Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Más is ilyen hisztis a nőgyógy...

Más is ilyen hisztis a nőgyógyásznál? Mit gondol vajon rólam? Utálhat az orvos, amiért "nyafogok"?

Figyelt kérdés
Szűz vagyok, de visszatérő probléma miatt, már ebben a hónapban négyszer voltam nőgyógyásznál. Mindannyiszor volt vizsgálat. És amikor a kacsát bevezeti, meg kinyitja, egyszerűen úgy érzem, mint akinek kést döfnek a hüvelyébe. Innentől kezdve meg, összeszorított foggal fekszek, meg még nyöszörgök is, volt olyan, hogy azt mondtam, hagyjuk abba, mert nem bírom. A doki mindig mondja, hogy lazítsak, ne szorítsam össze a lábam, tegyem le a fenekem, higgyem el, úgy jobb lesz, de egyszerűen, mint egy rossz hisztis gyerek, olyan vagyok. Nagyon szégyellem magam ezért, de egyszerűen nekem rettenetesen fáj. Mindig megfogadom előtte, hogy most normálisan fogok viselkedni, de sohasem jön össze. Magándokihoz járok, mert sztk-ban, már kaptam beszólást, hogy miért nem tudok normálisan viselkedni. De félek, hogy ez a doki is mit gondol rólam, vagy egyszer nála is szakad a cérna, aztán ő is beolvas, vagy elküld, hogy ne menjek többet hozzá, mert neki ehhez nincs kedve. Két hét múlva megyek vissza, de nem tudom mit csináljak. Gondoltam rá, hogy több pénzt kellene neki adnom, mert problémás eset vagyok, de úgysem fogadná el, meg a szüleimtől sincs pofám már többet kérni, így is elég sokba kerül ez az egész. Váltsak orvost? Mindig menjek más dokihoz, mert egyszer még talán elvisel mindegyik? Ti mit tennétek? Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 21. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne szorítsd össze a lábaidat és tedd le a feneked, akkor nem fog fájni, és megoldódik a probléma. Ne a doki miatt, saját magad miatt. Ha a görcsölést nem hagyod abba, úgy is ez lesz, akármennyi pénzt adsz, meg akárhova mégy.
2009. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
elősször is, az a dolga, hogy elviseljen téged, azért van ott. másrészt pedig, teljesen normális amit csinálsz, nagyon sokan csinálják ezt, már hozzászokott a doki, de én a helyedben viccelődve mondanék valami olyasmit a dokinak, hogy tudom hogy nehéz eset vagy ne haragudjon.
2009. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el magad, mintha le akarnál csúszni azt képzeld el. Akkor hátha nem görcsölsz. Amúgy a magán doki csak nem küld el, viszed a pénzt. Az sztksnak meg tök mindegy mit gondolsz róla, meg mégy-e oda még.
2009. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne menjél más orvoshoz, mert ez már legalább ismer. A gyógyítás szempontjából is jó, ha egy ember kezel. Az orvosnak egy szempontja van: a pénz. Te meg idővel majdcsak megszokod ezt a szituációt. Érthető, ha nem rajongsz érte.
2009. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Ne haragudj, de egyszerűen nevetséges az a hiszti, amit leművelsz. magándoki, ugyan nem fogja kommentálni, de megvan a véleménye rólad. a nőgyógyászati rendelő nem kínzókamra, hogy így viselkedj. gondolom, nem egy 10 éves kisleány vagy, nála mondjuk az első vizsgálat során még ez elfogadható. nem megbántani akarlak, de tényleg égőn viselkedsz. lazítsd el magad, és kapcsold ki az agyad vizsgálat közben, és máris oldódni fog a szorongásod. de tényleg szedd össze magad, mert amikor majd arra kerül sor, hogy szülsz, ott bizony rád fog szólni a doki, hogy fejezd meg a rinyálást a baba érdékeben, és az nagyon ciki lesz.
2009. jún. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
80%

Szerintem pedig egy orvosnak nem az a dolga, hogy kommentelje a szorongásaidat....

nőgyógyásznál pedig szerintem többen szoronganak, mert valljuk be, egész más jellegű vizsgálatról beszélünk, mintha vki csak az ember torkát nézi....


sztem is próbáld meg ellazítani magad, mint ahogy sokan mondták, és akkor a fájdalomérzet is megszűnhet (apropó, nem értem, miért olyan elképzelhetetlen, hogy egy még szűz lánynak ez fájdalmat okozhat....)


Am én saját magamból kiindulva nem javasolnám a gyakori orvos váltást, mert az csak feszültebbé tehet h már megint egy új ember (még egy ember előtt kell levetkőzni eleve), vajon ő mit gondol, stb

2009. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

előző: leművelsz, fejezd meg-->ilyenek nincsenek...

Egyébként, ha fáj, hát fáj, nem vagyunk egyformák.

Ilyenkor kérj a dokitól elnézést, és próbáld megfogadni azt, amit mond, de ne érezd magad kellemetlenül. Szűz vagy még, szóval természetes, hogy fáj egy kicsit, nem vagy hozzászokva az érzéshez. Amúgy meg magánorvos, gondolom nem keveset fizetsz neki, úgyhogy ennyit ő is elviselhet.

2009. jún. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
bocs, nem előző, hanem azelőtti (16.12-es)
2009. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

16:12-es vagyok.

látom alaposan lepontozott valami szociálisan marhára érzékeny széplélek, ettől föggetlenül ugyanúgy fenntartom a véleményem, hogy röhejes a hisztije a kérdezőnek. egy szóval sem mondtam azt, hogy nőgyógyászhoz járni imádnivaló dolog lenne, de egy tizenéves lánynak már lehetne annyi önfegyelme, hogy nem viselkedik így. nem azt mondtam, hogy a szorongását ítélem el, hanem hogy így viselkedik. ezzel meg csak az orvos munkáját nehezíti.

egyébként az jutott eszembe, hogy elmehetnél egy nőnemű orvoshoz inkább. lehet, hogy attól a helyzettől szorongsz, hogy ffi az orvos.

2009. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg fáj neki, mivel szűz. Nekem is rohadtul fájt, amikor még szűz voltam, nem vagyunk egyformák, mondtam már.
2009. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!