Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehetnek menstruációs...

Mitől lehetnek menstruációs gondok?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Az utóbbi időben nagyon össze-vissza jön meg. Volt, hogy három hónap kimaradt. Múlt hónap elején megjött, már ebben a hónapban is meg kellett volna, de megint elmaradt. Mitől lehet ez? Helyesen táplálkozok, nem koplalok, nem ér semmilyen extrém külső hatás. És elvileg egészséges vagyok. Valakinek valami tipp, hogy mi lehet az oka?
2012. márc. 23. 14:59
 1/7 anonim válasza:

Szia!


Hasonlóan jártam én is. Elmentem nőgyógyászhoz. Elküldött inzulinterheléses vérvizsgálatra és kiderült, hogy magas az inzulin szintem. Utána volt hormonos vérvizsgálatom és kiderült, hogy magas az egyik szint. Ezekre gyógyszert kaptam most és diétáznom is kell az inzulin szint miatt.

Még annyit mondok, hogy ezek miatt vannak pattanásaim, valószínű a magas szintek okozzák, mert nincs gyulladás a szervezetemben.

Esetleg nincs rossz fogad? Erős stressz hatás?


Szerintem menj el a nőgyógyászhoz, mert ez nekem mind ott derült ki. (Előtte voltam a háziorvosnál sima laboron, ahol minden eredményem jó lett és csak most derült ki a turpisság.)

2012. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló szituban vok kb 3 éve,de nekem minden hormonvizsgálatom jó. Most kezd már helyre jönni,mondjuk nekem 1 hónapnál tovább nem maradt ki. Vizsgáltasd ki magad.
2012. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A helyzetet nehezíti, hogy nem nagyon tudok dokihoz menni. Jelenleg külföldön élek, így otthon ki vagyok jelentkezve az egészségbiztosítási pénztárnál, így csak sürgős esetben látnak el/vizsgálnak meg otthon. Itt kint meg macerás az egész rendszer, elvileg van magán betegbiztosításom (gyakorlatilag is) de az nem fedez mindent. Így ha nem muszáj, akkor itt nem mennék dokihoz (szeptemberben megyek majd haza végleg - akkortól lesz megint otthon fizetve a TB).


Stressz hatás nem ér, nyugis típus vagyok. Csak nem értem, hogy mitől lehet ez, mikor látszólag minden rendben van..

2012. márc. 23. 18:39
 4/7 anonim válasza:

Ez így elég macerás, hogy külföldön vagy.

Nagyon nem játék az ilyesmi, de akkor húzd ki valahogy szeptemberig, ha kint nem szeretnél elmenni.

2012. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az után kezdődtek a gondok hogy leérettségiztem. Addig nem volt baj. Lehet életmódváltozás miatt?
2012. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja,a 2. hozzászóló vok.
2012. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szeptemberig megleszel ha nagyon nem tudsz menni, de azért egy nőgyógyászati látogatást legalább fedeznie kéne a biztosításodnak, aztán megtárgyalhatod az orvossal mit fedez még. De mondjuk ha a nyelvet nem annyira beszéled, akkor lehet, hogy jobb ha megvárod a szeptembert.
2012. márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!