Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ok, tartani az IR diétát?...

PCOS-ok, tartani az IR diétát? A 160 g szénhidrátosra gondolok.

Figyelt kérdés

...ami a jegeskávé oldalán is fent van,én nem bírom ki,vagyis azt,hogy ennyire piciket szabad csak enni,pl. 2dkg kenyér??:o Meg lehet ezt egyszer szokni? Van,aki kibírja,hogy csak ennyit ehet?

köszi előre is!


2012. ápr. 1. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Én itt néztem meg, mit takar az IR diéta, és itt azt írják, hogy reggel és este is lehet enni 2-2 szelet teljes kiőrl. kenyeret.

2012. ápr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Megnéztem a jegeskave.hu oldalt, de az említett diétát nem találtam. (Tévedéseket viszont igen, úgyhogy ne vegyél mindent szó szerint, amit ott olvasol...)
2012. ápr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Átküldöm azt,ami a jegeskávé oldalán is fent van,de gyanítom,hogy azért lehet benne igazság,mert sok PCOS-nak is azt írja elő az orvosa,de megnézem ezt a másikat is!

Köszi még egyszer!:)

Ja és ez az:

[link]

2012. ápr. 1. 18:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is PCO-s vagyok, és diétán.

Nem mindig bírom ki,csalok elég sokat, de amit eddig elértem, az minusz 15 kiló, és elméletileg már minden oké, csak tartani kell a diétát.

Folyadék: ásványvíz, tea édesítővel, kávé édesítővel. Minden édesítővel.

Csak zsömle, napi 2 max. Sok zöldség. Banán tiltólista, gyümölcslék is! :( Saláták. Öntet is lehet, max zsírszegény joghurttal. Görögsali feta helyett mozzarellával. Rizs helyett krumli. Lehet sült is (tepsiben). Natúr husik. Párolt zöldségek. Pörkölteket is ehetsz. A boltokban mindig nézd hogy a LIGHT termékek sokszor nem szénhidrátszegények, hanem zsírszegények, találkoztam már több szénhidrátot tartalmazó light majonézzel mint a simával. Végül is nem zsírdiétán vagyunk, hanem szénhidráton...

Mivel én minden nap főzök, nem bírom ki hogy ne egyek bele a többiekébe. :(

Keress rá egy szénhidráttáblázatra a neten, vagy az update táblázat is nagyon jó ha rátalálsz.


Sajnos be kell tartani, mert ha bekajálok amit nem szabadna azonnal hasmenésem lesz.....tehát megkapom a magamét a szervezettől...:(

2012. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Megnéztem a linket....hát elég érdekes.... főleg a rizseshús...... Eleve a rizsben 78g, a krumpliban meg 20g a szénhidrát.....

Ezt az oldalt szerintem olyan csinálta aki még nem volt IR diétán...... Tejet ne? Miért ne? abban meg 5g CH van...

Ne foglalkozz ezzel, nézd át a táblázatot amit linkeltem, nagyjából tartsd ehhez magad, és nem lesz semmi baj. :) Lehet enni...:):)

2012. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,átnézem mindenképpen.:) Az igazság az,hogy én nem is vagyok túlsúlyos,és nem tudom,hogy nekem egyáltalán felfogják-e írni a metformint.Leírhatom a terheléses cukor eredményeimet?
2012. ápr. 1. 19:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem minden doki díjazza a Met-et. :( A nőgyógyászom kifejezetten rosszallja. Az endokrinológus írta fel...

Leírhatod, de sajna én nem tudok hozzámukkani, nem tudsz rákeresni a gogliban valahol?

2012. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,nagyon érdekes,mert nekem is a nőgyógyász nem javasolja,sőt még az endokrinológus sem,akinél voltam.Írtam viszont egy fórumra,ahol azt mondták,hogy erre sürgősen metformint fogak írni,mert súlyos IR-em van. A terheléses cukor egész alacsony maradt a méréseknél,de az inzulin nem éppen sajnos.Az éhgyomri 2.0 volt a 60 perces 165,és erre azt mondták picit magas,de,ami igazán mérvadó lehet,az a 120 perces,az meg nekem 27.8 de elvileg ezt sem tudom,hogy jónak számít-e.Nézegettem neten,de nem tudom...mintha olyat is olvastam volna,akinek már 30 egy néhányra is Metet írtak fel.Egyébként én a pattanások és szőrösödés miatt akarok megoldást találni leginkább erre a betegségre,mert az bánt már nagyon.:( Évekig szedtem fogigátlót és erre vmennyire jó volt,csak ez a tüneteket fedi el...
2012. ápr. 1. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!