Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen hüvely probléma lehet...

Milyen hüvely probléma lehet ez? Már a házas élet is problémás.

Figyelt kérdés

Lassan két éve küzdök ezzel a problémával.Fáj a hüvelyem, főleg a hüvely nyílás körül.Itt pedig még ki is van pirosodva.Már voltam több nőgyógyásznál, mindenhol csináltak tenyésztést is.Se baktérium se gomba.Csak magas hüvelyi ph.

Persze mielőtt megjött a tenyésztés eredménye kezeltek gomba ellen.Ami ugye felesleges volt.Az egyik doki javasolt természetes alapú kúpot is az általa felírt mellé azt is használtam de semmit sem ért. Tanácstalan teljesen.

A problémám azóta is megvan.Már az együtt létet is kerülöm, mert fájdalmas az egész.Tisztára olyan mintha gomba lenne de nincs semmi.Fáj és van folyás is de nem ég nem viszket.

Tudna valaki tanácsolni valami természetes gyógymódot, akár házi praktikát is?Bármit mert már nagyon el vagyok keseredve...


2012. márc. 18. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha a ph értéked rossz akkor csinálhatnál egy ph visszaállító diétát, mert el vagy savasodva és egy lúgosító étrend segítene. nem tudom hogy a fájdalmaid elmúlnak e de lehet segítene.
2012. márc. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor utána nézek.Azt nem írtam, hogy emellett volt laborom is és teljesen jó lett.Nem vagyok elsavasodva a labor lelet szerint.

De gondolom azért egy kis lúgosítás nem árthat.

2012. márc. 18. 11:14
 3/12 anonim ***** válasza:

De alapból fáj, vagy csak szex közben? Nem lehet, hogy nem vagy elég nedves?

Fogamzásgátlót szedsz?

2012. márc. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mennyi az a magas ph? Mert ha 7-nél magasabb, akkor az lúgos, ami nem jó, mert az egészséges hüvely ph-ja savas. Ha lúgos kémhatású a hüvelyed, akkor az hüvelygyulladás. Több minden okozhatja. Nem tudod, hogy milyen módszerrel végeztek vizsgálatokat? A legérzékenyebb módszer, ami kimutatja a kórokozókat az a PCR-es vizsgálat. A menstruációd amúgy rendben van? A korodat nem tudom, változó korban is gyakran előfordul ilyen probléma. Tüszőhormonokkal minden ok? Ha a menstruációd rendben van, akkor erre a válasz valószínűleg igen. Ha még nem volt, akkor én a helyedben kérném a pcr-rel történő teszteket, mert sokkal pontosabb eredményt ad. Ha valóban semmi bajod ilyen téren, akkor hüvelyflóra helyreállító kúra kellene. Tudok erre nagyon jó termékeket, ha gondolod. Mindenképp vissza kell állítani a savas ph-t. 3-4,5 közötti ph értékre. Kerüld a szappanos mosakodást odalenn, nem tudom ezzel hogy állsz. Édességfogyasztás terén mi újság? Bocs, ha több a kérdés, mint a tanács:D
2012. márc. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Akarom mondani 3.8-4.5 között normális:) Előző voltam.
2012. márc. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek már írtam, de azért leírom ide is, hogy más is tudjon róla. Akinek magas a hüvelyi ph-ja, tehát 4.5 felett van, az nehogy neki álljon a hüvelye lúgosításának, mert azt a maradék kis savasságot is eltünteti ami még megmaradt. 4.5 érték feletti savasság már nem elegendő ahhoz, hogy megvédje a hüvelyt a kórokozóktól. Ha alacsony a ph, 3.8-nál alacsonyabb, akkor savasabb mint kellene, és nem akkor ha magasabb.
2012. márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kúpok után hüvelyregeneráló kúrát csináltál? A flórát kéne visszaállítani, erre vannak jó tejsavas készítmények, patikában kérdezd meg. Pl gynophilus, lactofeel is ilyen, de lehet tejsavas hüvelyöblítést is csinálni.
2012. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat.

Ez az egész probléma a szülés óta áll fenn, közel két éve.

Császáros volt a babám nem tudom, hogy lehet e összefüggés. Úgy érzem műtét után úgy kitisztítottak, hogy hónapokig egy csepp folyás(még ami természetes is)sem volt.Utána meg jött ez a probléma.Hiába magyaráztam mutogattam mi a gondom.Tenyésztésre küldtek mind a négy alkalommal persze előtte írtak fel hol kúpot, hol antibiotikumot.Utána meg jött a negatív lelet és hogy nincs mit tenni.

Próbáltam amit a gyógyszertárban ajánlottak( p,Cikatridina,VitagynC)de nem nagyon használtak.

Amúgy menstruációm rendben, szedek fogamzásgátlót, és középkorú vagyok.A temészetes nedvesség megvan ennek ellenére fáj az aktus eleje.Így meg elég problémás az együttlét.

Nemrég estem át egy nagy kivizsgáláson ahol többféle labor vizsgálatot is végeztek és ott sem találtak semmi eltérőt.

Voltam biorezonanciás vizsgálaton is ahol kizárták a candidát, vitaminhiányt.

Most affelé hajlok,azok alapján amiket itt olvastam, hogy ph visszaállító kúpot kellene alkalmaznom.

2012. márc. 18. 16:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátló okozhat ilyet. Mióta szeded? Át kellene térnetek vmi hormonmentesre.
2012. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ph visszaállítás idején ne kerüljön ondó a hüvelyedbe, mert az lúgos. Használjatok addig óvszert, és síkosítót mindenképp. Van egy pár jó hüvelytisztító, ami tejsavas és fertőtlenítő is, kezdetnek küldj be egy olyat. Valószínűleg rengeteg minden le van rakódva a hüvelyedben.

[link]

Bátran ajánlom neked ezt az oldalt, szemezgess.

Utána mehet a helyreállítás. Utána pedig a megelőzés:) Jobbulást.

2012. márc. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!