Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a különbség a 20 µg...

Sia kérdése:

Mi a különbség a 20 µg etinil-ösztradiol 75 µg gesztodén és a 30 µg etinil-ösztradiol 3 mg drospirenon között? Hatásilag is!

Figyelt kérdés

2012. ápr. 6. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Hatásmechanizmusában nem sok különbség van. Ugyanúgy hat az összes kombinált tabletta. A 30 mikrogrammos erősebb kicsit.

A drospirenon enyhe antiandrogén, így a pattanásokat nagyobb eséllyel tünteti el, ill. anti-mineralokortikoid hatása is van, így nem vizesedik tőle annyira az ember.

Viszont a trombózis kockázatát jobban fokozza.

2012. ápr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

akkor ne szedjek ilyen gyógyszert? már mint a trombózis miatt ?

tudsz valakit aki szedte és trombózis a lett tőle?

mekkora rá az esély 22 lány vagyok ?!

2012. ápr. 6. 20:54
 3/5 A kérdező kommentje:
vérzés zavarra szoktak ilyen jellegű hormon gyógyszert felírni?
2012. ápr. 6. 21:00
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Mindegyik fogamzásgátló tabletta növeli a trombózis esélyét.

Ha nagyon félsz tőle, akkor ne szedj.

Egyébként meg lehet nézni, hogy van-e genetikai hajlamod a trombózisra, mert ilyen esetben tilos a szedése. Trombofília vizsgálat néven nézz utána.

Ha nincs ilyen problémád, nem cigizel mellette, akkor nem vagy túl nagy veszélyben.

Egyébként a trombózis a tabi mellett gyakoribb, mint az emberek gondolnák. Belgyógyászat gyakorlatvezetőmet kérdeztem meg egyszer, azt mondta, heti 1-2 fiatal lányt kezelnek ilyen problémával a klinikán (és ez csak egy kórház).

A baj persze legtöbbször abból adódik, hogy nem nézik meg, hogy van-e genetikai hajlam, csak miután megtörtént a baj.

Egyik ismerősöm 21 évesen kapott trombózist, majd abból tüdőembóliát a tabi miatt. Majdnem meghalt, nyitott szívműtét lett a vége.

Utána megvizsgálták, kiderült, hogy hajlama volt rá.

Ennek a lánynak az unokatesója szintén íratott tablettát, az orvos persze minden vizsgálat nélkül odaadta a receptet. Aztán az volt a "szerencséje", hogy a unokatesója ilyen csúnyán ráfázott, mert így kivizsgáltatta magát, addig nem kezdte el szedni.

Kiderült, hogy neki is mutációja volt, így nagy vszínűséggel pár hónap múlva ő is erre a sorsra jutott volna, ha elkezdi.


A vérzészavar meg érdekes kérdéskör. A dokik nagyon szeretik mindenféle menstruációs zavarra felírni a tablettát, csak tudnám mi a büdös francért.

A tabletta ugyanis nem oldja meg a problémát, nem szünteti meg az okot, csak a tünetet kezeli.

Nem a saját ciklusodat hozza rendbe, hanem csinál egy műciklust, amit nem a szervezeted, hanem a tabletta irányít.

Azt hiszed, hogy "jaj de jó, meggyógyultam, mert rendesen van vérzésem", aztán közbe a nagy fenét.

Abbahagyás után kezdődik elölről a probléma, esetleg még súlyosabban, mint a tabi előtt.

Alaposan ki kell vizsgáltatni a probléma okát, és azt kezelni!

2012. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, ha még erre jársz...

tök jó, amit írsz, de kinél lehet kivizsgáltatni? és megéri-e egyáltalán?


nekem is vérzészavarra, ill. aknés bőrre írta fel a (gyermek)nőgyógyászom a tablettát (18 voltam akkor). azóta lekopogom, egyikkel sincs problémám, és hihetetlenül megnyugtató érzés tudni, hogy mindig adott napon fog megjönni, így ahhoz képest tudom szervezni az életem. plusz nem vesztek öt liter vért - na jó, nyilván most túlzok, de amíg nem szedtem a tabit, egy nap vagy 5 szuper méretű tampont kellett elhasználnom az elején, ráadásul 6-7 napig tartott minden ciklusom. a bőröm állapotáról ugye nem is beszélve, ami azért nem kis önértékelési problémát okoz így a kamaszkor vége felé...


egyébként 2 nőgyógyásznál is voltam, mielőtt megkaptam a mostani tablettát. az egyik csak rám nézett, és már írta is a diane35-öt - aminek utánaolvastam, és kiderült, hogy elég durva szer, ezért inkább elmentem a mostani nődokimhoz, aki csináltatott egy vérképet, és megkérdezte, hogy volt-e trombózis a családban 60 alatt. mondtam, hogy nem volt. akkor megvizsgált, mondta hogy pcos gyanús vagyok. elküldött ultrahangra+újabb vérvételre. az uh kép elég zavaros lett, mert azt elfelejtette mondani a nődoki, hogy teli hólyaggal kell menni..., de annak alapján az orvos szerint "pcos-nek megfelelő a kép". aztán a hormonvizsgálat szerint mégse volt semmi baj. akkor írta fel a doki a mostani bogyót. hozzáteszem azt 3 hónapig nem tudtam elkezdeni szedni, mert volt egy 3 hónapos vérzéskimaradásom - az is igaz, hogy elég nagy változások voltak akkor az életemben, és ezt a stressznek a számlájára írom.


na most mondd meg, ezzel mihez kezdjek? a nődoki azt mondta, a stressz miatt borul fel mindig a ciklusom. amiben lehet valami, mert mikor először megjött, ahhoz képest 4 év telt el mire elkezdett rendeződni, aztán az utolsó év a suliban annyira gázos volt, hogy megint felborult.

de most akkor ne szedjek semmit, hanem viseljem el, hogy az én szervezetem a stressz miatt össze-vissza b.szakodik és hol megjön, hol nem, közben az arcbőröm is ocsmány, ezek meg újabb stresszfaktorok... azt se tudom, hogy van-e valami nőgyógyászati gondom vagy sem, de bevallom őszintén, most úgy vagyok vele, hogy nem is érdekel. a fenti történet amit leírtam, fél év alatt zajlott le, közben orvostól orvosig, vizsgálatról vizsgálatra kellett rohangálni, és a végeredmény, hogy nincs semmi gond... én csak akkor lennék hajlandó utánajárni a dolognak, ha tudnám, hogy nem pocsékolok el ennyi időt és energiát (és esetleg pénzt) megint a semmire. 19L

2012. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!