Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehetne tenni, hogy ne...

Mit lehetne tenni, hogy ne ázzak át? 12/L

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy mikor menstruálok, hiába rakok be betétet, úgy folyik a vérem (nem csak alvás közben), hogy betéten kívülre is mindig kifolyik... Minden egyes éjszaka véres lesz a lepedőm, már félek az éjszakáktól, a nadrágom is minden nap olyan lesz, pedig 2-3 óránként cserélek. (éjszakaival is átázok) Mit tegyek?

12/L Köszi!



2012. ápr. 24. 15:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

1. cserélj gyakrabban, és használj erősebb betétet

2. tampon+ betét kombináció. én ezt használom kb 4 éve és soha nem volt gondom. te csak akkor használd, ha már megbarátkoztál legalább a mini-vel.

2012. ápr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Használj éjszakára egy jó nagy adag vattát, az nem ázik el olyan hamar, mint a betét. Tampon+vatta még jobb.
2012. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kicsit tartok a tampontól, és nem hiszem, hogy anya nagyon örülne neki. Hiába nem szólok róla, kiderülne :)Köszi!
2012. ápr. 24. 15:44
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Szárnyas betétet használsz? Annak eléggé le kell fednie a bugyidat, hogy ne tudjon mellé folyni.

Éjszakára én vattát is szoktam betenni a betét fölé, az jobban felfogja a vért, bármelyik boltban tudsz venni egy nagy zacskónyit.

A tampon is jó ötlet lehet, minivel próbáld meg először, ha az könnyen felcsúszott, akkor jöhet a normál. Akkor próbálkozz vele, amikor erős a vérzés.

2012. ápr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Egyébként az átázás nem azért van, mert a betét átázik, hanem mert lefolyik a vér a betétről, a bugyim is mindig olyan lesz...
2012. ápr. 24. 15:44
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

A tampon+betét kombináció nálam bevált, de lehet, hogy te még fiatal vagy a tamponhoz. Cserélni pedig nem 2-3 óránként, hanem óránként(!) ajánlott.

Kell egy kis idő, amíg beáll normálisan a menszeszed (egy-két év), és akkor már kevesebb fog folyni. Addig viszont ki kell bírni valahogy. Esetleg, ha nagymama vagy idősebb nő rokon használ időskori betétet, akkor kérhetsz tőle pár darabot éjszakára. Nem kényelmetlen, és elég nagy, így nem folyik mellé. Sokkal többet bír, mint egy divatos menszesz betét.

2012. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen, szárnyasat, de nem az oldlain folyik a vér, hanem hosszában.
2012. ápr. 24. 15:45
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 24. 15:46
 9/19 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

A DM-ben tudsz venni Jessa márkanevű -nem intim betétet, hanem inkontinencia betétet. Abból is vedd a maxi vagy super méretet, éjszakára ez tuti lesz! A szülés után én is ezt használtam, próbáld ki Te is! Nappalra sajnos nem jó, mert akkora buci, és hosszú, hogy észrevennék. Egyébként nekem is a hosszávalvan bajom, ha ülök, még az éjszakaival is néha hátrafolyik:-(

2012. ápr. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Bocs, én is megerősíteném, hogy a tampon és betét kombináció a legjobb. Nekem is ez volt a problémám, mint neked és addig próbálgattam még rá nem jöttem hogy mi a jó nekem. Beszélj anyukáddal, mond el neki, hogy mindig mellémegy és nem mersz leülni sem, meg hogy a barátnők ajánlották a tampont.
2012. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!