Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van az, hogy a 21....

Miért van az, hogy a 21. században is úgy nevelik az anyák a lányokat, hogy nem mernek kislányok velük beszélni a világ legtermészetesebb dolgairól?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokról mint a menstruáció, vagy ha egy lány betétről tamponra akar váltani, vagy bármi nőgyógyászati dologról. Természetesen tisztelet a kivételnek!!!

2012. ápr. 24. 09:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
26%

N akkor itt azért rendbe kell tenni néhány dolgot!


1. szexuális és nem "szekszuális"!

2. Az, hogy az apuka feltesz egy elég intim kérdést, ami nem a szexuális felvilágosítást, hanem a lánya szexuális MAGÁNÜGYÉT, szexuális SZOKÁSÁT érinti, nem kellene összekeverni. Modernitáson nem szabadosságot értünk, ahol nincsen semmilyen intim határ, hanem azt, hogy egy témáról beszélhetünk mint szexualitás ÁLTALÁNOSAN.

2012. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
25%
A lónak két oldala van, de legjobb rajta maradni, ha értitek mire gondolok... Az én anyukámmal semmiről nem lehetett beszélni a világon, kicsiként ha kérdeztem valamit, hazudtak valamit (pl a menstruációról). Nagyobbként meg "nem illik beszélni róla" téma volt ez. Aztán hamar "megtanultam", hogy ez tabu. És olyan jól sikerült ezt bevésni az agyamba, hogy a férjemmel is sokáig nehezemre esett beszélni mondjuk a szexről, és ma sem megy "csak úgy". Évekbe telt, mire találtam egy olyan nőgyógyászt, akivel meg tudom beszélni az intim problémáimat, igaz, nem megy könnyen ma sem. És igaz az is, hogy marha nagy mákom volt vele, mert nem nőgyógyászként találkoztam vele először. Anyuval a mai napig nem tudok semmi ilyesmiről beszélni, pedig azóta megszületett a lányunk, és most várjuk a következő babát. Se a szülésről, se a terhességről nem váltottunk egy szót se kb. Na, hát a másik oldalra se szabad átesni, de higgyétek el, ez se jó...
2012. ápr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért kellett említeni maszturbálást? Ha egy apa megkérdezi a lányát, hogy megjött-e már a menstruációja, az nem szexuális zaklatás. Tényleg sokan keverik a fogalmakat. A menstruáció a felnőtté válás egy jele. Maszturbálásról viszont szó sem volt!!!!!! Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 26. 07:29
 24/26 A kérdező kommentje:
Egyébként azt hiszem a Hetedik mennyország első részében kérdezi az apuka a középső lányt, hogy "Megjött már a mensid?" Nézzétek meg a filmet.
2012. ápr. 26. 07:32
 25/26 anonim ***** válasza:
olvasva a tobbi valaszadot, valamilyen szinten igazuk van, de olyan kerdeseket nem illik feltenni... Szerintem akkor rendben van elbeszelni a gyerekkel, ha pl rajta kapjak a szulok, mikozben magaval foglalkozik, de akkor sem kell tul magyarazni, csak annyit kell mondani, hogy a gyerek tudja, hogy ha kerdese van, anyura, apura szamithat, es nem fogjak tabukent kezelni a helyzetet! Viszont ahhoz el kell kezdeni beszelni, es nem ugy, hogy alneven nevezzuk a legalapvetobb testreszeket is, ami ezzel kapcsolatos!
2012. ápr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz, sőt nem is lehet határvonalat húzni a "modern 21.századi" nevelés és a "maradi" közé.

A kulcsa az egésznek, talán a viszony kialakítása a kicsi gyerek és a szülei közötti viszonynak a sok tartalmas együttlét lehet. Legyünk őszinték, hány szülő képes a gyerekével naponta 4-5 órát értelmesen eltölteni? Nem sok...

Ha sokat vannak együtt, akkor szinte adja magát a szexuális éréssel együtt járó beszélgetés is, pl. látnak összekapaszkodó kutyákat, vannak kis cicáik, esetleg náluk, vagy a szomszédban születtek, stb..stb..

És ez mindig egy nagyon jó alkalom lenne a gyerek érettségének megfelelő szintű beszélgetésekre...

Azt azért nem fogadom el, hogy a világ legtermészetesebb dolga éppen a menstruáció és a tampon használata lenne, de majd erről is beszélni kell.

Szerintem vannak "női" és vannak "férfi" dolgok is, amiket anyuval, illetve a fiúk apuval beszélnek meg, ez semmiképpen sem távolítja el az ellenkező nemű szülőtől a gyereket, sőt megtanulja hogy mégsem vagyunk egyformák.


Én semmiképpen sem tartom normálisnak, ha apukának kell felvilágosítania a lányát, esetleg tanácsokat adnia, stb...

2012. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!