Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Humán érdeklődés teljes...

Humán érdeklődés teljes hiánya,100% reál, tudományok, anyagi világ, ez gond, milyen betegség?

Figyelt kérdés

Kevés regényt olvasok, kevés filmet nézek. Azok is általában megmaradnak az: ez aranyos volt, ez megható volt, de jó világ volt ebben, ez izgalmas volt kategóriákban, és ennyi. Van, amelyik megfog, van, amelyik alakít a felfogásomon, de őrült kevés az ilyen. Egyetlen sorozatot tudok mondani, ami elég sok dologra rávilágított, és átformálta a szemléletmódomat. A többi alig vagy semennyire.

Általában nem szeretek filmekről, sorozatokról, regényekről beszélgetni, de nem is tudnék úgy igazán.

Nagyon "földhözragadt" vagyok - ha érdekel is egy sztori, akkor az szinte biztos, hogy valósághű. A fantasy, sci-fi kevésbé fog meg, bár van azért kivétel, azt tegyük hozzá...


Viszont sajnos az emberek se érdekelnek. Ha emberről beszélek, az azért van, mert megbántott vagy mert nagyon nem értem, miért gondolta/csinálta azt, amit. Az embereket általában besorolom a bunkó/kedves/nagyon rendes, túl rendes, megható, amit tesz/bizonyos személyekkel bunkó, de amúgy megértő, segítőkész/kétszínű/mosolygós stb. kategóriákba. Ha kérdeznének egy-egy osztálytársról, barátnőről, nyilván tudnék mondani pár szót, de úgy annyira nem szeretek róluk beszélgetni.

Teljesen kimaradtam az: A-nak tetszik B, A és B összejöttek majd szakítottak, kinek ki tetszik témákból. Ha mégis előjöttek, nagyon untam, és nem értettem, miért jók.



Ami megragad, ami érdekel, ami "lelkesít", azok a dolgok, amelyek mellett az emberek úgy mennek el, hogy észre se veszik.

A minket körülvevő (anyagi) világ érdekel, általában csőszerű erős érdeklődési körök képében, de néha azok gyengébbek és utat engednek másoknak, néha én próbálom kordában tartani őket, hogy más érdeklődési körök is melléférjenek.

Ha meglátok egy épületet, üzemet, tárgyat vagy mondjuk járművet, ami kötődik valamelyik érdeklődési körömhöz, az épp úgy lelkesít, mintha egy művelt ember látná meg a kedvenc színészét.


Az elgondolkodásban is körülbelül bajnok lehetek, persze a materiális érdeklődési köreimen gondolkozom el, ott képzelek el történéseket, sztoriféléket. Vagy épp továbbtervezem az adott objektumot, "elemzem", stb.



Összefoglalva: az emberi kapcsolatok annyiban érdekelnek csak, hogy megpróbálok közvetlen, de nem túl közvetlen, kedves és türelmes lenni. Általában nem sikerül, az utolsó soha. Megpróbálom meghallgatni a másikat. Ha mások tesznek jót velem, hálás vagyok vagy ha nem jön az magától, próbálom tudatosan észrevenni, hogy na most segítettek.

De a történetek az emberi kapcsolatokról, a beszélgetések ezekről, az írások engem nem érdekelnek, SZÁMOMRA üresek.

Viszont nem tudok elmenni szó nélkül a körülöttünk levő természetes illetve mesterséges elemek mellett, ezek érdekelnek, megfognak, lelkesítenek.


2012. ápr. 5. 19:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ezzel semmi baj, kb. én is ilyen vagyok. Ez nem betegség egyáltalán, csak másra irányul az érdeklődésed, ennyi az egész.
2012. ápr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
72%
Nem betegség ez, én is hasonló vagyok. A természettudományos pályákon ez kifejezetten előnyös lehet. Legyél biológus/biofizikus/biokémikus/fizikus/kémikus/kutatóorvos/kutató-fejlesztő mérnök, és jól fogod érezni magad a bőrödben.
2012. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Ez feltétlenül probléma?

