Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem jön meg. Mikor kezdjem a...

Nem jön meg. Mikor kezdjem a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

3évig szedtem nagyon alacsony hormontartalmű fogamzásgátlót. aztán az utolsó levél után mikor megjött, erősebb volt, mint a szokásos, de ilyen mindig is volt. aztán sajnos nagyon sürgősen elutaztam és nem tudtam elkezdeni az új levelet, mert már a 4. napon tartottam, igy kimaradt egy hónap. tudom, h nem jó a szervezetnek, de elkezdeném 1 hónap után a következő levelet, viszont már a 35. napon tartok, h nem jön meg. a gyógyszer előtt rettenetes volt a ciklusom, 35-50napra jött meg, többek között ezért kezdtem el szedni. a tabitól helyrejött, de most megint hülyéskedik. olvastam róla, hogy ha abbahagyom, lehet, h nem jön meg sokáig, stb. a kihagyott hónapban 1x szexeltem, óvszerrel. szerintem nem lehetek terhes. a kérdésem az, hogy mikor kezdhetem a gógyszert újra? tudom, h elvileg a menstruáció első napjén kéne és egy hónap múlva védene, de arra gondoltam, h ha elkezdem csak igy, akkor talán most kimarad egy vérzés, de a következő gyógyszerszüneti napokban megjön. nem védene igy? ez nagyon nagy gáz lenne a szervezetemnek? anyagilag nagyon nehéz lenne, h csak óvszerrel védekezzünk ezután, meg hát sokkal macerésabb is.

köszi, h végigolvastátok, bocs, h ilyen kusza lett.


2012. márc. 16. 15:43
 1/7 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem, h a 3 év alatt 1x tartottam egy 3 hónapos szünetet, akkor sem jött meg hamar, de megjött úgy a 35. nap körül.
2012. márc. 16. 15:44
 2/7 anonim ***** válasza:

"a gyógyszer előtt rettenetes volt a ciklusom, 35-50napra jött meg, többek között ezért kezdtem el szedni. a tabitól helyrejött"


Nem, nem jött helyre a tablettától. A tabletta nem a saját ciklusodat rendszerezi, hanem a tiédet kikapcsolja, és csinál egy mesterséges ciklust. Magyarul elfedi a problémát, pont úgy, mint egy fájdalomcsillapító. Az sem a fájdalom okát szünteti meg, csak a tünetet.


Ha nincs normális ciklusod tabletta nélkül, az azt jelenti, hogy nem jól működik a szervezeted, lehet, hogy peteérésed sincsen.

Ha erre még ráteszel egy lapáttal úgy, hogy a tablettával még inkább leállítod a peteérésed meg a hormontermelésed, akkor lehet, hogy a büdös életen nem hozza helyre senki a ciklusod.


Ha jót akarsz magadnak, akkor a tabletta szedése helyett menj el egy normális endokrinológushoz, aki kivizsgál és kitalálja, hogy mitől nincs normális ciklusod.

Mert így igen komoly gondjaid lehetnek majd akkor, ha szeretnél majd egyszer babát.


Ha nagyon akarod szedni a gyógyszert: az orvosodat kellene megkérdezni, hogy mikor kezd el.

De ha vkinek egyáltalán nincs vérzése, akkor bármikor el lehet elvileg kezdeni. Viszont mivel neked ki tudja hogy van-e vagy nincs, javaslom, hogy az első levél alatt mindenképp védekezzetek óvszerrel.

2012. márc. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy ha előtte is 35-50 napos ciklusaid voltak, nem ártana kivárnod legalább az 50 napot, hátha megjön.
2012. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

voltam előtte orvosnál, meg egyébként már van is gyerekem. az orvosomnak mondtam, h rendszertelen, ill. túl hosszú a ciklusom. igen, én is arra gondoltam, h várok még 1-2hetet, és aztán kezdem el csak úgy szedni. köszi a választ egyébként.

mindenképpen védekeznénk az első levél alatt, tudom, h sok orvos azt mondja, h egy hét után véd, sokan, h 1 ciklus után. én inkább biztosra megyek. tehát oké, h nem jó a szervezetemnek, de ha a vérzés megvárása nélkül kezdem el szedni, attól még véd 1 hónap után/gondolom megjönne a gyógyszerszünetes napokon/?

2012. márc. 16. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanúgy megjönne a szünetben, mert az a vérzés a tabletta miatt van.
2012. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem, és akkor biztos véd is. rendben, köszönöm a válaszaidat. még várok 1-2hetet, ahogy irtam is, hátha megjön, mert am vannak olyan tüneteim.
2012. márc. 17. 01:39
 7/7 A kérdező kommentje:
megjött ma 37. napra:D
2012. márc. 20. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!