Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valami módszer arra, hogy...

Van valami módszer arra, hogy ne fájjon, amikor nőgyógyász a kacsát kinyitja a hüvelyben?

Figyelt kérdés

A gondom, hogy rettenetesen félek a nőgyógyászati vizsgálattól meg kezelésektől, de sajnos rendszeresen kell járnom egy probléma miatt. Szűz vagyok, így az orvos óvatos, meg minden, és már eljutottam odáig, hogy az nem fáj, amikor bevezeti, de amikor kinyitja, úgy érzem, hogy szétrepedek. Ő mondja, hogy lazítsak, akkor nem fáj, de akkor is fáj. Van valami trükk arra, hogy ilyenkor ne legyen ennyire szörnyű? Jah és ha már élni fogok rendszeres nemi életet, akkor ez megváltozik? Tehát akkor már nem fog fájni a vizsgálat? Mert oké, hogy nem lesz szűzhártyám, de most sem ott fáj a vizsgálat, hanem bent, a hüvelyemben, de attól, hogy lefekszek valakivel, leszek annyira tágabb, hogy ne jelentsen gondot egy vizsgálat?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. jún. 15. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, legalábbis nekem még három gyermek megszülése után is ez egy nagyon kellemetlen és fájdalmas vizsgálat.De gondolom a szüléshez képest mégis kevésbé tűnik :-) fájdalmasnak. Ha valaki nem szűz már, nem tágabb annyival, hogy ez ne legyen kellemetlen.A lazítás nagyon fontos, és, hogy a dokid mennyire tud jól kommunikálni közben, ez még segíthet.
2009. jún. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyász se mindegy, orvos és orvos között is óriási a különbség. Többekhez jártam már, a mostani dokim a legjobb nőgyógyász, akit ismerek, tapasztalatból, nála nem érzek fájdalmat, max. kicsit kellemetlen, de nagyon kíméletesen dolgozik, már nyugdíjas, de kiváló nőgyógyász, és anyukámnak az életét mentette meg öcsém születésénél.
2009. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Eddigi tapasztalataim szerint nagyon dokifüggő, kinél mennyire féjdalmas, amikor szétnyitja a kacsát. voltam már jópárszor nődokinál, de egyiknél sem volt ugyanolyan. amikor legelőször voltam, csak annyit éreztem, hogy hideg az eszköz és kicsit kellemetlen.pedig ekkor még alig éltem szexuális életet. de tavaly nyáron voltam egy dokinál, aki mikor szétnyitotta a kacsát, úgy éreztem, azonnal szétrepedek, baromira fájt annak ellenére, hogy akkoriban intenzíven együtt voltunk az akkori barátommal majdnem minden nap. ezt tehát nem attól függ, mennyire tág valaki, sokkal inkább attól mennyire ügyeskezű a doki. (illetve attól, hogy mennyire ér rá az orvos-egy sztk rendelőben sok a várakozó beteg, sietni kell a dokinak, így nem biztos hogy fokozottan odafigyel a kíméletességre)

én azt javaslom, hogy kérdezz körbe, ki tud egy kíméletes dokit. vagy menj magánhoz.

2009. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy tévedek, de a kacsát azt szűz lányokon nem szokták alkalmazni, nem? Szűzhártya miatt... nem ?
2009. jún. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Használnak, külön van kisebb, szűz lányoknak való. A doki megmutatta, hogy mennyivel kisebb, mert szóltam neki, hogy nem vagyok egy egyszerű eset. Magándokiról van szó, és nem ő az első, aki megvizsgált, és azért is kerestem fel őt, mert mindenki csupa jót mondott róla, hogy úgy vizsgál, hogy szinte nem is érezni, türelmes, nem dobja ki az embert fél perc alatt. És igaz, hogy óvatos, de amikor elkezdi kinyitni, nálam mindig gondok jelentkeznek, és felülök, meg kikapom a lábam a tartóból. Persze rájövök ott egyszerre, hogy hülyeség, és visszafekszek, de utána sem lesz jobb. És azt gondoltam, hogy van valami technika, vagy bármi, de látom, hogy nagyon nincsen.

2009. jún. 15. 14:19
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem egyáltalán nemfájt, még amikor legelőször voltam, akkorsem. csak annyit éreztem h hideg, aztán mire nemvolt már hideg, már végzett is. szóval nekem semmi rossz tapasztalatom nincsen, eleve is nyugodtan mentem oda, meg próbáltam énis lazulni, sztem jólsikerült..
2009. jún. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mióta szűltem,nem használ kacsát a dokim,hanem vmilye műanyag hengerszerű dolgot,amit nem is éreztem,szóval semmi kellemetlenség:-))
2010. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
mond meg a dokinak,h használjon műanyag kacsát,az abszolut nem fáj,semmi kellemetlen érzés:-)
2010. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 asdfghhjklougd válasza:
ultrahangos vizsgalatot, rakszurest vegezhetnek szuz lanyok eseteben?
2014. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!