Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szexuális élet, ennyire rossz...

Szexuális élet, ennyire rossz a helyzet?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak azt hallani, hogy ilyen-olyan fertőzéseket kapott el a partner (jobbára nő), még akkor is ha állnadó partnere van. Továbbá, ott a HPV virus, ami miatt kialakulhat a méhnyakrák. Nem vagyok paranoiás, de, hogy lehet ilyen infók mellett normális szexuális életet élni (akár védekezés mellett, gondolok itt az óvszerre, ami szintén nem véd teljesen az effajta vírusoktól) még akkor is ha nem váltogatod a szexuális partnereidet.

Vagy ez is csak úgymond a média miatt van felfújva, mert mindenhonnan ezt hallani. Vagyis mindig is volt ez, csak most mint sok más dolgot ezt is felfújták?



2012. márc. 30. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az óvszer azért nagyon sok mindentől megóv. Fontos, hogy jó legyen az immunrendszered, nem kell keresni a rosszat, ha félsz tőle, annál inkább megtalál.
2012. márc. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elég jó helyen kapisgálsz..


azt azért érezzük, hogy valami nem stimmel azzal a fajta beállítással, hogy a nő egyenlő a fertőzéssel és a betegséggel, aki/ami állandó karbantartást igényel, mint a kocsik szervizelése...


Nagy különbséget kell tenni a normális nők és a 13 éves koruk óta szexuáliséletet élő, hormontablettákat magukba tömő, partnereiket igen gyakran váltogató "villa lakó" típusú nők között.


De nem tesznek különbséget, és vajon miért nem?

Nyilvánvalóan a PÉNZ miatt..

Nagyon jól jön a nőgyógyász lobbinak ez a könnyű pénzkereseti forrás, ahol egészséges nőket "kezelhetnek" nem kis pénzért. Már egyre gyakrabban hallani a nemhogy évente, de félévente "szükséges" szűrővizsgálatokról.


Aztán a gyógyszergyártókról se feledkezzünk el, akik mindent elkövetnek (orvosi segítséggel) a "szükséges" oltások elterjesztése érdekében.

Nagyon ritkán hallani a HPV oltások igen alacsony hatásfokáról!! Hagy költsék a pénzüket a bepalizott nők, akinél nem válik be, hát Istenem, te leszel a "kivétel".

2012. márc. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is erre gondoltam, mint 2. válaszoló...Sajnos már nem csak ezen a téren folyik az ilyen 'manipuláció', hanem szinte mindenhol!!
2012. márc. 31. 11:29
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért sokkal több ilyen probléma van, mint néhány évvel ezelőtt. Bizony a fogamzásgátlók elterjedésével a nemi betegségek is fellángoltak. Nyilván Mo.-n pl. a HIV-től nem nagyon kell félni, mert kevés a fertőzött, de a HPV nagyon gyakori.

Régen nem voltak fiatalok rákosak...most meg azért patológián előfordul 35 éves méhnyakrákban elhunyt nő. Régebben ilyet nem lehetett látni.


Ésszel kell élni, normálisan szűrésre járni és akkor nem lesz nagy gond.


Én pl. egyáltalán nem félek. Az előző partnerem is szűz volt, mikor összejöttünk és a mostani is az volt, plusz mindig óvszerrel védekezem. Emellett szűrésre is eljárok évente egyszer, biztos ami biztos.

Ha összejönnék olyannal, aki előttem már volt mással, akkor bizony elküldeném szűrésre szex előtt.

2012. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Már egyre gyakrabban hallani a nemhogy évente, de félévente "szükséges" szűrővizsgálatokról. "


Sosem hallottam olyat, hogy fél évente kell szűrés. Annak kell félévente, aki HPV fertőzött.

Nekem a tanárom azt mondta, hogy NEGATÍV HPV LELETTEL elég 3 évente szűrésre járni.


De mivel a szűrés évente egyszer ingyenes, nekem megéri azt a 10 percet.

2012. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Te is orvostan hallgató vagy?


