Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha van rendszeresen és pontosa...

Ha van rendszeresen és pontosan évek óta menstruációm, akkor lehet PCOS-em?

Figyelt kérdés

Ez valahogy nem fér bele a fejembe...

Voltam nőgyógyásznál és mondtam neki, hogy elég fura helyeken szőrösödöm ott ahol lányok általában nem szoktak, tehát a pocimnál, mellemen stb. utána megnézett ultrahanggal és azt mondta, hogy apró kis ciszták vannak a méhemen, tehát PCO szindrómám van. Amikor hazaértem utánanéztem ennek az egésznek és az elsődleges jele ennek a betegségnek az, hogy nincs normálisan menstruáció. Nekem 10 éves korom óta rendszeresen megjött, soha nem maradt ki és nem is késett. Akkor most mi van? :S Nem volt elég alapos az orvos? Meg az sem tisztázódott még bennem, hogy akkor ezzel a betegséggel most mit kell csinálnom? Hol tudom ezt kezeltetni? :/Kérlek segítsetek. Kétségbe vagyok esve! 17/L


2012. márc. 18. 22:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

De mennyire erős a szőrzet? Mert mindenhol szőrösek vagyunk mivel emlősök vagyunk, de az nem mindegy mennyire. Ha a melleden és a hasadon is pölö sötét, hosszű, sok szőrszálak vannak az kóros, egyéb esetben figyelmeztető jel lehet, de nem biztos, hogy betegség az oka.

A meddősségel kapcsolatos dolog meg érthető azért, hogy tájékoztat az orvos, mert kötelessége, mondjuk valószínű legalább 10 év mire a családalapításig eljutsz, addigra meg ki tudja mennyit fejlődik majd az orvostudomány-e téren. Nem olyan rég felfedezett dolog, hogy az inzulin rezisztenciát kezeljék PCOnál, szóval semmi sincs veszve, de benne lehet a pakliban, hogy nehéz lesz a gyerekvállalás.

2012. márc. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem írhatsz, 20 éves vagyok, pajzsmirigy alulműködéssel és vizsgálgatnak még össze vissza, mert biztos, hogy más hormon bajom is van...:/ De lehet nem ma válaszolok már, mert lassan lelépek majd.
2012. márc. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

igen, nagyon erős szőrzetem van :S

az arcomon is, meg hasamon is és nagyon gyorsan visszanő, ha borotválom, ha gyantázom.

2012. márc. 18. 23:33
 14/19 A kérdező kommentje:
köszi utolsó ! :) holnap majd rádírok ;)
2012. márc. 18. 23:33
 15/19 anonim ***** válasza:
2012. márc. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekem sincs minden tünetem, nem vagyok túlsúlyos, csak szőrös, pattanásos és össze-vissza menstruálok, hullik a hajam és töredezik a körmöm. Amúgy nem biztos, hogy egy endokrinológus komolyan veszi a problémádat, engem is csak a harmadik (magánpraxisban) kezdett el kezelni metforminnal.


(PCO nem = PCOS, sokaknak van rengeteg ciszta a petefészkükben, de közben nem inzulinrezisztensek, nincsenek a PCO szindrómára jellemző egyéb tüneteik és Neked is lehet más hormonzavarod, emellett meg sok ciszta a petefészkedben, ezért kell vérvétel és hormonvizsgálat.)

2012. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Babád pedig lehet, talán egy metforminos kezelés is elég lesz majd a teherbeeséshez. Nekem a petefészkem akarták kivenni a sok ciszta miatt, de elmentem egy normálisabb dokihoz és most 2 kislányom van. :)
2012. márc. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! :) mentek a zöld jelek ;)
2012. márc. 19. 15:51
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha van ovud, é tényleg PCOS-ed van (ami nem is biztos...), akkor igen csak szerencsés vagy.

A legtöbb PCOS betegnek az a legfőbb baja, hogy nem menstruál és nincsen ovulációja. Ehhez jön még a többi szarabbnál szarabb dolog.

Én 21 vagyok, erősen szőrösödöm, félévente egyszer van peteérésem és vérzésem, ha azon kívül véletlen megjön (peteérés nélkül), akkor 3 hétig vérzek folyamatosan. Emellett a bőröm sem vmi csodálatos. De legalább túlsúlyom és inzulinrezisztenciám nincs.


Bár mint írtam, van egy ilyen formája is a PCOS-nek, azért nem ártana kivizsgálni, hogy tényleg ilyen bajod van-e...

2012. márc. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!