Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van az, hogy a 21....

Miért van az, hogy a 21. században is úgy nevelik az anyák a lányokat, hogy nem mernek kislányok velük beszélni a világ legtermészetesebb dolgairól?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokról mint a menstruáció, vagy ha egy lány betétről tamponra akar váltani, vagy bármi nőgyógyászati dologról. Természetesen tisztelet a kivételnek!!!

2012. ápr. 24. 09:35
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
* Nem mernek a kislányok. Bocsánat! :)
2012. ápr. 24. 09:36
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem értem miért vannak tabuk egy anya-lánya kapcsolatban?
2012. ápr. 24. 09:38
 3/26 anonim ***** válasza:
52%
Kíváncsi vagyok a válaszokra, mert ezt a hibát nem szeretném elkövetni a lányommal (még nincs másfél éves). De én sem tudtam anyuval beszélni ilyenekről soha, sőt, olyan gátakat épített bennem, amiknek a lebontása a mai napig nem sikerült teljesen...
2012. ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Pont ezért tettem fel a kérdést, mert én is azt gondolom, hogy ha tabuként kezelik azokat a dolgokat amik a világon a legtermészetesebbek, azzal óriási károkat okozhatnak hosszútávon a lányoknak!!!
2012. ápr. 24. 10:33
 5/26 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem úgy soha annak idején, hogy ne beszélhetnék ilyenekről az anyámmal. Beszéltem is, de csak egy-két kérdés erejéig. Amiről nem találtam információt könyvekben. Nem tudom mi volt a nevelésében ami miatt mertem ilyenekről beszélni vele:) Szexről konkrétan, párkapcsolati dolgokról viszont csak huszonévesen kezdtem vele beszélgetni. Ezzel úgy voltam fiatalon, hogy nem szeretnék vele erről tárgyalni:D
2012. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
36%

szia!


Anyukám is ilyen volt, még a nemi szerveit sem tudja megnevezni igazán, szégyelli.

én meg szűrésre járok évente...Mindig olyan furcsán néz, mikor megyek nőgyógyászhoz, pedig már aktív kapcsolatom van.

És ő óvónő...Szörnyű.


Még a betéthasználatot sem akarta megmutatni annak idején.

2012. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Kedves 11:33-as Válaszoló! Pont az a másik nagy probléma, hogy sokan a nemi szervüket sem merik megnevezni, pedig az is ugyanolyan testrész, mint a kéz, láb, szem, fül, stb... Köszönöm az eddigi válaszokat! Írjatok még kíváncsi vagyok több ember válaszára.
2012. ápr. 24. 11:40
 8/26 anonim ***** válasza:
64%
mert gáz betétről tamponra váltani és így ribisednek el a fiatal lánykák!!!!!!!!
2012. ápr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
47%

Azért nem nevelik úgy, mert saját maguknak is nagyon komoly problémáik vannak a nőiességgel és a szexualitással.

Ez részben társadalmi probléma is, kezdve a reklámok világától az emancipációig bezárva.

Az iskoláról nem is beszélve... ahol a kislányok megalázásának csúcsa van (tisztelet a kivételnek) lásd tesi és úszás óra stb. A fiúk nem kellő felvilágosítása.

Véleményem szerint igenis sokat kellene beszélgetni a lányokkal és a fiúkkal is a nemiségről már egészen kis koruktól kezdve, persze a maguk szintjén. Azért ciki, mert a társadalom tabut csinál belőle.

pl. ha megjön egy lánynak, akkor az titok, nehogy apa megtudja, nehogy a fiúk észrevegyék az osztályban, nehogy a nyaralásra essen és akkor kiderül stb.

A muszlim világban a lányok ekkor kapják a fejkendőt, amikor nővé érnek tehát ez természetes és publikus lesz.

Koreában az iskolákban van ún. lányszoba, ahová el lehet vonulni, ha valamelyik lány rosszul érzi magát a menstruációja miatt. Ez is természetes.

Nálunk mi van? "Mi az, hogy felmentést kérsz tesiből, hiszen ez természetes?" Holott a fiatal lányka ezt egyáltalán nem annak éli meg...

A régi időkben tabu volt a menzesz, mégis sokkal jobban elfogadták az emberek, hogy ez van a nőknél.


Egyébként ezt is egyfajta álszeméremnek érzem a szülők részéről, mert úgy gondolják, hogy amiről nem beszélnek, az nem létezik. Így azt sem kell tudomásul venniük, hogy a lányuk nemileg érett lesz.

Akkor lenne természetes az egész, ha a reklámokban nem kék lenne a betéten a "vér", nem tennének úgy, mintha semmi sem történne a menzesz alatt ("ugyan olyan, mint bármilyen másik nap"), nem az overprotecten van a hangsúly, ami az átázást illeti (ilyenkor pánikolunk ugye).

Nagyon sok felvilágosítás és szinte propaganda munka kellene ennek a megszüntetéséhez.

Nekem az orvos szüleim alig voltak velem hajlandóak erről beszélni, anyám egyfajta bűnözőként tekintett rám, amikor kipróbáltam a tampont, apám meg egyszerűen nem volt hajlandó venni a lapot, amikor egyszer nála begörcsöltem, csak annyit kérdezett: "most akkor vége a világnak?!" Soha többé nem hoztam neki fel a témát...

Középiskolában csatlakoztam a kortárs felvilágosító csoporthoz, amit az ANTSZ szervezett, na ott sikerült a tanfolyamon feloldani a gátlásaimat, azok a tanárok profik voltak és nagyon nyíltan beszéltek velünk. Ezek után jártam a gimiket, általánosokat és tartottam órákat a fiataloknak, felnőttként a szülőknek is. Na itt voltak a gubancok valóban...

2012. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
16%

ez nagy problema minden csaladban (tisztelet a kivetelnek)

a szuloknek igen is beszelni kellene ilyen dolgokrol.

Aki latta mar a hetedik mennyorszagot, az tudja, hogy milyen nyiltan beszelnek a dolgokrol. Ha nekem gyermekem lesz, szeretnem olyan pelda alapjan nevelni a gyerekemet.

2012. ápr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!