Kétlem, hogy bármilyen mentális rendellenességgel/ betegséggel élnél együtt.

De ha mégis, miért kell, hogy érdekeljen? Ha elégedett önmagaddal akkor az éleben nyertél. Nem vagy egyedül rengeteg hozzád hasonló ember létezik, mindkét nemben.

Semmivel sem vagy "értéktelenebb" mint bárki más.

Az ember társas lény, szokták mondogatni... Az, hogy materialista beállítottságú vagy nem változtat ezen természetesen. De az ember számára "szükséges szeretethez" nem csak nyálfröcsögéssel lehet hozzájutni.

A közös munka, tervezés és elmélkedés egy baráttal legalább olyan szórakoztató tud lenni mint mondjuk egy mozifilm megvitatása.



Nem létezik ilyen, hogy mosolygós vagy okos vagy buta vagy bunkó ember. Az emberek nagyon hasonlóak egymáshoz, nagyon hasonlóan működünk, biológiailag egy fajba tartozunk, ezért az agyunk és annak működése is nagyon hasonló. Ezek csak beidegződések vagy egészen más viselkedéssel kapcsolatos dolgok, a lényeg, hogy nem emberek minőségbeli jellemzésére alkalmas szavak.

2012. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"Humán érdeklődés teljes hiánya,100% reál, tudományok, anyagi világ, ez gond, milyen betegség?"


Egyrészt az érdeklődés iránya sosem betegség. Másrészt a "humán/reál" egy mondvacsinált különbségtétel.


"Teljesen kimaradtam az: A-nak tetszik B, A és B összejöttek majd szakítottak, kinek ki tetszik témákból."


Minden intelligens ember unja ezeket.


"De a történetek az emberi kapcsolatokról, a beszélgetések ezekről, az írások engem nem érdekelnek, SZÁMOMRA üresek."


Nem, nemcsak számodra, hanem objektíve üresek. A "ki kire féltékeny" és "ki kivel jár" objektíve, nemcsak szerinted egyszerű és unalmas, ha mondjuk összevetjük bármilyen összetettebb, szakmai témával. Az, hogy téged nem érdekelnek az unalmas és primitív dolgok, nem betegség. Arra ügyelj, hogy ne fejlessz ki arrogáns attitűdöt ("nézzetek fel rám, mert fejlettebb vagyok nálatok"), mert akkor mindenkinek az lesz a kedvenc szórakozása, hogy téged alázzon. Tehát kezeld az embereket egyenlőként, legyél udvarias, és amúgy meg válassz magadnak egy szakterületet és válj vezető fejlesztővé vagy tudóssá.

2012. ápr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyébként Márai ellentéte vagyok. Ő azt írja, hogy meg lehet unni pl. a természetben való gyönyörködést, de az embert nem lehet megunni. Az ember a legérdekesebb, ha az nem érdekel, akkor az egy üresség (nem tudom pontosan, hogyan írja).
2012. ápr. 6. 10:57
 6/16 anonim ***** válasza:

10:57


Még jó hogy. Minden értelmes ember Márai ellentéte ebben a kérdésben. Az emberi viselkedés néhány alapszükségletről szól, a legtöbb esetben triviálisan leírható és megérthető. Hasonlítsd ezt össze mondjuk a protonok viselkedésével :))) Mi bonyolultabb, egy Márai-novella vagy egy funkcionálanalízis tankönyv?

2012. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 pacsi ***** válasza:

nem biztos, de talán asperger-szindróma

[link]

2012. ápr. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát, valamennyi tuti van bennem az Asperger-szindrómából.
2012. ápr. 9. 14:05
 9/16 anonim ***** válasza:
"valamennyi tuti van benned" = nem vagy az
2012. ápr. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom... De olvasgattam cikkeket, és 70% tuti rám illik, egyértelműen.
2012. ápr. 9. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!