Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2008-ben tavasszal volt az...

2008-ben tavasszal volt az első menstruációm. Sokat fogytam és őszre teljesen elmúlt. Aztán 2évig kimaradt.2010 tavasszal megjött utána fél évig semmi és azóta is csak néha-néha jön meg és egyre kevesebb. Mi lehet a baj? Nagyon nagyon aggódom.15/L

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 10:28
 1/7 SzilKa ***** válasza:
Nekem ugyanígy volt, illetve van a mai napig, hogy évi 2-3 alkalommal jön csak meg, az is teljesen összevissza. Nálam az ösztrogénhiány (hormonális probléma) okozza, de pl. ha valaki vészesen lefogy, attól is lehet a kimaradozás. Menj el nőgyógyászhoz, vérvétel után sok minden kiderülhet!
2012. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kicsit félek tőle főleg hogy anyukámat nem igazán érdekli ez az egész.pedig minden nap elmondom neki hogy kérjen már nekem egy időpontot.de ha meg is teszi akkor sem valószínű hogy eljön velem.és nagyon félek a vizsgálattól meg ilyesmi.
2012. márc. 13. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:

18 éves korodig nem kell aggódni, ha rendszertelen a menstruációd

viszont, ha túlságosan lefogytál, akkor azért nem jön meg, mert a szervezeted nem tudja nélkülözni azt az energiát, amit erre kéne fordítania, mert az életbenmaradásra koncentrálj

próbálj hízni kicsit, hátha megjön

2012. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ez azért van mert még csak kezd beállni a menstruációd... Nekem is így volt eleinte, ne aggódj! 18/L
2012. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
amúgy nem vagy vashiányos?
2012. márc. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Több dolog is állhat a háttérben, felesleges orvos nélkül találgatni.

Lehet, hogy tényleg csak nem állt még be a hormonháztartásod, de szerintem te is csak akkor nyugodnál meg, ha egy orvos mondaná neked, hogy minden rendben.


Ha anyu nem kísér el orvoshoz, kérd meg egy barátnőd. Nem tudom hol laksz, de 15 évesen szerintem gyermeknőgyógyászt kellene felkeresni, nagyobb városokban van külön ilyen rendelés.

Egyébként egy nőgyógyászati vizsgálat nem olyan rettenetes, inkább csak ciki a meztelen alsótest miatt. Hosszú, bővebb szabású szoknyában menj, azt nem kell levenni és van, ami takarjon.

2012. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Eléggé tartok attól is hogy esetleg fogamzásgátlót irnak majd fel nekem hogy beálljon.de nem akarom hogy tönkretegye a szervezetemet.meghízni meg főleg nem akarok tőle.
2012. márc. 18. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!