"a fogamzásgátlók elterjedésével a nemi betegségek is fellángoltak"

hát azért nem a fogamzásgátlók terjesztik a nemi betegségeket, hanem az a végtelenül szabados, valóságshow-s, villalakós életforma, ami egyre jobban terjed. és sok kis buta 13-14 éves csajnak fogalma sincs milyen kárt tesz magában, részben a szexuális élet ilyen korai kezdésével, részben a hormon tabletták magukba tömésével. Nem tudom milyen szüleik lehetnek, de van elképzelésem... ja és a lelki oldaláról még nem is szóltam.

Az egyik fő gond az, amikor a "tisztelt" nőgyógyász doktor úrnak olyan a hozzáállása, a 18-19 éves szűz lányhoz, hogy - kedves, ebben a korban hogy lehet még szűz, veszítse már el, az sok problémáját megoldaná!-

Az orvosoknak, gyógyszergyártóknak, mind az az érdekük, hogy legyen minél több "gyógyítandó" alany!

2012. ápr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Sosem hallottam olyat, hogy fél évente kell szűrés. Annak kell félévente, aki HPV fertőzött. "


De én is találkoztam már nem is egyszer féléves ajánlással, HPV fertőzés nélkül.. legközelebb találkozom ilyennel, akkor felteszem ide, vagy elküldöm neked.


Ha pl magánnál vagy, és a doki csak annyit mond hmm, hmm, jöjjön fél év múlva újra szűrésre, mert nincs semmi komoly, de valamit itt mintha látnék, akkor te szaladni fogsz fél év múlva viszed a pénztárcádat is persze, sőt még elégedetten csóválod meg a fejed, hogy nekem milyen lelkiismeretes orvosom van!!

2012. ápr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Orvostanhallgató vagyok, igen.

Tudod, magándokihoz járok, de ő sem mondta soha, hogy menjek félévente. D amúgy is...létezik sztk is, ha nem szeretnél egy szűrésért 10 ezret kiadni.

De amúgy nekem furcsa, hogy erre olyan baromira sajnálják a pénzt az emberek, de azért a napi két doboz cigi belefér. Ha évente egyszer elmenne vki 10 ezért szűrésre, ahhoz kevesebb, mint havi 1000 forintot kellene félreennie.

De mondom, ha nincs rá pénze vagy sajnálja rá, akkor tök ingyen (ha van TB-je persze) mehet az sztk-ba.

Nem értem miért kell azt hinni, hogy az orvosok feltétlenül csak rosszat akarnak. Arra ne gondoljatok még véletlen se, hogy esetleg szeretnék megelőzni azt, hogy többezer nő haljon meg méhnyakrákban.

2012. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A napi 2 doboz cigi, vagy évente 1 magán szűréssel teljesen egyetértek veled, de azért sok embernél ez nem egészen így merül fel.

Nagy kár, azért az utolsó cinikus, gunyoros mondatodért...

Erre mondják egyesek, hogy bizony az orvosin már "beleverik" a hallgatókba ezt a lekezelő nem túl szimpatikus viselkedési módot.

2012. ápr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

23 vagyok. Egy szexuális partnerem volt/van immár az 5. éve. Neki sincs más.

Most mégis sikerült elkapnom valamilyen gyulladást, amit én észre sem vettem, mert semmilyen tünetem sem volt.

A nőgyógyász mondta az éves rákszűrésen, hogy gyulladásom van és kezelni kell.

Eddig én is úgy gondoltam nyugodtan kihagyhatok egy évet. Most már látom, hogy nem. Így még vissza is kell mennem, mert hiába kezdtük el időben kezelni, most tompa, felfázás-szerű alhasi fájdalmat érzek.

Szóval...ennyit arról hogy ki mit fúj fel. Pedig én aztán tényleg nem váltogatom a partneremet.


A sanda gyanúm mondjuk az, hogy talán a lány lakótársamtól kaptam el wc használat útján. Mivel neki is volt nemrég valami hasonló problémája. Hozzáteszem neki is kb. 5 éves kapcsolata van és a párja neki is az egyetlen, akivel eddig együtt volt.


Szóval lehet csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek, de én innentől kezdve komolyan veszem a dolgokat, mert pár év múlva gyereket szeretnék.

2012. ápr. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!