Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 éves vagyok. A menstruációm...

Beyou kérdése:

18 éves vagyok. A menstruációm nem jött meg márciusban, és 17ére várom azaz holnapra. Jobb oldalt fájdalmat érzek az alhasamnál ha megnyomom. Februárban feküdtem le a barátommal. Lehetek terhes? Vagy valamilyen betegségem lehet a fájdalom miatt?

Figyelt kérdés

Nem védekeztünk mert a nőgyógyászom a rendszertelen menstruációm miatt azt mondta hogy nem eshetek teherbe, csak 5% esély van rá. Akkor jött meg pont amikor lefeküdtünk egy év külön lét után. 1évig nem volt szexuális kapcsolatom, szóval betudtam annak hogy felborult a hormonháztartásom... emiatt nem jött meg márciusban, viszont tudom hogy stressz miatt is késhet. Viszont a fájdalom miatt kezdek megijedni és kétségbe esni.

Érettségi előtt állok, tudom hogy a stressz miatt is késhet, de nem éreztem magam stresszesnek az elmúlt hónapokban, azonban most egyre stresszesebb vagyok, hogy mi lehet az oka. Mindenféle képen elakarok majd menni nőgyógyászhoz. De vajon mi lehet a bajom? Lehetek terhes? Mit tegyek? Egy kétségbe esett lány. Kérlek segítsetek.



2012. ápr. 16. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen cseréd le a nőgyógyászod, ha ekkora ökörséget mondott!!! Ilyen nincs, hogy a rendszertelen ciklus mellet ne védekezzetek! Alig hiszek a szememnek, hogy ilyet olvasok!!!

Terhesség ellenőrzésére tesztet kell csinálni, viszont az bejelezhet ciszta esetén is. Mindenképpen orvoshoz kell menni! 18 évesen a rendszertelen ciklus is kezelendő! Válts orvost, ha jót akarsz!

2012. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ami29 válasza:
Szerintem lehetsz terhes és nagyon gyorsan cseréld le nőgyógyászodat!!!Mindenféle képen menny el dokihoz.
2012. ápr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jövőhéten csütörtökön megyek egy másik megbízhatóbb nőgyógyászhoz. Nagyon remélem hogy nem vagyok terhes, bár semmi jelet nem érzek hogy az lennék. De veszek majd egy tesztet. Barátnőmnek hasonló panaszai voltak és neki kiderült hogy a jobb petefészkében ciszta van. Szerintetek lehetséges ez is ?
2012. ápr. 18. 13:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen lehet! De először a terhességet kell kizárni!
2012. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A cisztától nem érzel fájdalmat. Viszont én is 18 vagyok, és én 11 éves korom óta menstruálok, nekem volt, hogy 4 hónapig nem jött meg. A nőgyógyászom azt mondta, hogy amint beöltöm a 18.at menjek vissza , és elkezdik a hormonális kezelést, ez miatt nem szedhetek fogamzásgátlót sem, az orvosod pedig ilyet nem mondhat, mert ez nem valós. Nekem két éve derült ki , hogy petefészek cisztám volt, nem is kicsi: 5,5 cm!!! De hál isten felszívódott magától.

Szóval ha megfogadsz egy tanácsot, inkább menj el kettő különböző nőgyógyászhoz ugyanarra a vizsgálatra, és nézd meg hogy mindkettő mit mond.

2012. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nekem is sokszor volt ilyen hogy több hónapon át nem jött meg. majd megint megjött és így ment folyamatosan. igazából csak merem remélni hogy tényleg "csak" valami ciszta, ami kezelhető. Megfogadom a tanácsod ma délután még egy nőgyógyászhoz kértem időpontot. Várom majd az eredményeket :S
2012. ápr. 18. 17:33
 7/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Rendszertelen ciklussal inkább endokrinológushoz menj, ő a hormonszakértő. A nődokik csak tüneti kezelést tudnak adni. Persze ha még nem akarsz babát, lehet hogy neked az is jó. Ez általában fogamzásgátló, rendezi a ciklust, és nem kell aggódnod egy nem kívánt terhesség miatt.

2012. ápr. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod !
2012. ápr. 23. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!