Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap voltam ultrahangon...

Tegnap voltam ultrahangon rendszeretelen menstruáció miatt. Azt állapították meg hogy tele van kis cisztákkal mindkét petefészkem. De ma megjött január óta először. Lehet hogy amit láttak nemis ciszta volt hanem petesejtek? 15/L

Figyelt kérdés
2012. ápr. 20. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom a doki meg tudja különböztetni a petesejtet a cisztáktól.
2012. ápr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha aggaszt, menj el másik dokihoz!
2012. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
rá van írva a papírra hogy vízzel telt.szóval akkor gondolom hogy nem petesejt csak elgondolkoztam ezenis.valószínűleg PCOS.Mert majdnem minden tünet igaz rám.Nagyon félek.Mi lesz ezután?
2012. ápr. 20. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy megjön, nem sokat jelent. Nekem is PCOS-em van (kb. 17 évesen derült ki), és nekem is van néha vérzésem.


Az egész betegséget nagyjából úgy képzeld el, hogy a petesejtjeid szépen elkezdenek érni, de egyszerűen nem tudnak kiszabadulni a petefészekből, azaz nincsen ovulációd. Így a petesejtek apró cisztákká alakulnak át.


Normális ciklusnál úgy nézne ki a dolog, hogy elkezdenek érni a petesejtek, aztán kb. a ciklus közepén egy kiszabadul, a helyén meg ottmarad a sárgatest. Ez egy kis hormontermelő vmi, és az általa termelt hormon, a progeszteron felel azért, hogy a nyálkahártya szépen megvastagodjon és alkalmas legyen a beágyazódásra (ha megtermékenyülne a petesejt). Ha nincs megtermékenyítés, akkor ez a kis vmi elpusztul, lecsökken a hormonszint és emiatt leválik a nyálkahártya. Tulajdonképpen ezt nevezzük menzesznek.


Nálad viszont ugye nem szabadul ki a petesejt, és sárgatest sem alakul ki.

Viszont a nyálkahártya egy idő után "elöregszik" és leválik.

Persze néha az is előfordul, hogy egy-egy petesejtnek sikerül megérni, és utána rendes menzeszed van.


Én már gyakorlott vagyok, meg tudom különböztetni a két vérzést egymástól, azaz tudom, hogy a vérzésemet megelőzte-e ovuláció vagy sem.

Mikor nincs ovu, csak a nyálkahártya öregszik el, akkor nem fáj a vérzésem, előtte nincs tünetem, általában gyenge, viszont alig akar abbamaradni néha gyógyszer is kell, hogy elálljon a vérzés).

Mikor van ovum, akkor előtte nagyon fájnak a melleim, görcsöl a hasam, normális mennyiségű a vérzésem, és normális ideig is tart.


Ha minden tünet illik rád, amit a PCOS-nél olvastál, akkor sajnos vszínűleg tényleg ilyen problémád van.

Mindenképpen alapos hormonális kivizsgálás kell (mert többféle hormonzavar is okozhat hasonló problémákat, ezeket ki kell zárni), és terheléses cukor és inzulinvizsgálat is kell.


A kezelés majd attól függ, hogy neked éppen milyen "típusú" a PCOS-ed. Ugyanis elég széles skálán mozog a betegség.


Elmondod, hogy pontosan milyen panaszaid vannak és mióta? Milyen gyakran van vérzésed?

Milyen vizsgálatokat végzett el az orvos?

Ha volt hormonvizsgálat, akkor pontosan miket néztek?

Le tudod nekem írni az eredményeidet?

Mit javasolt az orvos?

2012. ápr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor most örülj, hogy egy hétig tudsz tampont használni.
2012. ápr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ez durva...én szerdán voltam és UGYANEZ mint neked :S

beszéltünk privátba?

2012. ápr. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!