012. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

12 voltam és reggelre jött meg, véres volt a lepedőm. Tudtam mi az, mert anya rendesen felkészített. Örültem neki, mert vártam már. Elsőre az ikertesómnak mondtam el, aki ki volt rám akadva, hogy megelőztem :D. Aztán négy nap múlva megjött neki is és már nem volt annyira irigy. :P

Az akkor 10 éves húgunk meg kiközösítve érezte magát, hogy rajta kívül mindenki nagylány már otthon...:D

(Mi meg anya kérése ellenére is feltűnő helyre raktuk szándékosan a betéteket a vécében. Nem volt a legszebb dolog tőlünk, de úgy éreztük itt az ideje nagylánykodni egyet:D) Aztán jött a második hónap, a harmadik és már semmi különös nincs benne.. Sőt már a húgom álma is beteljesült, ő is évek óta menstruál...:D (Neki 11 és fél évesen jött meg.)

20/L

2012. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
11 éves voltam, reggel amikor elmentem a wc-re, barna volt a bugyim. Azt hittem, hogy bekakiltam, mert egyáltalán nem hasonlított a vérre. :D A nővérem volt itthon, neki szóltam, ő mondta, hogy nagylány lettem. Aztán 1 óra múlva már dőlt is belőlem a vér, pontosan 8 napig. :)
2012. márc. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
"nagylány lettem" dehogyis, ez kb. olyan mint amikor a fiúk ivarérettek lesznek attól nem lesz senki férfi még! csak az első éjszaka után :D
2012. márc. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

13 évesen kb. valamikor 8-ba. Itthon, fájt a hasam.. Anyunak szóltam. :) Tudtam, hogy lesz ilyen, de nem számítottam rá, úgyhogy meglepődtem. Aztán azóta is rendszertelen. Először talán fél év maradt ki, aztán 2, vagy 3 havonta jön meg. Rettenetesen fáj a hasam, görcsöl. Azért tudom, hogy mikor, és nem azért mert kiszámolom. Nekem az eleve fura, hogy mindenki mondja, hogy úristen, késett két napot, amikor nekem hónapokat, és tényleg össze-vissza. Előtte, mindig nagyon kívánom a kaját. Nőgyógyászhoz nem nagyon szeretnék elmenni, és nem is merek. Az iskolaorvos, volt már hogy kiakadt rám, hogy mért nem pontos, amikor nem az én hibám. Tulajdonképpen attól is félek, hogy sok barátnőmnek, akiknek szintén rendszertelen volt fogamzásgátlót írt fel az orvos. Annak pedig rengeteg sok a káros hatása.. akkor se szedném ha fiúval vagyok, inkább gumi... Na az a lényeg, hogy hízlal is (tudom nem mindenkit..) de a legfőbb problémám vele, hogy nem ugyanaz a menstruációs vérzés, amit ez előrehoz. Nem egészséges. Most már van, hogy úgy jön meg, hogy pl. 2 hónapba is egymás után valamikor, de utána kimarad egy hónap, aztán akkor a következőbe... Szóval,én azt hiszem várok 18-ig, ami egy év, és utána megyek csak el orvoshoz. :)

Kicsit hosszú lett, bocsiii.


17/ L :)

2012. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Húú olvasom hogy van aki várta már meg minden, én egyáltalán nem és nagyon féltem! 12 éves voltam (ha jól emlékszem) és 1 hétig barna foltos volt a bugyim, szólni nem mertem anyunak nem tudom miért :S aztán amikor mosott, kiderült.. nagyon rossz volt. és ezzel nem megijeszteni akarom azokat, akiknek még nem jött meg! :D csak én ilyen beszari voltam sajnos.. szóval amikor kiderült, elmagyarázta a dolgot.. elég ciki volt, hallani sem akartam róla. :( mostmár azért bátrabb vagyok ebben a témában. :)

15/L

2012. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
10,5 éves voltam 10 napos erdei táborba.Egy tóban fürödtem néhány barátnőmmel(fürdőruhában)és egyszer csak láttuk hogy piros a víz alattunk.Mivel egyikünknek se volt még meg,mindenki megijedt és rohant ki a vízből!!!Aztán a Wc-ben láttam, hogy tiszta vér vagyok,amitől felsikoltottam,mire odejött a tanár.Aztán örültem ,hogy "nagylány" lettem.Viszont a további napokban nem tudtam fürdeni:((
2012. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!